Головна / Сад та Город / Чи треба обрізати морквяну гичку: розбираємося, як не погубити урожай

Чи треба обрізати морквяну гичку: розбираємося, як не погубити урожай

Питання про обрізку бадилля моркви часто виникає у початківців городників. Ймовірно, їх бентежать рекомендації, що зустрічаються на просторах інтернету. Відповісти на це питання дуже просто.

Чи треба обрізати морквяну гичку: розбираємося, як не погубити урожайЧи потрібно обрізати бадилля моркви

Мова може йти тільки про обрізку бадилля перед закладкою на зберігання, Не варто навіть говорити про скошування бадилля в період вегетації.

Стадія вирощування

Яким би високим не було бадилля моркви в вегетаційний період, зрізати її ні в якому разі не можна. Бадилля – зелень овоча, а значить, воно бере участь в процесі фотосинтезу так само, як листя чагарників або дерев.

Без гички рослина помре. Хто сумнівається, може спробувати на декількох екземплярах. Відразу після зрізу бадилля коренеплід перестає рости, через тиждень він в’яне, потім згниває.

Молоді листочки містять масу корисних речовин, і людям без великих проблем зі здоров’ям варто використовувати їх в їжу. Додавання в супи надає пікантності смаку, а зрізати по листочку з рослини в першу половину літа цілком можна, але більше — не варто.

Зайве листя не несе негативного впливу на коренеплід, а ось його видалення зашкодить рослині. Навпаки, чим більше листя, тим більше поживних речовин утворюється в коренеплоді, тим краще він буде зберігатися.

Закінчення вегетації

Не слід обрізати бадилля і перед збиранням коренеплодів, хоча деякі городники за тиждень до збирання роблять це. Існує думка, що такий прийом призведе до кращої підготовки коренеплоду до зимового зберігання, проте наукою це не підтверджено.

Навпаки, є небезпека того, що при сприятливих погодних умовах залишена без гички морква почне її знову відрощувати. Це призведе до відтоку корисних речовин з коренеплоду в бадилля і, навпаки, погіршить якість продукції та її збереження.

Читайте:   Готуємо сад і город до зими - список заходів та поради

Збирання на зберігання

Після викопування моркви бадилля повинно бути видалене негайно, інакше коренеплоди швидко почнуть в’янути. Багато городників обривають бадилля шляхом скручування відразу після вилучення коренеплодів із землі. Інші обрізають гострим ножем, залишаючи 1-2 см. Моркву із залишками стебел зберігають в погребі в піску.

Однак зберігання в піску не дуже зручно. Набагато простіше інший прийом, яким користуюся вже 30 років, і він зараз популярний. При викопуванні бадилля обриваю, потім моркву ретельно мию і обсушую. Бадилля зрізаю чистим ножем разом з 4-5 мм коренеплоду. Моркву складаю в поліетиленові мішки по 2-3 кг і зберігаю їх нещільно закритими в погребі до нового врожаю.

Чи треба обрізати морквяну гичку: розбираємося, як не погубити урожайЯкщо залишити верхівку рослини, через 3-4 місяці в погребі з неї знову почне рости листя, тому її краще обрізати

Обрізка бадилля моркви в процесі вирощування категорично неприпустима, а незадовго до збирання небажана. Перед закладкою на зберігання бадилля обрізається обов’язково і без зволікання.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*