Головна / Сад та Город / Чим підживити баклажани: всі тонкощі вирощування

Чим підживити баклажани: всі тонкощі вирощування

Незалежно від того, в теплиці або на відкритій ділянці ростуть баклажани, вони потребують періодичних внесень добрив. Під час періоду активної вегетації овоча підживлення баклажан сприяє їх правильному розвитку. Тільки дотримуючись правильного внесених корисних речовин можна розраховувати на отримання багатого здорового врожаю.

Як підгодовувати

Під час свого зростання баклажани особливо вимогливі до грунту. Основу догляду за культурою становить регулярне зволоження, але, при цьому не надмірне. Якщо води рослині мало, стовбур починає деревеніти, а цвіт опадають з куща, як і зав’язі майбутніх плодів. Неприпустимо зволожувати овоч холодною водою, адже така рідина негативно впливає на розвиток, гальмуючи його. Поливи повинні здійснюватися щотижня підігрітою водою шляхом обприскування (відро води на одиницю площі).
Чим підживити баклажани: всі тонкощі вирощування
Якщо культура росте в посушливому кліматі, зволожувати її потрібно в 2 рази частіше. Під час цвітіння треба здійснювати поливи в кількості 12 літрів на одиницю площі. У цьому випадку частота складе 2 рази в тиждень. Під час цвітіння рослини потрібно зволожувати тільки поблизу кореня. Під час поливів варто систематично провітрювати приміщення, де культивуються баклажани. Ця процедура допоможе уникнути підвищеної вологості в теплиці, яка негативно впливає на овоч. Кожне зволоження закінчується розпушуванням землі на глибину 0,06 метра. Гібриди в теплиці або відкритому ґрунті потрібно підгодовувати досить часто. Якщо корисні речовини не вносити, можна істотно погіршити розвиток овочів.

Тому до кількості та якості корисних речовин потрібно ставитися особливо уважно.
Частота внесень і характер підживлень безпосередньо залежить від періоду розвитку овоча. Якщо грунт недостатньо родючий, перше підживлення його варто здійснювати через півмісяця після висадки розсади на постійне місце. У цьому випадку підгодівлею виступає розчин коров’яку у співвідношенні з водою 1:10. Замінити дану речовину можна послідом або мінеральними добривами при такому ж співвідношенні з водою. Наступного разу добрива варто вносити в самому початку формування плодів. В цей час баклажанам необхідні фосфор і калій. Підгодувати потрібно тою речовиною, що і в перший раз, додавши в неї добриво, що містить вище згадані елементи. Через півмісяця таку підгодівлю повторюють.

Читайте:   Як правильно зібрати і зберегти насіння помідорів

Під час цвітіння рослини і її плодоношення варто вносити корисні речовини паралельно з присипанням ділянки золою дерева в співвідношенні – склянка на одиницю площі. Підживлення коренів культури повинно здійснюватися тільки тоді, коли грунт добре зволожений.
Чим підживити баклажани: всі тонкощі вирощуванняТому за день до процедури землю варто рясно полити. По закінченні усіх заходів грунт піддається активному розпушуванню. Перші плоди можна зрізати через місяць після активного цвітіння. Зрозуміти, що баклажани дозріли, можна за розміром і забарвленням плодів.

Коли підживлювати

Добриво для зростання баклажан піде овочу на користь тільки в тому разі, якщо його вносити в правильні строки. За всю вегетацію, яка триває від посіву до цвітіння варто підживити близько 4 раз. Останній раз корисні речовини додають у ґрунт під час формування і розвитку плодів. Адже внесені речовини позитивно впливають на майбутній врожай.

Перше істотне підживлення припадає на 20 день після того, як молоді паростки зміцніють. У цей час система коренів добре розвинена і здатна вбирати всі корисні речовини з грунту і засвоювати їх. Таке добриво допомагає культурі швидше рости і набирати масу. В результаті саджанці можна буде пересадити на постійне місце.

Чим підживити баклажани: всі тонкощі вирощування

Наступного разу удобрити рослини варто при їх посадці в теплицю або незахищений грунт. У цьому випадку корисні речовини допоможуть швидше прижитися культурі в нових умовах, а також зміцнять імунітет особин і підвищать їх стійкість до хвороб та різких температурних коливань. В цей час особини продовжують активно формувати зелень і готуватися до формування плодів.

Третю підгодівлю слід проводити перед початком формування плоду. У тому випадку, якщо плідних квіток утворюється багато, рослина без підгодівлі не зможе розвинути їх всі.

Читайте:   Що робити і як боротися з чорними мошками на помідорах

Останній раз добрива вносять під час активного плодоношення овоча. Не потрібно нехтувати цією підгодівлею, адже вона позитивно впливає на форму, вагу і смак майбутніх овочів.

Чого не вистачає

Якщо нехтувати підживленням баклажанів або проводити їй без системи, то збільшення врожаю і самих плодів очікувати не варто. Адже в разі, якщо культура страждає від дефіциту корисних речовин, її плоди дрібнішають і втрачають форму. Крім того, вони можуть і зовсім не сформуватися.

Чим підживити баклажани: всі тонкощі вирощування

Перш ніж вибрати той або інший засіб для підгодівлі, потрібно визначитися, чого саме не вистачає вашим рослинам. Визначити це неважко: досить провести ретельний зовнішній огляд рослин.

Нестача азоту

Культура, яка потребує азоту, має дрібне листя з зміненим забарвленням. Зазвичай органи рослини тьмяніють, а після опадають. Плоди в такому випадку спіють дуже повільно. А ті плоди, які все ж змогли сформуватися, деформовані, дрібні, погано закріплені на кущі. «Реанімувати» урожай можна шляхом внесення азотовмісних підживлень. Для цієї мети відмінно підходить сечовина.

Чим підживити баклажани: всі тонкощі вирощування

Варто зазначити, що не можна вносити азот в грунт в надмірних кількостях. Надлишок елемента значно шкодить. Азот сприяє формуванню рясної зеленої маси, в результаті чого рослина витрачає всі сили на формування і розвиток великих стебел і листів. Плоди в цьому випадку або не формуються, або значно дрібнішають.

Нестача калію

Якщо в землі, де ростуть баклажани недостатньо калію, культура уповільнює зростання. Добриво, яким підживлюють в цьому випадку, має містити мікроелемент у достатніх кількостях. Адже без нього саджанці не зможуть активно розвиватися. Плоди, що сформувалися на дорослих кущах, при дефіциті калію покриті бурими плямами. Природно, показники врожайності в цьому випадку істотно знижуються.

Чим підживити баклажани: всі тонкощі вирощування

Потреба в калії збільшується в похмурі дні. Чим підживити баклажани в цьому випадку? Вирішити проблему допоможе внесення золи дерева. Речовиною варто засипати грунт під кожним кущем. На одиницю площі зазвичай використовують склянку – півтори.

Читайте:   Які сидерати краще садити восени і чому - поради садівникам

Нестача фосфору

При нестачі фосфору зелена маса овоча набуває синього забарвлення.

Після цього листи скручуються і майже повністю опадають. Стан рослини в цілому погіршується. Коріння погано розвиваються, бутони і зав’язі плодів практично не формуються, а визрівання протікає вкрай повільно.

Допомогти рослинам можна за допомогою добрива. Наприклад, можна використовувати суперфосфат.

Чим підживити

Чим підживити баклажани? Крім вище згаданих мінеральних речовин, можна використовувати коров’як, сечовину, золу або курячий послід. Багато також користуються народними засобами. Правда, самостійно готувати розчини потрібно заздалегідь.

Чим підживити баклажани: всі тонкощі вирощування

Отже, яку підгодівлю вибрати, вирішує сам городник. Хтось віддає перевагу органіці, інші – мінералам. Але краще всього чергувати ці речовини.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*