Головна / Сад та Город / Як збільшити урожай томатів

Як збільшити урожай томатів

Кожен городник, який вирощує помідори в теплиці або на вулиці, рано чи пізно задається метою збільшити їх урожай. Все-таки сил і засобів в цю культуру вкладається чимало, хочеться і відповідної віддачі. Найбільш допитливі розуми експериментують, пробують, винаходять нові способи посадки, поливання, підживлення, і деякі експерименти виявляються вдалими. В результаті, виникає унікальна система вирощування помідорів, яка працює.

Пропонуємо вам один з таких перевірених на практиці способів підвищення врожайності томатів. Навіть у прохолодне сире літо урожай помідорів гарантовано!

Як збільшити урожай томатів

Перше правило рясного урожаю — оптимальне місце посадки. Томати дуже світло – і теплолюбні, тому саджати їх найкраще там, де протягом дня буває багато сонця.

Друге правило — циркуляція повітря. Якщо ви вирощуєте помідори в теплиці, там завжди повинні бути відкриті кватирки на даху (або двері, якщо немає кватирок). Влітку закривайте теплицю тільки в сиру і прохолодну (нижче +12С) погоду.

Третє правило — вибір сорту. Якщо у вашому регіоні літо часто буває дощовим або погода різко змінюється від тепла до холоду, то першим критерієм при виборі сорту томатів повинна стати стійкість до грибкових хвороб. Інакше фітофтора з’їсть ваші помідори раніше вас.

Ці три базові правила не таємниця за сімома печатками. Вони широко відомі, з них, можна сказати, починається «школа» вирощування помідорів. Але щоб забезпечити рекордний врожай, їх недостатньо. Головний секрет успіху в незвичайному способі посадки і поливу томатів.

Посадка томатів квадратно-гніздовим способом

Перед висадкою розсади грядка розмічається на квадрати зі стороною в п’ятдесят сантиметрів. Відстань між квадратами теж повинна бути близько півметра. Кущі висаджують по кутах квадрата, а в середині викопують яму, яка буде служити і для поливу, і для підживлення. Яму можна викопати відразу після посадки розсади або через один-два тижні після. На схемі цей спосіб посадки виглядає так:

Читайте:   Коли найкраще сіяти помідори на розсаду в 2018 році?

Як збільшити урожай томатів: перевірений спосіб

На фото видно дорослі кущі томатів, посаджених навколо поливальної ями.

Як збільшити урожай томатів: перевірений спосіб

Поливальна яма для томатів

Поливальна яма буде служити джерелом вологи, тепла і поживних речовин одразу для чотирьох кущів. Але при цьому вона не повинна бути дуже глибокою. Її діаметр близько сорока сантиметрів, а глибина в найглибшому місці — двадцять сантиметрів. Однак при поливі в неї поміститься двадцять літрів води, по п’ять на кожну рослину.

На дно ями висипають літрову банку попелу, яка служить джерелом фосфору, калію та інших макро – і мікроелементів. При відсутності золи виручають мінеральні добрива: додають по жмені суперфосфату і сульфату калію. Потім яму заповнюють скошеною травою не просто доверху, а навіть «з гіркою». Поступово трава в ямі буде перегнивати і осідати, виділяючи вуглекислий газ, який рослини обожнюють, і забезпечуючи живлення коренів.

Як збільшити урожай томатів: перевірений спосіб

Що ж ми маємо в результаті? У кожну яму за раз виливааемо по двадцять літрів води. Для чотирьох рослин цього достатньо. При цьому вода не стоїть на поверхні, вона спрямовується до коріння, а трава в ямі перешкоджає її швидкому випаровуванню. Волога залишається в ґрунті, коріння завжди можуть нею скористатися при необхідності.

Разом з поливом відбувається і підгодівля: органічне добриво виходить з трави, а в поливну воду можна додавати додаткові калійні, фосфорні добрива та мікроелементи (наприклад, кальцій або магній). Крім того, при розкладанні трави в поливальній ямі виділяється тепло, яке зігріває коріння і допомагає рослинам без стресу пережити перепади температур, похолодання чи затяжний дощ. Тому що при несприятливих погодних умовах найголовніше — утеплити коріння.

Профілактика фітофтори

Після того, як ви зробили все для ефективного поливу, забезпечили рослини теплом і поживними речовинами, прийшов час подумати про захист від хвороб. Як не крути, а грибкові захворювання на чолі з фітофторозом — томатний ворог номер один.

Читайте:   Коли прибирають гладіолуси восени і як їх зберігати - інструкція

У даній методиці вирощування томатів особливе місце приділяється профілактиці фітофтори. Починати її слід негайно, не чекаючи перших симптомів хвороби, через тиждень після висадки розсади. Тут є два шляхи:

Перший. Спочатку (до появи плодів) раз на тиждень обприскувати бадилля сучасними фунгіцидами. Ці препарати створюють своєрідну захисну плівку на листках, яка не дозволяє спорам патогенних грибків закріплюватися і розвиватися.

Після появи плодів продовжити щотижневі обприскування, але тепер використовувати тільки народні засоби, причому краще всього чергувати різні. Спочатку обробити йодом (10 крапель на 10 літрів води), потім марганцівкою (розчин кольору червоного вина), потім содою (2 ст. л. соди на 10 літрів води). Причому такими розчинами потрібно не тільки обприскувати, але і поливати.

Другий. Якщо ви категорично проти промислових препаратів, то краще всього обприскувати томати з самого раннього віку наступним складом: на 10 літрів води 1 літр молочної сироватки і 25 крапель йоду. Обприскування проводити щотижня, а час від часу використовувати цей засіб і для поливу.

Підведемо підсумки. У чому секрет хорошого урожаю томатів? Стійкі до хвороб сорти, сонячне місце без застою повітря, квадратно-гніздовий спосіб посадки, поливальна яма, профілактичні обприскування з самого початку сезону.

Спробуйте цю систему на своїй ділянці, для початку в якості експерименту. А раптом це саме те, що найкраще підходить до вашого городу?

Бажаємо вам успіхів та великих врожаїв!


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*