Головна / Сад та Город / Коли збирати і як зберігати стручкову квасолю

Коли збирати і як зберігати стручкову квасолю

Стручкова квасоля – дуже корисний бобовий продукт, тому не дивно, що він користується популярністю. Якщо раніше стручкову чи спаржеву квасолю можна було придбати виключно в магазинах, тепер цю культуру можна самостійно виростити на своїй ділянці. У цій статті ми розповімо, коли прибирати з грядки і як зберігати стручкову квасолю.

Особливості дозрівання різних сортів

Залежно від конкретного сорту, час збору врожаю може незначно відрізнятися. Наприклад, деякі сорти квасолі можна буде зібрати вже на початку серпня, а от з іншими доведеться чекати довше.

Коли збирати і як зберігати стручкову квасолю
Так, наприклад, зелена квасоля сорту Ліана дозріває протягом 55-60 днів з моменту появи перших сходів. А ось сорт під назвою Макаретті дозріває трохи довше – йому потрібно від 60 до 65 діб, щоб порадувати фермера урожаєм. Або, наприклад, сорт під назвою Журавушка з бобами універсального призначення, який достигає на 48-50 день після сходів. За 55-65 днів встигає дозріти сорт, який називається Лаура.

Як бачимо, в цілому терміни дозрівання у різних сортів не надто різняться. Далі в статті ми докладно розповімо про те, як зрозуміти, чи дозріла квасоля. Навіть якщо ви не впевнені, скільки часу буде потрібно вибраному вами сорту для того, щоб дозріти, ви завжди зможете встановити за характерними ознаками, коли прийде час збору врожаю з ваших квасолевих «плантацій».

Коли і як збирати врожай

Коли збирати і як зберігати стручкову квасолю

Якщо ви не знаєте точно, коли слід збирати врожай стручкової квасолі, необхідно придивитися до рослин – характерні ознаки вкажуть, що час збору вже настав. Перш за все, самі стручки повинні бути досить м’ясистими, і при обмацуванні ви повинні добре відчувати самі боби. Якщо боби промацуються досить слабо, виходить, варто почекати ще якийсь час – не варто збирати врожай раніше часу.

Читайте:   Що потрібно для поливу: вибір обладнання

Другою характерною ознакою є жовтуватий відтінок самих стручків. Тут існує два варіанти. Перший – якщо ви хочете зібрати боби для негайного вживання або консервації, вам слід зібрати їх, коли стручки тільки почали жовтіти. Другий варіант – це прибирання бобів на зберігання. У цьому випадку дочекайтеся, поки стручки остаточно пожовкнуть і висохнуть, і тільки після цього прибирайте їх на зберігання.

Отже, як правильно збирати ці бобові? Як правило, слід відразу ж зривати стручки зі всього куща. Оптимальний час збору – ранній ранок, коли на листочках ще не висохла роса. Так квасоля насичується вологою і в результаті боби виявляються дуже соковитими. Правильно збирати врожай необхідно наступним чином: однією рукою акуратно притримуйте сам кущ, а іншого – різко обривайте стручок. Також їх можна обрізати гостро заточеними ножицями.

Коли збирати і як зберігати стручкову квасолю

Після того як квасоля була зібрана, необхідно розкласти стручки на тканину і залишити сушитися на сонечку якийсь час. Як тільки ваш урожай остаточно висохне, розділіть його на дві купки і помістіть боби з кожної купки в окрему ємність. В одній купці будуть перебувати стручки, які вже зовсім пожовтіли і висохли, а в іншій – ще трохи зелені.

Відповідно, сухі боби сміливо складайте в тканинні мішечки, щоб зберегти стручкову квасолю на зиму, а ось боби з зелененьких стручків можна відразу ж вживати в їжу – вони дуже швидко варяться. Саме свіжі продукти використовують для консервації, якусь кількість можна відкласти для заморозки (заморожування свіжої квасолі досить поширена практика), тому заздалегідь продумайте всі можливі варіанти використання такої квасолі.

Головне при збиранні врожаю – вирішити, чи хочете ви спожити більшу його частину відразу ж (залишити для консервації або заморозити) або ж вам потрібно більше бобів, які ви відкладіть на зберігання, а з приходом весни висадіть в землю. В залежності від цього і розраховуйте терміни збору врожаю.

Читайте:   Опалення теплиці: способи обігріву теплиці взимку і ранньою весною

Коли збирати і як зберігати стручкову квасолю

Також можна збирати урожай свіжих бобових у міру їх дозрівання, тобто не збирати весь кущ за один раз, а поступово зривати ті стручки, які починають достигати. Такий метод буде стимулювати швидке дозрівання інших бобів, а також ви отримаєте більше свіжої квасолі в своє розпорядження.

Правила тривалого зберігання

Після того, як зберете врожай і вжиєте (або законсервуєте) свіжі боби, необхідно вжити всі заходи, щоб зберегти суху квасолю на зиму. Для початку потрібно як слід вимолотити зібраний урожай і гарненько просушити його, розклавши або на тканину, або на звичайному папері.

Коли збирати і як зберігати стручкову квасолю

Також подбайте про те, щоб у вас були герметичні ємності, в яких потім можна буде тримати самі боби. Якщо ви вирішите знехтувати цим простим правилом, дуже скоро ваша квасоля стане ласим шматочком для різноманітних паразитів. У тому випадку, коли комахи завелися і в герметичних ємностях (наприклад, проникли туди разом з самими бобовими), продукти слід вийняти, розкласти на деку і як слід пропарити в нагрітій духовці (вистачить і 10 хвилин). Звичайно, мінусом такої процедури є те, що ви не зможете посадити ці боби в наступному році, однак ви позбудетеся від шкідників.

Зберегти квасолю в домашніх умовах не складе великих труднощів. Необхідно лише стежити за тим, щоб не заводилися жучки. В цілому якщо добре перебрати боби, ризик такої проблеми зводиться до мінімуму, і на майбутній рік ви отримаєте відмінне якісне насіння, яке можна буде висаджувати в землю з настанням весни.

Відео «Процес збирання квасолі вручну»

З цього відео ви дізнаєтеся про те, як правильно збирати квасолю.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*