Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Чим різати профлист: яким диском, чи можна різати болгаркою

Чим різати профлист: яким диском, чи можна різати болгаркою

Профнастил – популярний матеріал, часто використовуваний в будівництві. У нього багато переваг, одна з яких – простота обробки. Профільований лист мало важить і досить тонкий, а тому підгонку за місцем можна провести прямо на будівельному майданчику самостійно. Для цього не доведеться купувати спеціальний верстат, оскільки для роботи підійде ручний інструмент.

Але, незважаючи на уявну простоту, є певні особливості, які потрібно враховувати, якщо домашній майстер зібрався різати профнастил. На відміну від простого металу, профільований лист складається з декількох шарів, які легко пошкодити. Тому важливо знати, який інструмент можна використовувати для різання, щоб максимально зберегти захисну фарбу і шар цинку на поверхні металу.

Особливості різання профнастилу

Чим різати профлист: яким диском, чи можна різати болгаркою

Профільований матеріал – тонкий лист лист листкового металу, який може бути пошкоджений при неправильному різанні. Оскільки зверху матеріал покривають спеціальним полімером і оцинкуванням, не можна допускати використання звичних методів обробки жерстяних листів (різка профнастилу ножем або удари зубилом – погана ідея).

А також заборонено застосовувати високотемпературні способи різання (газове), оскільки покриття листа відразу зіпсується, незважаючи на початкові заводські методи захисту. В результаті неправильної обробки пошкодиться і сам лист, а не тільки зовнішня захисна оболонка.

Щоб різати профнастил з полімерним покриттям правильно, не можна застосовувати болгарку з абразивним кругом, оскільки з’явиться ризик сильно зіпсувати зовнішній шар матеріалу, що призведе до неодмінного утворення іржі. Термін експлуатації такого профнастилу знизиться в кілька разів.

Особливості будови профлиста не дозволяють застосовувати для різання будь-який будівельний грубий інструмент. Тому необхідно точно знати, чим обробляти матеріал.

Чи можна різати профнастил болгаркою

Чим різати профлист: яким диском, чи можна різати болгаркою

Електричну болгарку часто застосовують в будівництві, оскільки їй можна обробити або різати будь-який метал максимально швидко. Прилад також досить простий в експлуатації, а швидкість обробки поверхонь – основна його перевага.

Але, варто відзначити, що при різанні профілю болгаркою фахівці виділяють багато мінусів від використання інструменту. Болгарка – це абразивний будівельний прилад, який може швидко пошкодити лист.

Читайте:   Як правильно працювати з болгаркою?

Це відбувається з кількох причин:

 • Розпечені в процесі роботи частинки металу псують покриття, пропалюючи його. Якщо після різання не обробити матеріал захисним покриттям, то в цих місцях утворюється корозія.
 • Після обробки профнастилу залишаються нерівні краї, тому доведеться додатково прибирати задирки з поверхні.

Щоб уникнути таких труднощів, потрібно підбирати спеціальні диски для різання профнастилу та своєчасно покривати підігнаний під розмір лист захисними фарбами.

Чим різати профнастил

Щоб правильно порізати профнастил, необхідно підбирати такий інструмент, який максимально збереже захисні властивості покриття і не зіпсує загальний вигляд будівельного матеріалу.

Є кілька відповідних інструментів, про які потрібно дізнатися докладно, а при роботі з ними додатково доведеться враховувати деякі нюанси.

Диск для різання профнастилу для болгарки

Чим різати профлист: яким диском, чи можна різати болгаркою

Як вже говорилося, болгарку з звичайним абразивним і вкрай грубим колом не можна використовувати, щоб порізати профнастил, оскільки воно сильно псує покриття іскрами, що неодмінно призведе до виникнення іржі.

Тому цей інструмент можна використовувати, якщо купити до нього спеціально пристосований диск для різання профнастилу. Це дуже тонкий робочий круг (його товщина менше 1,6 мм). Зуби повинні бути виготовлені з твердосплавних матеріалів.

Важливо! Після різання матеріалу необхідно покрити профнастил спеціальною захисною фарбою, щоб уникнути утворення корозії.
Деякі домашні майстри, щоб заощадити час, ріжуть цілу пачку профнастилу болгаркою, поставивши на інструмент алмазний диск. Але фахівці не рекомендують займатися подібними речами, оскільки є ризик зіпсувати метал при найменшому зміщенні листів.

Недоліки способу:

 • Не можна уникнути утворення рваних країв (потрібно додаткове вирівнювання або закриття «неакуратного боку» профнастилу іншим листом).
 • Сильний шум від болгарки.
 • Навіть при наявності правильного відрізного кола, захисна поверхня пошкодиться під впливом іскор.

Переваги:

 • Швидка різка.
 • Простота проведення робіт.

Насадка на дриль для різання профнастилу

Професійні покрівельники часто використовують спеціальні насадки для різання профнастилу на дриль, щоб швидко і акуратно обробити поверхню.

Чим різати профлист: яким диском, чи можна різати болгаркою

Але для проведення таких робіт необхідно володіти певними навичками і застосовувати тільки акумуляторну дриль. Насадка буде зручна у використанні, якщо потрібно відрізати профнастил у важкодоступних місцях.

Читайте:   Вибираємо електроінструменти для дому

Ножиці для різання профнастилу

Чим різати профлист: яким диском, чи можна різати болгаркою

Ручні ножиці застосовують, якщо потрібно відрізати частини від профнастилу, але кількість листів невелика. Інструмент можна застосовувати при будівництві воріт або обтягування матеріалом сараю, гаража.

Але якщо роботи більш глобальні, то фахівці рекомендують використовувати електричні ножиці для різання профнастилу.

Переваги інструменту – досить легка і акуратна різка смужок. До переваг ще варто віднести і можливість різання металу поперек хвиль.

Чим різати профлист: яким диском, чи можна різати болгаркою

Незважаючи на наявність переваг, є і деякі недоліки при різанні профлиста ножицями по металу:

 • Залишається грубий, а також нерівний і загнутий край (доведеться випрямляти для додання естетичного зовнішнього вигляду).
 • Вибираючи ножиці, необхідно враховувати, що при різанні в поздовжньому напрямку робота сильно ускладнюється.

Акумуляторні ножиці – найкращий варіант для обробки профнастилу. При відрізанні частин металу не утворюються іскри, а тому пошкодження захисного покриття мінімальні.

Лобзик для різання профнастилу

Чим різати профлист: яким диском, чи можна різати болгаркою

Лобзик – інструмент для різання профнастилу, яким часто користуються будівельники і домашні майстри. Але це твердження залишається в силі, якщо підібрати правильний професійний інструмент з якісним полотном.

Звичайні побутові лобзики мають малу потужність для проведення подібних операцій. Також для них складно знайти відповідні полотна, з якими можна обрізати листи товщиною від 0,75 мм.

Тому для акуратного різання потрібно купувати тільки професійні електролобзики.

Але навіть при наявності спеціального інструменту необхідно враховувати деякі особливості:

 • Профнастил доведеться встановити у вертикальне положення для зручності різання, а це вкрай незручно, оскільки потрібно просити когось підтримати розрізані смуги.
 • Складно різати настил в поперечному напрямку з високою гофрою.
 • Краї металу досить сильно обгорають від швидких рухів полотна.

Електрична циркулярна пила

Чим різати профлист: яким диском, чи можна різати болгаркою

Електрична пила – інструмент, який підходить для швидкого різання профнастилу, але необхідно підбирати моделі з широкими різальними колами. Також бажано використовувати спеціальні ріжучі частини для роботи по металу.

Дотримуючись цих умов, роботу можна провести за одне включення інструменту.
Головна перевага використання пилки – можливість різати по дузі і закругляти матеріал.

Вивчивши всі можливі інструменти, відповідні для роботи з даним матеріалом, можна зрозуміти, що найбільш швидкісні варіанти – болгарка або циркулярна пила. Але застосовувати їх без спеціальних дисків заборонено, інакше виникне ризик зіпсувати поверхню.

Щадний інструмент, але для більш повільної роботи – електричні ножиці.

Читайте:   Современный бесщеточный шуруповерт: в чем его преимущества

Саме ці прилади найбільше підходять для різання профнастилу.

Як рівно відрізати профнастил

Щоб акуратно і рівно розрізати матеріал, потрібно на оброблюваний лист покласти профнастил з таким же профілем. Після цього провести лінію і проводити різання вже по ній.

Ще один спосіб-покласти зверху лист і не прибирати його, впираючись бічною поверхнею в торець профнастилу, який лежить зверху.

Важливо! При другому варіанті верхній лист прийде в непридатність, якщо використовувати його постійно в якості орієнтира. Тому необхідно відразу ж відкласти цей профнастил в число витратних матеріалів.

Як різати профнастил, щоб уникнути корозії кромок

При будь-якому виборі будівельного інструменту матеріал буде злегка деформований, а захисний шар порушиться – цього не уникнути. Тому не можна забувати про обробку крайок, щоб не з’явилася корозія. Таким чином, вийде значно збільшити термін служби матеріалу. Захист кромок особливо актуальний, якщо використовується пила або болгарка.

Це пояснюється тим, що частина покриття, захищена спеціальною фарбою, буде згоряти (через іскри, утворені при роботі з електроінструментом). В результаті кромка металу залишиться оголеною, а, значить, буде схильна до впливів зовнішніх факторів. В результаті утворюється іржа.

Щоб уникнути подібних проблем, необхідно додатково купити спеціальні лакофарбові склади. Після різання торці потрібно відразу ж покрити ними. Таку процедуру легко виконати вручну самостійно, оскільки спеціальна фарба випускається в балончиках, що спрощує процес обробки.

Поради та рекомендації

При роботі з профнастилом є ризик отримати серйозні травми, порізавшись об гострі кромки. Тому фахівці рекомендують приступати до обробки металу тільки відповідному одязі:

 • Захисні рукавички вбережуть руки від порізів.
 • При роботі з електричним інструментом завжди необхідно надягати захисні окуляри, щоб убезпечити очі від попадання дрібних стружок металу.
 • Будівельні навушники захистять вуха від гучного шуму, створюваного електричним інструментом.
 • Щоб захистити тіло від пошкоджень, необхідно надягати спецівку.
 • Також уникнути травм допоможе закрите взуття.

Ще корисна порада з безпеки в роботі з інструментом: забороняється використовувати болгарку без захисного кожуха. Справа в тому, що ріжучі частини обертаються з дуже великою швидкістю, тому необхідно дотримуватися особливої обережності при роботі. Це основні поради та рекомендації, про які не рекомендують забувати фахівці.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*