Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Як вибрати фарбопульт для всіх видів робіт

Як вибрати фарбопульт для всіх видів робіт

У домашньому господарстві фарбопульту знайдеться безліч застосувань, але вибрати найбільш універсальний інструмент, відповідний для різних завдань, досить складно. Розповімо про основні характеристики електричних краскопультів і допоможемо визначитися з вибором.

Як вибрати фарбопульт для всіх видів робіт

Переваги та недоліки електричних фарбувальних пістолетів

На сьогоднішній день найбільш досконалими в плані якості нанесення лакофарбових матеріалів вважаються пневматичні пістолети. Але вони працюють від стисненого повітря і вимагають наявності потужного компресора і ресивера досить великого обсягу. Це знижує мобільність і ускладнює фарбування стін, паркану на ділянці, або нанесення захисного покриття на фасад. В цілому можна сказати, що пневматичні пістолети — це скоріше стаціонарне обладнання для фарбувальних кімнат, ніж інструмент для повсякденного використання в побуті.

Як вибрати фарбопульт для всіх видів робіт

Альтернативу пневматичним розпилювачам складають пристрої з вбудованим нагнітачем повітря, що працює на електроенергії. Електричний інструмент більш мобільний за рахунок малої ваги і компактності установки. Такі фарбопульти, на відміну від пневматичних, мають певний поріг обмеження потужності, адже створити досить великий і постійний тиск без повноцінного циліндро-поршневого компресора досить важко. Іншим недоліком є підвищений рівень шуму при роботі.

Як вибрати фарбопульт для всіх видів робіт

Потрібно розуміти, що електричний краскопульт за рідкісними винятками не може бути повноцінною заміною пневматичному. Головна відмінність в тому, що електричний краскопульт не здатний ефективно розпорошувати густу фарбу з утворенням частинок рівномірної дрібної фракції, але з мінімальним утворенням туману. Проте, вибравши інструмент правильно, можна домогтися практично повної відповідності поставленим завданням, а якщо не шкода грошей то і певної універсальності використання.

Повітряний або поршневий фарбопульт

Для початку визначтеся, який тип фарбопульта більш придатний для ваших завдань. Існує два різновиди цього інструменту:

З повітряним насосом, який носиться на наплечному ремені або встановлюється поруч з місцем роботи. Нагнітач з’єднаний з розпилювачем гофрованим шлангом. За рахунок того, що силовий агрегат розташований окремо, руки навантажуються не так сильно, в той же час насос створює швидкісний потік з малим тиском, що ускладнює роботу з в’язкими матеріалу. У деяких фарбопультів насос і розпилювач мають моноблочне виконання. Як правило, такі інструменти мають знижений обсяг бачка і потужність, а ряд металевих деталей трансмісії в них замінено на пластикові в догоду зниження ваги.

Читайте:   Типы сварочных аппаратов Kaiser и их основные преимущества

Фарбопульт поршневого типу дуже схожий за принципом дії на ручний обприскувач для квітів, от тільки за штовхання поршня відповідає електромотор. Поршневий розпилювач легко розпізнати по чашці розсікача характерної форми, яка оточує сопло. Рівень шуму такого інструменту нижчий, але досить складна механіка призводить до вібрацій, перегріву і швидкого виходу з ладу. Цей інструмент може працювати з матеріалами підвищеної щільності, але не розрахований на довготривале включення.

Як вибрати фарбопульт для всіх видів робіт

В різниці між поршневим і повітряним фарбопультом є певна закономірність. Хоча поршневі пістолети орієнтовані на роботу з густою фарбою, через спільне розташування мотора і розпилювача вони сильніше навантажують руку. Це знижує точність і правильність обробки, адже густими емалями і лаками, як правило, покривають вироби з претензією на естетичну бездоганність. Інструмент поршневого типу підійде тим, хто фарбує складні деталі: паркани, ліпнину, деталі кузова. У свою чергу, краскопульт з повітряним насосом орієнтований на фарбування великих рівних поверхонь з високою швидкістю.

Розташування і матеріал бачка

Існує певна різниця в тому, розташований бачок знизу, або над віссю сопла. Фарбопульти з нижнім розташуванням бачка мають більш тривалий час роботи між заправками, адже об’єм ємності в них, як правило, становить 1 л або більше.

Як вибрати фарбопульт для всіх видів робіт

З іншого боку, верхнє розташування бачка краще переважно з точки зору рівномірності розподілу фарби по соплу. Під дією сили тяжіння навіть в’язкі ЛКМ рівномірно змочують шийку сопла, чим досягається правильна форма факела і однорідність аерозолю. Однак у верхній бачок багато фарби залити не вийде, інакше інструмент зі збалансованого перетвориться на відверто незручний. Середній обсяг бачка верхнього розташування 400-600 мл.

Інша неочевидна особливість полягає в тому, що у розпилювача з нижнім розташуванням бачка дюза завжди суха і при натисканні курка спочатку викидається порція повітря, а потім утворюється факел. Якщо бачок знаходиться зверху, в соплі завжди є фарба у великій кількості, через що розпилювач на початку роботи плюється погано розпорошеними краплями, тому після кожної перерви необхідно робити контрольне збризкування.

Читайте:   Що таке паяльна станція і що враховувати під час її вибору?

Як вибрати фарбопульт для всіх видів робіт

Бачки можуть бути виготовлені з капронового пластику або нержавіючої сталі. Обидва матеріали легко піддаються очищенню, основна різниця у вазі і стійкості до механічних пошкоджень. Так, краскопульт з нержавіючим бачком буде відчутно важчим, але при цьому ємність гарантовано не протреться і не лопне.

Параметри розпилювача

У будь-якого пульверизатора є два параметри: розмір факела і діаметр дюзи, через яку подається фарба. Чим більше отвір, тим більше фарби розпорошується в одиницю часу і тим товще наноситься шар. Ширина факела в свою чергу визначається розміром оброблюваних деталей і їх складністю.

Дюзи малих діаметрів (до 1,2 мм) застосовуються при роботі з водорозчинними фарбами і емалями, в’язкість яких допустимо коригувати за допомогою розріджувача. При діаметрі сопла до 1,4 мм ефективно розпорошується більшість нерозведених алкідних емалей і лаків, до 1,7 мм — консистентні грунтовки і грунт-шпаклівки.

Оптимально, якщо в комплекті з розпилювачем йде кілька змінних дюз, а повітряний насос або компресор мають регулювання потужності. Це показник дійсно універсального інструменту, яким можна виконати широкий спектр малярних робіт. Обов’язково прочитайте інструкцію: в ній вказані не тільки допустимі для використання види фарб і діапазони в’язкості, але і інструкція з визначення густоти за допомогою віскозиметра, який йде в комплекті до кожного інструменту.

Характеристики компресора

Діапазони потужності у пневматичних і повітряних фарбопультів істотно відрізняються. Пневматичні машини, як правило, мають мотор порядку 130-180 Вт, є і більш потужні інструменти. Для повітряного насоса потрібно більш потужний двигун — від 250 до 400 Вт для інструменту в моноблочному виконанні і від 400 до 2 кВт для окремого повітряного насоса. Інструменти з потужністю нижче зазначених мінімальних значень просто не виправдають вкладених коштів.

Читайте:   Ремонт дизельного генератора: что нужно знать об этом?

Як вибрати фарбопульт для всіх видів робіт

Є й інший критерій — продуктивність. Вона, з одного боку, збільшується пропорційно потужності інструменту і розміру факела, але при цьому може відрізнятися в залежності від в’язкості ЛФМ. Для кожної фарби або лаку виробник вказує приблизну норму витрати, але не поспішайте визначати швидкість роботи тільки по цьому параметру. Для правильного прогнозу потрібно також врахувати втрати на утворення туману.

Як вибрати фарбопульт для всіх видів робіт

Деякі нагнітачі повітря оснащені електронною схемою управління швидкістю обертання двигуна. У найбільш досконалих моделей регулятор має піктограми: в кожному положенні виробник встановлює повітряний напір, який в середньому оптимальний для різних фарб та видів робіт.

На що ще звернути увагу

Універсальність фарбопульта і його відповідність поставленим завданням — це добре, але потрібно задуматися також про довговічності інструменту і зручність роботи з ним. В першу чергу оцініть, наскільки зручно рукоятка розпилювача лежить в руці, для цього не буде зайвим зімітувати наповненість бачка, наливши в нього звичайну воду.

Як вибрати фарбопульт для всіх видів робіт

При виборі фарбопульта з виносним повітряним насосом оцініть, наскільки зручно і надійно виконані приєднувальні патрубки. Чи не вилітає трубка зі сполучної муфти, чи надійно тримається замок. Оцініть якість виконання основних деталей: наявність навіть малих дефектів говорить про халтурне виконання, тому краще вибрати іншу модель.

Краще вибирати краскопульт з кришкою сопла з нержавіючої сталі, порожнистою алюмінієвою рукояткою і полірованою голкою з анодованим покриттям. Регулятор ходу голки повинен мати накатку і обертатися плавно, без заїдань і проскоків. Якщо при натисканні курка він підклинює або відчуваються затирання, такий розпилювач довго не прослужить і, можливо, буде дратувати, плюючись нерозпиленими грудками фарби. Для фарбопульта вкрай бажана наявність повітряного фільтра, який не дозволить пилу потрапити в спрей.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*