Головна / Як побудувати дім / Покрівля / Чим відрізняються різні види дахів приватних будинків і який вибрати?

Чим відрізняються різні види дахів приватних будинків і який вибрати?

Чем отличаются разные виды крыш частных домов и какую выбрать?

Зібралися будувати будинок? Відмінно. Хочете стати помітніше? Підійдіть до справи грунтовно, розгляньте кращі види дахів приватних будинків і беріться за справу.

Шатровий дах

Шатровий дах – найбільш економічний, але і монтаж — один з найскладніших. Відсутність фронтонів економить матеріал, а кроквяна система має короткі балки. З назви зрозуміла форма – намет, з рівнобедреними трикутними скатами.

Строга симетрія вимагає розрахунку і навичок, адже кроквяна система – сама складна з усіх (хоча досить популярна). Ставиться тільки на правильний квадрат або прямокутник. Для вірного розрахунку потрібно знати довжину/ширину основи і кут нахилу скатів. Якщо в основі – квадрат, то для розрахунку площі треба просто помножити на 4 площу одного ската.

Прямокутні складаються з 2 трикутників і 2 трапецій – треба знайти їх висоту, вона і стане довжиною вальмових крокв. За формулою обчислюється площа фігур, плюсується і множиться на 2, це – площа скатів. Формула: площа = 2*(довжина основи*висота трикутника). Форма карнизів – рівнобедрена трапеція, бо висота множиться на половину довжини основ. Можна вважати з висоти конька і довжини всієї основи даху, а можна взяти основу і довжину діагональної ноги крокв. Ще краще – замовити креслення і не псувати собі нерви геометрією.

Чем отличаются разные виды крыш частных домов и какую выбрать?

Все спирається на основу – мауерлат в цегляних будинках, верхні вінці в зрубах. Цегляні стіни краще перевірити і підрівняти, затока стяжкою, попутно краще змонтувати прив’язки мауерлата. На рівну поверхню кладуть бруси і лежні, на цеглу укладається вологостійкий прошарок. Опорний брус кладуть по периметру. Основа є.

Ставляться діагональні крокви, кут рівний для всіх сторін. Враховується розмір і вага. Ставляться центральні – вони однієї довжини і розташовані паралельно. Один край кріпиться до мауерлату, другий – до конька. По обох сторонам накісних крокв кріплять вразбежку черепковый брус, все монтується паралельно центральним частинам. Площини скосів однакових крокв повинні збігатися.

Читайте:   Натуральний освіжувач повітря для будинку: 3 прості ідеї

Чем отличаются разные виды крыш частных домов и какую выбрать?

Укладається гідроізоляція (знизу вгору, внахлест, перекриття – 10 см). Нижній край – на карнизної планки, на конику не з’єднувати. Набивається контробрешетка для вентилювання та фіксації. Зсередини кладеться утеплювач і пароізоляція, можна додати шпон, вагонку і т. д. зверху.

Дах шале

Головна особливість – великий (до 3 м) виступ по периметру, завдяки чому фундамент краще захищений від намокання від дощів влітку і від снігу – взимку. Альпійський стиль у всій красі.

Кінці покрівельних балок випускаються на 1.5 – 3 м від стіни, до них кріпиться обв’язка для опори нижніх листів покрівлі. На бічні стіни монтуються опорні консолі. Краще використовувати для покриття натуральні матеріали – керамічна/дерев’яна/гнучка черепиця, солома, очерет, модриновий ґонт і т. д. найпоширеніша дах шале – керамічна, так як різноманітність колірної палітри, довговічність і прийнятна вартість приваблює багатьох.

Чем отличаются разные виды крыш частных домов и какую выбрать?

Альтернатива – дерев’яна черепиця з дуба, кедра, осики. Вона краще поглинає шум, не менш довговічна і з часом набуває сріблястий відтінок. Найякісніша – модринова, так як порода стійка до гниття, при цьому червоний відтінок дуже красиво виглядає.

Все залежить від особистих побажань, але класичним вважається очерет між кроквами, підбитий знизу вагонкою – в ньому хороша вентиляція і не утворюється конденсат.

Багатощипцовий дах

Найскладніший варіант. Багато перетинів схилів, на яких утворюються ендови (внутрішні кути). Ендови потрібно зміцнювати вони несуть максимум навантаження від дощу і снігу.

Так як скати спираються на діагональні ноги, надійність залежить від якості вузлів з’єднання і встановлених елементів жорсткості. Основний вузол – стик ковзанів одного рівня різних ділянок покрівлі. Конькову бруси з’єднуються під кутом 90 градусів і у кожен входять накосние ноги. Закріплюється всі затяжками. Накосние крокви спарені, так як довше звичайних. Це дозволило:

 • збільшити навантаження;
 • отримати суцільну балку потрібної довжини;
 • уніфікувати розмір деталей.
Читайте:   Водостічні системи для плоскої покрівлі: їх особливості та відмінності

Чем отличаются разные виды крыш частных домов и какую выбрать?

Дошки застосовуються стандартні. Нарожники спираються на діагональ двома способами.

 1. По верху. Верхня половина перерізу лягає на ногу, нижня – спирається на бічну поверхню.
 2. Збоку. Головне – щільно підігнати опорні частини, краще закріпити брус кроква та за допомогою прибитого обрізка.

Низ накоса зазвичай подрубается в горизонт і кріплять цвяхами після посадки.

Важливо! Діагональні опори не підпираються шпренгельной фермою, тільки стійками (в крайньому випадку – підкосами).

Монтується багатощипцовий дах саме з ендова, але технологія залежить від покрівельного матеріалу.

Фальцевий дах

Самий надійний і довговічний варіант. Підготовка (кроквяні роботи, розрахунок площ, навантажень і т. д.) – як для звичайної даху, виняток – незвичайні форми, плаский дах і т. д.

 • Криється фальцева дах металевими рулонами.
 • Оцинкована сталь стійка до корозії, здатна прослужити понад 30 років.
 • Оцинкована з полімерним покриттям для запобігання від впливу ультрафіолету.
 • Мідні рулони найчастіше імітують черепицю, стільники, луску і т. д. Можна з’єднати звичайної пайкою, здатна прослужити близько 100 років.
 • Алюмінієва, як і мідь, йде з малюнком, майже не схильна до температурних коливань і сезонних деформацій. Прослужить 80 і більше років.
 • Цинк-титан може бути і листовим, і лентовым. Пластичний, стійкий до корозії, служить більше 100 років.

Чем отличаются разные виды крыш частных домов и какую выбрать?

Після підготовки нарізаються рулони або листи, робляться картини скатів, звисів, жолобів. Все з’єднується фальцами в одну картину, загинаються бічні кромки для стоячих фальців. Все піднімається на обрешітку, з’єднується, кріпиться до решетування клямерами. Вентиляційні і околотрубные виходи закривають фартухами.

Такі типи дахів мають високу герметичність і захист від протікань – особливо якщо рулони кріпляться подвійним фальцем. Відсутність поперечних стиків підвищує надійність. Якщо дах листова – технічно покриття лягає в рази легше будь-якого іншого.

Читайте:   Металлочерепица Прушиньски: какие преимущества обеспечивают ее популярность?

Єдиний мінус – потрібні спеціальні інструменти і, швидше за все, консультація професіоналів.

Чем отличаются разные виды крыш частных домов и какую выбрать?

Головна відмінність – підходить для будь-яких будівель – від саркофага ЧАЕС до настільки популярних сьогодні «кубиків» — житлових будинків характерної форми. Хоча, дивлячись на будинок із плоским дахом, розумієш, що інша покрівля буде просто не настільки ефективна.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*