Головна / Опалення / Методи опалення заміського будинку з допомогою теплового насосу

Методи опалення заміського будинку з допомогою теплового насосу

Методи опалення заміського будинку з допомогою теплового насосу

Найбільш поширеним на сьогоднішній день методом опалення житлового будинку вважається метод застосування котлів опалення – на газі, дизельних, твердого палива, у рідкісних випадках на електриці. З їх допомогою крім опалення можливий нагрів води для використання в господарських цілях і кондиціонування приміщення під час спекотного сезону.

Однак все частіше, особливо це стосується країн Західної Європи, як альтернативне джерело тепла, застосовуються теплові насоси для опалення будинку.

Принцип дії

Механізм дії теплового насоса ґрунтується на циклі кругообігу. Тепловіддача відбувається з теплоносія, що рухається по ключу тепла низьких температур, ним може бути грунт, і температура підвищується на кілька градусів. Теплоносій входить в теплообмінний механізм, де рідина випаровується в умовах низької температури. Пар доходить до компресора, стискається, тиск підвищується разом з температурою, після чого конденсатор приймає і передає тепло в батареї. Пар переходить в стан рідини і починається цикл заново.

Ресурс, який використовується – електрика. Ефективність використання теплового насоса на відміну від електричного обігрівача полягає в різниці тепловиділення. При рівній кількості витрат, тепловий насос видає 300-700% тепла електричного обігрівача. Високий коефіцієнт корисної дії вирішальна перевага теплового насоса.  А допомогти в виборі і у встановленні такої системи опалення допоможуть вам спеціалісти компанії SVN Energy.

Плюси і мінуси

Безліч помилкових заяв і якихось легенд про теплові насоси є на ринку, навіть враховуючи буденність технологій. Теплові насоси застосовуються в Японії, де ця технологія давно відпрацьована до дрібниць, в більшості європейських країн, а також у Сполучених Штатах Америки. Чи є сенс в обладнанні житла тепловим насосом?

Читайте:   Як вибрати газовий настінний двоконтурний котел?

Використання електрики, при зростанні цін на дизельне паливо і газ, вагомий аргумент. Головне, розібратися у виборі коефіцієнта трансформації тепла. Він показує, скільки кіловат тепла видає насос при споживанні одного кіловата електроенергії.

опалення заміського будинку з допомогою теплового насосу

  1. Тепловий насос не потребує обслуговування. Витрати на технічне обслуговування практично відсутні, що є значним плюсом.
  2. Для встановлення теплового насоса підійде абсолютно будь-яка місцевість. Земля, повітря або вода, будь яке джерело тепла низької температури єдина умова для встановлення.
  3. Ідеально підійде віддалений населений пункт без проведеного газопроводу. При відсутності електрики можливий варіант бензинового або дизельного двигуна для компресора.
  4. Автономність роботи. Паливний насос не потребує втручання, завдяки автоматизованій технології.
  5. Безпека складових. Паливний насос не має викидів. Холодоагент – основний елемент системи, абсолютно безпечний. Перегрівання насоса неможливо, агрегат пожежобезпечний.
  6. Деякі моделі насосів мають властивість реверсивності. Забору тепла в жарку погоду, з віддачею в землю. Взимку ж зворотний ефект.
  7. Компресори теплових насосів підлягають заміні через кожні 15-20 років. В іншому ж тепловий насос довговічний, капітальний ремонт може не знадобитися до п’ятдесяти років.

опалення заміського будинку з допомогою теплового насосу

  1. Вкладення капіталу досить нескромні. Ціна на тепловий насос висока, а також потрібно додаткові вкладення в обладнання для геотермальних систем.
  2. Необхідність використання додаткових джерел тепла, при зниженій температурі. При температурі понад -15 необхідно підключати додаткові системи обігріву.

Тепложивлення

Відбувається за рахунок будь-яких джерел, що накопичують радіаційну енергію сонця, в теплі періоди. Поділяються на три види теплових насосів, враховуючи джерела.

Ґрунтові

Найбільш стабільна температурне середовище, в якій тепло формується протягом сезону — земля. Постійна температура землі на рівні від п’яти до семи метрів у глибину 5-8 градусів. Десять метрів – 10 градусів. Горизонтальна магістраль, прокладена в ґрунті, служить ємністю для циркуляції теплоносія. Глибина індивідуальний параметр, що залежить від місцевих особливостей грунту. Є ймовірність облаштування двошарового горизонтального колектора. Труби різняться в діаметрі і формах розкладки. Питому величину  знімного тепла обумовлює структура ґрунту. Рідина, що циркулює в колекторі, служить провідником тепла від ґрунту до хладагента.

Читайте:   Як вибрати біметалічні радіатори опалення

Методи опалення заміського будинку з допомогою теплового насосу

Вертикальна магістраль має вигляд труби U, опущеною на глибину від 50 до 150 метрів, залитій бетоном. Що крім величезної вартості, потребує певних дозволів. У зв’язку з цим роблять кілька невеликих магістралей, з відстані 5-7 метрів. Вартість установки такого роду колектора набагато вище. Його перевага – стабільність температури і більша кількість тепла.

Водні

Найбільш вигідний, а також найбільш економічний спосіб – встановлення колектора на дні водойми, що не промерзає. Підійде для жителів узбережжя, а також для всіх, хто має поблизу 50 метрів водойму. Використовують також каналізаційні стоки або воду з скидів. Таким чином, можна отримати опалення цілих багатоповерхових будинків і гарячу воду. У деяких містах успішно застосовується така технологія. Рідше вдаються до використання свердловинних і ґрунтових вод. Система колектора така що, потрібні дві свердловини для забору теплої і скидання остиглої води. Складність системи полягає в експлуатації. Необхідно контролювати чистоту води і запобігати корозії і забруднення деталей насоса.

водяний тепловий насос для опалення будинку

Повітряні

Найпростіша з усіх конструкція. Повітря з вулиці передається на випарник, з тепловіддачею в холодоагент. Мінімальність витрат, але регіональна обмеженість. Використання такого насоса недоцільно при температурних умовах нижче -15 градусів.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*