Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Чим закрити цоколь будинку на гвинтових палях: всі способи

Чим закрити цоколь будинку на гвинтових палях: всі способи

Пальові фундаменти отримали досить широке поширення. Це викликано низькою вартістю і можливістю застосування навіть на слабких грунтах. Але при будівництві виникає проблема: чим закрити цоколь будинку, влаштованого на гвинтових палях? Будівлі, розташовані на розглянутих опорах, мають провітрюване підпілля. Для обв’язки паль передбачається ростверк. Він з’єднує окремо стоячі елементи в одну систему. Ростверк може бути виготовлений з бетону або металу. При влаштуванні дерев’яних або каркасних будинків, обв’язку роблять з дерева.

Облицювання цоколя буде кріпитися до палей або стін будинку. Для її виконання потрібно зробити каркас або обрешітку. Найзручніше виготовляти і кріпити дерев’яні дошки. Їх перетин буде залежати від кроку паль і маси використовуваного матеріалу для обшивки.

Існує кілька варіантів вирішення питання, чим закрити фундамент зовні. Оздоблення цоколя будинку може бути виконане з наступних матеріалів:

 • сайдинг;
 • цегла;
 • пластикові панелі;
 • металевий профлист.

Вибір матеріалу залежить від естетичних та економічних міркувань.

Важливо! Яке б облицювання цоколя будинку не було обране, в ньому необхідно передбачити продухи.

Вони необхідні для нормального провітрювання простору під будівлею. Відсутність продухів може призвести до прямої небезпеки для життя людини. Часто можна почути про шкоду такого газу як радон. Він залягає в землі, але часто піднімається і накопичується в підвалах будівель і підпіллях. Постійне провітрювання допоможе уникнути скупчення небезпечних речовин. Закривати на зиму продухи вкрай не рекомендується.

Цокольний сайдинг

Будівлею на гвинтових палях простіше і найдешевше обшити таким матеріалом. Облицювання володіє наступними перевагами:

 • низька вартість (навіть з урахуванням комплектуючих виробів);
 • простота монтажу своїми руками;
 • довговічність;
 • зносостійкість;
 • стійкість до гниття і виникнення цвілі;
 • широкий асортимент кольорів;
 • простота експлуатації.
Читайте:   Чим різати профлист: яким диском, чи можна різати болгаркою

Але поряд з достоїнствами сайдинг має низку недоліків. Наприклад, він не підійде при необхідності утеплити цоколь будинку на гвинтових палях.

Чим закрити цоколь будинку на гвинтових палях: всі способи

Технологія монтажу

Зробити обшивку будинку досить просто, потрібно лише знати порядок робіт і нюанси їх виконання. Пристрій цоколя виконується в наступному порядку:

Монтаж обрешітки під сайдинг. В першу чергу закріплюють нижню планку. Вона розташовується паралельно землі. Відстань від поверхні грунту призначаються рівним 150-200 мм. Такий зазор необхідний для підняття обшивки над грунтом. Відстань від панелей до грунту після монтажу має дорівнювати 50-70 мм. Цей прошарок компенсує пучіння грунту в зимовий період. У теплих регіонах або на крупнообломочних основах зазор можна робити менший.
Дерев’яні дошки прикріплюють до палей. Для цього до оголовків потрібно заздалегідь приварити спеціальні кронштейни. Також в якості каркаса можна використовувати металевий профіль, який приварюється до фундаментів без додаткових елементів.
Аналогічно першому кріплять планку у верхній частині цоколя будинку на гвинтовому фундаменті.
Між поздовжніми напрямними іноді виконують вертикальну обрешітку. Необхідність в ній залежить від висоти цоколя. При високому піднятті будівлі з землі варто передбачити додаткові елементи в якості підсилення.
Сайдинг починають монтувати з нижньої стартової планки. На неї встановлюються цокольні панелі. Кріплення елементів на обрешітку виконується за допомогою саморізів. Для пристрою кутів будуть потрібні спеціальні профілі.
Щоб відвести опади від цокольної частини на сайдинг встановлюють відливи.
Обробка нижньої частини будинку завершується після оформлення зазору між землею. Простір необхідно закрити так, щоб залишалася можливість для проникнення повітря, але дрібне сміття, комахи та інша живність не мали доступу.

Всі дерев’яні елементи перед початком робіт обробляють антисептичними складами. Це необхідно для запобігання ураження грибком, цвіллю і гниттям. В якості додаткових заходів можна виконати протипожежну обробку антипіренами.

Читайте:   Оборудование, необходимое для производства тротуарной плитки: краткий обзор

Чим закрити цоколь будинку на гвинтових палях: всі способи

Сайдинг є найбільш поширеним варіантом. Оздоблення будівлі в цьому випадку виконується легко і швидко. Роботи варто починати після завершення будівництва будинку, коли всі комунікації вже підведені. Щоб труби не замерзали в провітрюваному підпіллі, їх обертають теплоізоляційним матеріалом. Найчастіше для цих цілей застосовується мінеральна вата. Можна використовувати готові елементи теплоізоляції для труб, а можна зробити утеплення за допомогою мінераловатних матів (загорнуті в рулони).

Сайдинг стане відмінним варіантом для того, щоб закрити простір під будинком. Для кріплення панелей до обрешітки необхідно підготувати саморізи.

Оздоблення з цегли

Облицювання може бути виконане з більш серйозних матеріалів. Цегла дозволить спорудити міцний і довговічний захист. Також можна вибрати такий тип через естетичні міркування.

Чим закрити цоколь будинку на гвинтових палях: всі способи

Оздоблення будівлі цеглою починається з влаштування основи під кладку. Так само, як і у випадку в сайдингом, потрібно передбачити прошарок, що компенсує деформації грунту в зимовий період. Існує два варіанти основи:

 • Монолітна незаглиблена стрічка. Такий варіант не рекомендується при будівництві на пучинистих грунтах. Використовувати його можна тільки при крупнообломочних і піщаних грунтах (середній або великий пісок).
 • На відстані 50-70 мм від землі до металевих оголовків паль приварюється куточок. Полиця цього профілю стане основою під цегляну стінку. Рекомендується взяти куточок рівнополочний з шириною полиці 120 мм. Товщина прокату визначається в залежності від висоти кладки і відстані між палями. При виникненні сумнівів краще взяти виріб товстіший.

Довжина металевого прокату може дорівнювати 6 або 12 м. Вибирають в залежності від того, які є в наявності, і від довжини стін будівлі.
Кладку цегли необхідно вести з перев’язкою. Для з’єднання елементів між собою застосовують розчин кладки, виготовлений з піску і цементу. Товщина швів в середньому призначається рівною 10-12 мм.

Читайте:   Як вибрати насосну станцію для будинку або дачі

Оздоблення з цегли володіє наступними перевагами:

 • хороші теплоізоляційні показники матеріалу (варто вибрати пустотілу керамічну цеглу з підвищеними показниками);
 • немає необхідності в додатковій обробці;
 • ремонтопридатність;
 • довговічність.

Також обробка характеризується рядом недоліків. До них варто віднести велику масу і вартість, трудомісткість, обмеженість колірних рішень.

Пластикові панелі

Кріплення матеріалів до паль здійснюється за тією ж технологією, що і у випадку з сайдингом. Якщо зашити простір під будинком панелями, можна отримати наступні переваги:

 • привабливий зовнішній вигляд;
 • широкий асортимент кольорів і фактур (можна вибрати імітацію цегли або натурального каменю);
 • жорсткість;
 • стійкість до механічних і хімічних впливів;
 • несхильність гниття;
 • доступна ціна.

Чим закрити цоколь будинку на гвинтових палях: всі способи

Але при виборі варто пам’ятати, що незважаючи на старання виробників, натуральна цегла або камінь виглядають краще, ніж обробка зі штучних матеріалів.

Профнастил

Профільований лист або профнастил досить просто кріпити до дерев’яної обрешітки. Влаштовується каркас так само, як під установку сайдинга. Металевий матеріал зі спеціальним покриттям відрізняється високою довговічністю, простий в роботі і експлуатації. Існує велика кількість колірних рішень. Але цокольна конструкція з профнастилу підійде не до всіх будівель, важливо звертати увагу на матеріал обшивки основної будівлі.

Чим закрити цоколь будинку на гвинтових палях: всі способи

Вибираючи сайдинг, цеглу, панелі або профнастил для виконання робіт, потрібно строго дотримувати технологію кріплення і враховувати зовнішній вигляд будівлі, цілісність фасаду не повинна порушуватися.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*