Головна / Рослини на ділянці / Дифенбахія – правильний догляд і вирощування

Дифенбахія – правильний догляд і вирощування

Диффенбахія - правильний догляд і вирощування

Незважаючи на те, що дифенбахія — досить вимоглива рослина, вона користується великою популярністю в домашньому квітникарстві. Одні вибирають цю квітку з-за її декоративного виду, інші — для очищення повітря в приміщенні. Але і в першому, і в другому випадку для активного росту і привабливого здорового зовнішнього вигляду квітки, їй необхідний правильний догляд, про це і піде мова в сьогоднішній статті.

Підходяще місце

Дифенбахія — світлолюбива рослина, чим більш строкате забарвлення у листя, тим в більшій кількості сонячних променів вона потребує. Але вікна і підвіконня з південної сторони не підходять цій квітці, оскільки прямі сонячні промені небезпечні для даної рослини. Варіантів виходу з цієї ситуації декілька, отримати розсіяне світло можна, поставивши перегородку між квітами та вікном або повісити тюль, який допоможе захистити рослину від сонячних опіків.

При виборі місця звертайте увагу на наявність протягів, будь-які перепади температури і холодні потоки повітря згубні для дифенбахії. Якщо кімнату, в якій стоїть вазон з квіткою потрібно провітрити, то на цей період квітку краще переставити в інше місце.

Диффенбахія - правильний догляд і вирощування

Оптимальний полив

Особливу увагу слід приділити поливу дифенбахії, будь-які крайнощі, будь-то пересохлий чи надміру зволожений грунт, згубні для рослини. Тому поливати в період з початку весни і до середини осені слід помірно, але часто, щоб земля в горщику була трохи волога. Взимку кількість води для поливу краще зменшити в 2-3 рази. Даний час — період спокою для дифенбахії, її активне зростання продовжиться лише з настанням весни.

У постійному зрошенні потребує не тільки коренева система квітки, але і її стебло з листям. Щоб побалувати рослину, їй раз у тиждень можна влаштовувати душ, при цьому вода не повинна потрапляти у грунт, краще накрити горщик плівкою. Також дуже корисно протирати листя вологою ганчіркою і обприскувати квітку з пульверизатора.

Читайте:   Обрізаємо колоновидну яблуню правильно

Дифенбахія абсолютно не переносить вапно, якого багато в воді з-під крана, тому використовуйте для поливу квітки відстояну або дощову воду. У зимовий час, вона повинна бути теплою, уникайте поливу квітки холодною водою.

Температура і вологість

Температура нижче 10 градусів абсолютно неприпустима для даної рослини, в такому випадку вона скине листя і почне в’янути. Для того, щоб ваш вазон з дифенбахією радував око, температура в приміщенні в ідеалі повинна бути в межах +19-+22 градусів, а при регулярному поливі, високій вологості і постійному обприскуванні ця квітка абсолютно спокійно переживе спеку у +30-+32 градуси.

Рівень вологості не менш важливий для цієї рослини, ніж правильний полив, в кімнаті з сухим повітрям змусити дифенбахію виглядати добре практично неможливо. Тому в період опалювального сезону, коли питання вологості стоїть особливо гостро, можна поставити рослину на піддон з водою всередині якого викласти мох, який допоможе втримати вологу.

Диффенбахія - правильний догляд і вирощування

Необхідна підгодівля

Підгодовувати рослину потрібно в період активного росту, з початку весни до кінця осені, для цих цілей підійдуть універсальні мінеральні добрива. Взимку краще зупинити підгодівлю і дати можливість рослині відпочити.

Диффенбахія - правильний догляд і вирощування

Пересадка рослини

Молоді дифенбахії, як правило, пересаджують в середині квітня, причому робити це слід кожен рік. Пересадка для цієї рослини досить великий стрес, тому краще виконувати перевалку. Для цього потрібно взяти новий горщик, трохи більше попереднього, насипати на дно новий дренажний шар і помістити в нього корінь дифенбахії, краще навіть увіткнути рослину трохи глибше, помістивши частину стебла в землю, тоді з часом з неї виростуть нові корені. Після пересадки рослину потрібно обов’язково полити і через кілька хвилин злити залишки води з піддона.

Читайте:   Посадка тюльпанів навесні в грунт - покрокова інструкція

Способи розмноження дифенбахії в домашніх умовах

Найчастіше в домашніх умовах для розмноження дифенбахії використовують живці. Верхівковий живець не тільки допоможе розмножити цю рослину, але і омолодити дифенбахію, оскільки вона пустить бічні стебла.

При пересадці пророслого живця у великий горщик слід бути дуже акуратним і не пошкодити кореневу систему рослини.

Після того, як відповідний живець зрізаний, його можна поставити в ємність з водою до появи коренів у кілька сантиметрів, або висадити в міні-тепличку під скло або плівку, наповнювач в якій може бути пісок або суміш піску з торфом. Вкорінюється молода рослина досить швидко і легко, головне – забезпечити їй належний догляд, в першу чергу — хороше освітлення і регулярний полив.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*