Головна / Будівництво і ремонт своїми руками / Як утеплити стіну в кутовій квартирі зсередини – огляд матеріалів і технології

Як утеплити стіну в кутовій квартирі зсередини – огляд матеріалів і технології

Якісна теплоізоляція приміщення – це не тільки комфорт і спосіб продовження терміну служби домашнього начиння і особистих речей, але і різке зниження витрат на опалення (взимку) і роботу кондиціонера (влітку). Кутові квартири по визначенню найхолодніші в домі, так як у них відразу 2 стіни мають безпосередній контакт з атмосферою. З найбільш ефективними методиками утеплення стін в кутовій квартирі зсередини ми і розберемося в цій статті.

Що можна зробити

Збільшити ступінь нагрівання радіаторів. У приватному будинку це можливо, якщо заздалегідь схема контуру складена так, що кутові кімнати обігріваються кожна по своїй «нитці». Але наскільки це ефективно і доцільно – інше питання. А для багатоквартирного будинку це виключено в принципі.

На замітку!

Встановлення в кутових приміщеннях додаткових батарей належного ефекту може не дати. Якщо стіни і стануть теплішими, то ненабагато. А кут так і буде промерзати, і в перспективі позбутися від грибка не вийде.

Знизити тепловтрати. Це саме розумне рішення, причому не тільки за рахунок якісної герметизації віконних прорізів і блоків, але і за допомогою додаткової обробки стін.

Огляд утеплювачів для стін

Розглядати технологію монтажу не має сенсу, так як читача зацікавить специфіка роботи лише з тим матеріалом, який він обере, а по кожному матеріалу є окрема стаття. А ось з особливостями використання розібратися слід.

Мінвата

Як утеплити стіну в кутовій квартирі

 • Матеріал еластичний, тому доведеться облаштовувати жорстке покриття. А його без монтажу обрешітки змонтувати не вийде.
 • Поступово накопичує вологу. Отже, доведеться періодично знімати облицювання і висушувати (або замінити) мати (плити).
 • Обмежений вибір оздоблювальних матеріалів. Ні шпалери, ні штукатурка на вату не «ляжуть». Доведеться або обшивати каркас панелями, або кріпити ГКЛ (ФК), щоб виробляти фінішне оформлення стін за ним. Така конструкція істотно зменшить корисний об’єм кімнати.
Читайте:   Лавка з дерева своїми руками - інструкція та креслення

Висновок – для житлових приміщень мінеральну вату для внутрішнього утеплення використовувати недоцільно.

Як утеплити стіну в кутовій квартирі

Пінопласт

У даному випадку варто використовувати тільки його екструдовану різновид – пеноплекс. Такі плити фіксуються на стіні методом приклеювання. При необхідності, додатково – дюбелями. Монтаж більш простий, ніж мінвати, але є і певні труднощі:

 • Доведеться якісно вирівнювати стіни, так як плити піноплекс жорсткі, до того ж відрізняються строгою геометрією.
 • Пароізоляція поверхні буде зведена до мінімуму. Для дерев’яних будівель такий матеріал безумовно не підходить, так як утворюється на основі конденсат призведе до її інтенсивного гниття. Такі ризики можна знизити тільки забезпеченням якісної вентиляції стіни, а це вимагає точних розрахунків і додаткових витрат.

Загальний недолік – на оброблених цими матеріалами стінах щось закріпити вже не вийде. Наприклад, повісити полку, масивний світильник, картину тощо.

Як утеплити стіну в кутовій квартирі

Пінополіуретан

Матеріал гранульований для утеплення стін зсередини не застосовується – тільки в рідкому вигляді. Володіє хорошими ізоляційними властивостями – гідро- , шумо- , тепло- .

 • Повністю герметизує основу, тому про пароізоляцію можна забути.
 • Монтується методом напилення. Знадобляться спеціальне обладнання та засоби захисту. Без послуг професіоналів не обійтися. І хоча за таке утеплення доведеться заплатити, але ремонт теплоізоляційного шару, при необхідності, самостійно зробити не вийде.

Штукатурка

Як утеплити стіну в кутовій квартиріЗвісно, не будь-яка, а теплоізоляційна. У продажу є готові суміші різних модифікацій і виробників. Плюсів багато – тонкий шар, можливість самостійного нанесення, висока паропроникність, висока ремонтопридатність.

Мінус – знадобиться якісна гідроізоляція стіни, так як вона вбирає вологу. А значить, в кінцевому підсумку покриття почне розм’якшуватися і сповзати зі стіни. Це обмежує сферу застосування таких штукатурок.

Висновок – для приміщень з надмірною вологістю використовувати недоцільно.

«Рідка» ізоляція

Як утеплити стіну в кутовій квартирі

Якщо дозволяють фінансові можливості, слід звернути увагу на продукцію американської компанії «Mascoat». Даний матеріал неспроста називають надтонкої ізоляцією, або теплофарбою. За твердженням фахівців, його шар в 1 мм по ефективності еквівалентний мінваті товщиною 0,5 см. Наноситься як звичайна фарба, і при цьому, крім утеплення стіни, забезпечує якісну гідроізоляцію основи.

Читайте:   Справиться с любой бытовой задачей поможет Kabanchik.ua

Ось лише деякі загальні характеристики продукції, так як вона випускається в декількох модифікаціях.

 • Рекомендований шар (мм) – 0,5.
 • Витрата (л/м2) – 0,5 – 0,7.
 • Температурний діапазон, в якому утеплювач не погіршує своїх властивостей (С) – від -65 до +265.
 • Адгезія (%) – 100 по відношенню до будь-якого матеріалу. Таким складом можна фарбувати стіни будівлі незалежно від того, з яких матеріалів вона побудована – деревина, ЗБВ, цегла, пористий бетон.
 • Наноситься на поверхні, якщо їх температура не менше +7. Отже, зсередини можна обробляти приміщення в опалюваних будівлях цілорічно.
 • Токсичні компоненти відсутні.
 • Ізоляція не горить.
 • Відмінна ремонтопридатність утеплювача, що не вимагає проведення масштабного ремонту приміщення.
 • Гарантований термін служби (років) – 15.

Отже, застосування такої рідкої теплоізоляції не тільки доцільно, але і дуже зручно. Єдиний недолік – висока ціна.

Крім цього, не доведеться встановлювати обрешітку і витрачати гроші на інші матеріали – гідроізоляцію, склад (який також коштує недешево) і так далі. Якщо підрахувати всі супутні витрати, пов’язані з монтажем традиційних утеплювачів, то вартість такої спец/фарби не здасться занадто високою.

Як утеплити стіну в кутовій квартирі

Корисні поради

Є кілька способів, які дозволяють додатково підняти температуру у кутових кімнатах. Що робити?

 • Промити батареї. Необхідність цього визначається по різниці нагріву крайніх секцій. Якщо вона значна, то, швидше за все, на внутрішніх стінках надлишкові відкладення.
 • Перевстановити радіатори. Їх потрібно розмістити якомога ближче до кута кімнати, так як це найбільш проблемна ділянка приміщення.
 • Перевірити відповідність батареї параметрами кімнати. Іноді причина низької температури в приміщенні – недостатня кількість секцій. На жаль, не всі будівельники – люди вкрай досвідчені і сумлінні. Могли поставити і те, що є під рукою, не особливо “заморочуючись” інженерними розрахунками. Критерій такий – на 2 м2 кімнати – 1 секція. Для кутових приміщень застосовується поправочний коефіцієнт – 1,3.
Читайте:   Ремонт коридора в Киеве от TMZ Group

Наприклад, якщо площа кімнати 10 «квадратів», то має бути мінімум 5 секцій, для кутової 5 х 1,3 = 6,5. Отже, не менш 7 штук.

 • Наклеїти на скло енергозберігаючу плівку (або встановити енергозберігаючі вікна). Природну освітленість вона знизить не більш ніж на 2%, а тепловтрати через вікна – на всі 40%. Отже, температура в кімнаті підвищиться, а значить, і стіни стануть теплішими.

У статті розглянуті лише найбільш підходящі варіанти для утеплення кутової кімнати саме зсередини, хоча теплоізоляційних матеріалів значно більше. Але не всі з них підходять для внутрішньої обробки стін, тому вибір дещо обмежений.

Що врахувати

Основним методом утеплення стін є зовнішній. Якщо є така можливість, то в першу чергу слід зайнятися теплоізоляцією фасаду. А облаштування внутрішнього шару – лише додатковий спосіб знизити тепловтрати.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*