Головна / Дизайн кімнат / Домашні фонтани та водоспади

Домашні фонтани та водоспади

Домашні фонтани або водоспади

Розмірений шум води сприятливо впливає на людину: заспокоює, розслаблює і пробуджує розум. Енергія одного з основних елементів живої природи – води, заряджає позитивом і дарує відчуття спокою і гармонії.

Люди завжди і у всі часи майже інтуїтивно тяглися до води, ймовірно, тому міські та паркові фонтани збирають навколо себе велику кількість бажаючих відпочити в їх тіні і прохолоді. Але сьогодні ми будемо говорити не про вуличні, а про домашні джерела: декоративні фонтани і водоспади, як про незвичайний, але дуже ефектномий спосіб декорування інтер’єрів.

Особливості конструкції

Незалежно від габаритів і зовнішніх особливостей домашніх фонтанів, їх внутрішня конструкція являє собою поєднання трьох елементів, а саме:

  • Насос погружного типу, завдяки якому вода піднімається на заданий рівень.
  • Основний резервуар (ємність), в якому міститься об’єм рідини.
  • Зовнішнє оформлення, декорації на певну тему, підсвічування.

Міні-фонтан вирішить завдання зволоження сухого повітря, особливо, якщо він оснащений дифузором — пристроєм, який переводить воду в пар.

Міні-фонтан

Матеріали домашніх фонтанів і водоспадів

В цілому, камерні фонтани покликані для того, щоб нагадувати нам про природу, тому їх майже завжди виготовляють з натуральних матеріалів, таких як: камінь, кераміка, метал. На додаток можуть бути використані різні декоративні елементи, що підвищують естетику джерела, наприклад, морські або річкові мушлі, галька, смальта, і звичайно, живі рослини.

Останні, до речі, використовують дуже часто, коли декоратори створюють невеликі тематичні композиції для домашніх настільних або підлогових фонтанів, щоб втілити ілюзію куточка живої природи в домі.

Читайте:   Як вибрати шпалери для вітальні: враховуємо всі параметри

Варіанти домашніх декоративних водяних джерел

Настільні і підлогові фонтани

Варіанти фонтанів для прикраси столів у вітальнях, спальнях або невеликих передпокоїв у висоту можуть і не перевищувати 20-30 см. Вони, найчастіше, використовуються з чисто декоративною метою в затишних лаундж-зонах, для домашніх офісів, лоджій або кухонних куточків.

Настільні і підлогові фонтани

Підлогові фонтани також популярні, але вони здатні бути не тільки декоративним, але і цілком функціональним елементом інтер’єру. Так як габарити подібних екземплярів можуть варіюватися від 50-80 см у висоту до 1,5 – 2 м і навіть вище, — вони будуть відмінно зволожувати і освіжати повітря.

Не рекомендується встановлювати підлоговий фонтан або водоспад в невеликій кімнаті, інакше він може спровокувати зворотний «парниковий» ефект, і конденсат осяде на всіх предметах, розташованих дуже близько до джерела.

Краще, якщо декоративний фонтан буде встановлений у просторій вітальні, в холі, наприклад, в окремому кутку біля вікна, або в іншій, спеціально відведеній для нього, зоні. Не слід також розміщувати водоспад біля техніки — близькість води і зайва волога згубно позначаться на роботі приладів.

Фото декоративних водоспадів

Оранжерейний варіант + фото

Може бути неймовірно декоративним, приміром: із безліччю цікавих фігурок казкових або міфічних істот, або у вигляді зменшеної копії гірського, пустотливого, лісового або острівного ландшафту.

До слова, встановлення фонтану або водоспаду в домашньому зимовому саду або оранжереї — це дуже правильне рішення, адже багато рослин краще ростуть у вологому середовищі. Крім того, поєднання живої бурхливої рослинності і водних потоків зробить це місце найбільш затишним і привабливим для роздумів, читання або бесід у вашому домі.

Читайте:   Дитячий майданчик на дачі своїми руками - інструкція по будівництву

Настінний водоспад

Дуже зручний варіант, виглядає вражаюче і дуже сучасно. Настінне панно з спадаючими потоками підходить для мінімалістських сучасних інтер’єрів, до того ж, воно не займає багато місця, компактно, і може містити підсвітку для більшої декоративності водоспаду.

Настінний водоспад

Більш традиційні водоспади, виготовлені з використанням порід натурального каменю, хороші для оформлення стін вхідної зони, так як, завдяки своєму екзотичному вигляду, вони здатні стати найбільш відповідним оформленням передпокою, холу або сходів.

Настінний водоспад

Ефектні конструкції

Сучасні внутрішні фонтани і водоспади дуже відрізняються від традиційних, звичних нашому розумінню, адже технічний прогрес постійно відображається у всіх сферах людської діяльності.

Так, потоки води можуть прикрашати цілі міжкімнатні перегородки або абстрактні конструкції, а також, приймати вигляд тварин, птахів та інших істот, завдяки розробкам інженерів.

Ефектні конструкції
Ефектні конструкції

По суті, не важливо, чи виберете ви настільний фонтан, або встановите настінний водоспад — він стане для вас таким собі оазисом, споглядаючи на який, ви отримаєте ні з чим не порівнянне відчуття гармонії.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*