Головна / Як побудувати дім / Галогенові лампи для дому – головні недоліки цього виду освітлення

Галогенові лампи для дому – головні недоліки цього виду освітлення

Галогенові лампи знайшли широке застосування, тим більше що вони більш звичні для нас, ніж інші типи освітлювальних приладів. Відмінність галогенової лампи від «лампочки Ілліча» лише у складі газів, якими заповнюється колба. А значно менші габарити в порівнянні з традиційними аналогами роблять їх зручніше в установці і експлуатації.

Про достоїнства таких ламп написано достатньо, так і розглядати всі їх переваги не є метою даної статті. Нічого ідеального не існує. Тому «зворотний бік медалі» завжди присутній. Ось про недоліки галогенових ламп ми і поговоримо. Подивимося, наскільки вони суттєві та значущі для нас, пересічних споживачів.

Галогенові лампи для дому

Підвищені вимоги до стабільності ел/живлення

Напевно, це сама головна проблема, яка змушує піти на додаткові витрати. Стрибки напруги, перекоси фаз – не рідкість для наших мереж, особливо в сільській місцевості. Такщо власникам заміської нерухомості є про що подумати.

Прилади на 220 В не так чутливі до перепадів, як низьковольтні, але й вони без включення через стабілізатор довго не прослужать. Тепер питання – а скільки знадобиться таких пристроїв, щоб живити всі наявні в будинку (+ на прилеглій території) лампочки?

Виходить, що галогенові світильники доцільно встановлювати лише там, де їх хоча б одна незаперечна перевага (комфортність для зору, спрямованість світлового потоку або інше) дійсно необхідно для практичної реалізації. А ось повністю замінити ними традиційні лампочки навряд чи варто.

Значне нагрівання приладу

Для порівняння: температура газорозрядної лампи денного світла) в робочому стані в межах 32 – 34 °С. Тому на дотик вона здається холодною. До «галогенки» просто так доторкнутися не вийде. Як-ніяк, а в середньому 500 °с. Якщо її потрібно поміняти, то проблем немає – просто почекати, поки охолоне.

Читайте:   Как правильно сделать перепланировку в квартире

Але от як бути з оздоблювальними та будівельними матеріалами? Те, що такі лампи не слід використовувати в якості точкових світильників (наприклад, при оформленні багаторівневих стель) – факт.

Тут же – ще один момент. Що станеться, якщо на поверхню, розігріту до такої температури, потрапить хоча б одна холодна крапля? Без різниці, чи це будуть бризки від струменя з крана або конденсат, результат передбачуваний – колба «рвоне». Саме з цієї причини «галогенки» не варто встановлювати в приміщеннях з надмірною вологістю і там, де проводиться водорозбір.

Отже, незважаючи на численні переваги подібних виробів, обмеження у їх використанні досить значні.

УФ-випромінювання

Саме цей фактор диктує необхідність монтажу спеціальних фільтрів. Ультрафіолет буває корисний, але тільки в певних дозах. А постійно «приймати засмагу», хочеться нам цього чи ні – така перспектива навряд чи кого влаштовує. Так що з точки зору безпеки знову доведеться витратитися на відповідне обладнання.

УФ-випромінювання

Незамінність

Вся справа в цоколі. Як правило, він буває в 2-х виконаннях. Але практика довела, що якщо купується освітлювальний прилад “під галогенну лампу”, то поставити в нього іншу (звичайну – розжарювання) не вийде. А це не завжди зручно.

Висновки

  • Використання галогенових ламп має деякі обмеження.
  • Експлуатація подібних світильників, незважаючи на їх економічність, жадає додаткових витрат.

Все викладене вище – суто особиста думка автора, заснована на аналізі технічних характеристик галогенових приладів і підкріплене численними відгуками тих людей, які вже на практиці перевірили роботу «галогенок». А вирішувати, «що і як», доведеться вам, шановний читач.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*