Головна / Рослини на ділянці / Найпопулярніші сорти малини

Найпопулярніші сорти малини

Малину люблять багато, але далеко не всі знають як правильно за нею доглядати і які сорти краще вибирати при посадці. У сьогоднішній статті ми спробуємо розглянути найпопулярніші сорти малини і коротко опишемо «підводні камені», з якими можна зустрітися при виборі того або іншого виду.

Критерії відбору

Для того, щоб вибрати найбільш підходящий вид цієї ягоди для себе, слід спочатку визначитися з головними критеріями відбору. Часто дачники керуються наступними принципами:

Розміри ягід

Це один з найпопулярніших критеріїв, адже багато хто вважає, що така добірна малина найсмачніша, хоча досвідчені селекціонери знають, що вона найкрасивіша, але не сама смачна, а все з-за своєї водянистості.

Складність у догдяді

Не секрет, що багато сортів малини настільки примхливі, що одних потрібно пам’ятати не тільки навесні і влітку, але і взимку, кущі такої малини слід вкривати при будь-яких температурних коливаннях. На сьогоднішній день селекціонери вивели види малини однорічної, яка набагато простіше у догляді і не потребує догляду взимку.

Смакові якості

Одні люблять дуже солодкі ягоди, інші — ті, які «водянисті». Це, звичайно, справа смаку, але при виборі потрібного сорту слід дізнатися про смакові характеристики малини.

Терміни дозрівання

Малина буває рання, малина середнього дозрівання і пізня. Нижче ми пропонуємо розглянути перелік найпопулярніших сортів малини, які можна зустріти на ділянках багатьох садівників.

Кумберленд

Свою популярність даний сорт малини завоював завдяки своїй морозостійкості, оригінальним смаком і не типовому для ягід малини чорного окрасу. Більш того, такий сорт не просто є плодоносним кущем, але і декоративною прикрасою саду, цей кущ можна сміливо поєднувати з будь-якими чагарниками та квітами.

Читайте:   Ехінацея – посадка й догляд у відкритому грунті, фото квітів

Ще однією незаперечною перевагою даного сорту є його стійкість до різних шкідників, а це означає, що для дачника вирощувати такий сорт малини — суцільне задоволення. В середньому, з одного куща, при правильному догляді можна зібрати урожай не менше 3-5 кг.

Кумберленд

 Жовтий гігант

Вже тільки по одній назві можна здогадатися про колір ягід у даного сорту, звичайно ж, вони жовтого кольору. Даний сорт є класичним представником десертного виду малини, а все завдяки надзвичайно солодкого смаку і мінімуму «водянистості» в ягодах.

Незважаючи на гарне протистояння всіляким шкідникам і захворюванням, у даного виду є серйозний недолік — погана переносимість морозів. Всю зиму слід пам’ятати про посадки кущів малини Жовтого Велетня, їх потрібно накривати у сильні морози, а в моменти потепління, навпаки, знімати утеплення. Даний сорт має середні терміни дозрівання.

 Жовтий гігант

Таруса

Даний сорт малини важко назвати кущем, скоріше — це невелике деревце, яке дуже чутливе до будь-яких температурних коливань, а особливо — заморозків. Ягоди цього сорту мають довгасту форму і відрізняються надзвичайно солодким смаком, Таруса — малина з великими плодами, габарити однієї ягоди досягають 15-17 грам. Даний сорт вдасться виростити тільки в теплих регіонах нашої країни, інакше рослина в 90% випадках не зможе пережити навіть одну зиму.

Гусар

Даний сорт є одним з кращих видів малини, крім того, що кущі цього виду прекрасно переносять морози і стійкі до шкідників вони утворюють ще мало порослі, а значить підв’язувати їх не потрібно. Гусар — ранній сорт малини, його ягоди насичено червоного кольору, великі, ароматні, дуже солодкі.

Гусар

Калашник

Цей вид малини є ремонтантний, а це значить, що така однорічна малина вирощується тільки на один сезон, для отримання осіннього врожаю. Незаперечним плюсом такого сорту є те, що проблема холодостійкості йому не страшна. Ягоди бувають середні і великі, насичено червоного кольору, на смак досить солодкі і соковиті, але пахнуть слабо.малина сорт калашник

Читайте:   Як вирощувати юку в саду та домі

Іноді ягоди можна збирати аж до початку жовтня, урожайність даних кущів — дуже висока. Після закінчення періоду плодоношення, вся наземна частина кущів має бути зрізана. Головна запорука гарного врожаю даного виду — рясний полив і регулярні підгодівлі.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*