Головна / Вікна / Енергозберігаючі вікна – що це? Переваги, особливості та поради з вибору

Енергозберігаючі вікна – що це? Переваги, особливості та поради з вибору

Питання заощадження різних ресурсів хвилює будь-якого думаючого і дбайливого господаря. В умовах, коли на порозі чергової (вже багато і з рахунку збилися, якої)
кризи, актуальності ця тема виходить на перший план. Враховуючи, яка частка нашого сімейного бюджету припадає на оплату послуг ЖКГ, варто розібратися, що собою представляють так рекламовані енергозберігаючі вікна?

Енергозберігаючі вікнаСкажемо відразу – це не міф, не черговий прийом маркетологів. В принципі, будь-яке вікно знижує тепловтрати будівлі, якщо блок зібраний якісно, правильно встановлений, закладені всі щілини і замазане скло (наприклад, утеплені по шведській технології). По відношенню до традиційних («радянських») дерев’яних рам вікно ПВХ (незалежно від типу) можна назвати енергозберігаючим. Наприклад, ущільнювачі, на відміну від замазки, забезпечують надійну герметизацію вікон, та й рама з часом не йде на «перекіс».

Але наскільки ефективне таке енергозбереження? Не потрібно бути великим фахівцем, щоб зрозуміти, що левова частка втрат припадає на скло (до 35 – 45%). Так, вони товсті, так, у пакеті їх може бути від 1 до 4. Але скло як матеріал не є теплоізолятором. Отже, хоч і в меншій мірі, ніж дерев’яні конструкції, але вироби з ПВХ все-таки частково опалюють вулицю.

Особливість енергозберігаючого вікна

Ніякого принципової відмінності від тих пластикових блоків, які зараз встановлюють практично всі, немає. Але є один нюанс – одне скло в пакеті не звичайне, а зі спеціальним покриттям. Це добре видно на малюнку.

 

Особливість енергозберігаючого вікна

Наявність такої «деталі» дозволяє домогтися зниження тепловтрат через віконний отвір (порівняно із звичайним склопакетом) приблизно наполовину. За рахунок чого? На поверхню одного скла наноситься спеціальний шар, який є відбивачем (екраном) для теплових променів. Отже, вся теплова енергія, яку виробляють обігрівачі, залишається в приміщенні і не «йде» за його межі, на вулицю. Вона елементарно відбивається від спецпокриття.

Читайте:   Правила і помилки при монтажі вікон своїми руками

А як зі світлом? Практика експлуатації довела, що рівень освітленості в приміщенні не знижується. А ось промені сонця так яскраво через скло «бити» не будуть.

Любителям кімнатних рослин. Енергозберігаючі вікна жодною мірою не впливають (негативно) на їх зростання.

Переваги

  • Вага енергозберігаючого вікна менше, ніж звичайного блоку ПВХ. Відповідно, і всі рухомі частини конструкції (фурнітура) прослужать набагато довше.
  • Запотівання пакету виключено при будь-яких умовах.
  • Такий блок не пропускає ультрафіолет. Отже, не доведеться часто займатися ремонтом. Наприклад, змінювати вицвілі шпалери, оновлювати фарбу і так далі. Сонцезахисна плівка на вікна також може не знадобитися.

Практичні поради

  • Деякі фірми йдуть на «хитрість». Рекламуючи своє вікно як енергозберігаюче, за фактом встановлюють звичайний склопакет з тонуванням. Таке покриття для теплових променів – не перешкода. Але гроші беруть як за заявлений виріб. До речі, енергозберігаюче коштує дорожче звичайного.

вікно енергозберігаюче

Що врахувати

  • Замовляти енергозберігаючі вікна потрібно тільки в організаціях з хорошою репутацією. Крім того, непогано б навести і додаткові довідки через знайомих, так як не секрет, що нерідко позитивні відгуки банально проплачуються зацікавленою стороною.
  • При замовленні слід ознайомитися з сертифікатом на продукцію. Це, а не ціна, головне. А вартість трохи вище бентежити не повинна в даному випадку вона другому місці. Тільки за 1 опалювальний сезон у приватному секторі можна істотно заощадити на паливі та роботі котла, вибираючи більш щадний режим. Для багатоквартирного будинку енергозберігаюче вікно – також лише «плюс». В кімнатах стане тепліше, і не доведеться думати, як з’явився грибок або цвіль. Крім того, не доведеться систематично включати опалювальні ел/прилади. Ось переплата за такі вікна й повернеться.
  • Перед установкою майстрами блоків потрібно уважно їх оглянути. Спецпокриття повинно обов’язково «дивитися» всередину камери (якщо це «I»-скло). Не можна виключати помилки у виготовленні, тому краще перестрахуватися і проконтролювати правильність складання блоку.
Читайте:   Як і чим утеплити старі дерев'яні вікна

Як перевірити скло на предмет підробки

Як перевірити скло на предмет підробки

Покриття заломлює промінь. Якщо воно на склі є, то від приставленого до нього тонкого предмета (авторучки, викрутки) буде зміщене відображення.

Приставивши до скла джерело вогню (запалений сірник, запальничка), можна побачити відображення полум’я. Якщо воно змінило забарвлення, то скло – з енергозберігаючим покриттям. А якщо колір відображення залишився колишнім, то це імітація такого виробу, підробка.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*