Головна / Рослини на ділянці / Строманта – особливості догляду та вирощування

Строманта – особливості догляду та вирощування

Строманта

Строманта — дуже гарна кімнатна рослина, яка хоч і невибаглива в догляді, але з кожним роком стає все популярнішою серед квітникарів. Основна складність у вирощуванні цієї рослини в квартирних умовах і в тому, що ця квітка потребує високої вологості повітря на протязы всього року, а для квартири з центральним опаленням підтримувати вологість вище 70% досить складно.

Зовнішній вид строманти навряд чи залишить когось байдужим завдяки яскраво червоно — зеленого листя, яке може досягати великих розмірів. Для тих, хто готовий вирощувати строманту в будинку, буде корисна сьогоднішня стаття, в якій ми розглянемо правила догляду за даною рослиною.

Місце для вирощування

Строманта належить до тих рослин, зовнішній вигляд яких безпосередньо залежить від якості догляду за ними. Якщо поставити горщик з цією рослиною на місце, де недостатньо світла, то забарвлення листя стане блідим, а якщо вибрати місце в квартирі «під прямими сонячними променями», то листя рослини будуть в опіках. Строманты необхідно багато світла, але це повинні бути розсіяні сонячні промені, взимку, коли світлодень значно менше, дану квітку слід забезпечити додатковим джерелом світла.

Також при виборі підходящого місця слід враховувати наявність протягів, будь-які перепади температури згубні для даної рослини, тому вазон з стромантою не можна ставити поблизу вікна, яке часто відкривають на провітрювання.

Строманта

Оптимальний полив

Строманта однаково погано переносить пересушування ґрунту і надлишок вологи в ньому, поливати рослину слід тільки тоді, коли верхній шар землі трохи підсохне. Величезну роль для строманти грає якість води, яку використовують для поливу, це повинна бути відстояна м’яка вода кімнатної температури.

Читайте:   Які квіти краще садити восени

Якщо температура в приміщенні влітку піднімається вище +27 градусів, то слід збільшити кількість води для поливу, і, навпаки, чим нижче опускається позначка термометра, тим менше води слід використовувати.

Температура і вологість

Комфортна температура для строманти в літній час складає +22-+26 градусів, а взимку її бажано утримувати в межах +20-+22 градусів. А ось що стосується вологості, то вона повинна бути 70-90%, дані умови дуже близькі до тепличних, де дана квітка відчуває себе дуже комфортно. Для підтримки високого рівня вологості в квартирі підійдуть різні методи: це і зволожувач повітря, і регулярні обприскування, не рідше 2 разів у день, і розставлені ємності з водою в приміщенні, де мешкає квітка.

Багато квітникарів, облаштовують оранжереї на балконах або в окремих кімнатах, де цілий рік підтримується висока вологість і комфортна температура.

Строманта

Необхідні підгодівлі

Строманта належить до тих рослин, які слід регулярно удобрювати, робити це слід не рідше 3-4 разів на місяць, підійдуть для цих цілей і рідкі мінеральні добрива. Регулярні підгодівлі сприяють активному росту рослини і ефектному зовнішньому вигляду.

Пересадка рослини

Як і багато інших марантових, строманту слід пересаджувати щороку в перші 3-4 роки життя, а після, цю процедуру можна виконувати набагато рідше, раз на 2-3 роки. При пересадці вибирається новий горщик, трохи більший за попередній, низ якого потрібно заповнити дренажним шаром, далі корінь рослини слід очистити від старої землі і засипати його свіжою земляною сумішшю, склад підійде такий же, як для азалій. Після пересадки рослину потрібно обов’язково полити, а зайву воду злити з піддону.

Строманта

Способи розмноження строманти в домашніх умовах

В домашніх умовах розмножують строманту двома способами — діленням кореневища і живцюванням. Перший метод найчастіше використовується при пересадці дорослої рослини, кореневище поділяється на рівномірні 2-3 частини, кожна з яких висаджується окремо.

Читайте:   Іпомея - квітуча ліана для вашого саду

Другий спосіб розмножити строманту в домашніх умовах — це укорінення верхівкового живця в теплиці. Для цих цілей в контейнер з торфом висаджується живець строманти, до моменту вкорінення, температура в теплиці повинна бути при цьому не нижче +24 градусів.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*