Головна / Рослини на ділянці / Іксора – вирощування та догляд за полум’яною квіткою

Іксора – вирощування та догляд за полум’яною квіткою

Іксора — досить рідкісна рослина для нашого клімату, зими для неї у нас занадто суворі, але от у домашніх умовах можна створити всі необхідні умови для розведення цієї квітки. У сьогоднішній статті ми поговоримо про те, як доглядати за іксорой і як домогтися її цвітіння в домашніх умовах.

Підходяще місце

Іксора — сонцелюбива рослина, але і вона чудово переносить півтінь. Якщо ви вирішите поставити вазон з цією квіткою біля вікна, потрібно пам’ятати, що від прямих сонячних променів дану рослину слід притіняти, щоб обійтися без опіків на листках.

На літо дану рослину краще виносити на балкон або відкриту терасу, велика кількість свіжого повітря досить сприятливо впливають на розвиток іксори.

При виборі місця також враховуйте наявність протягів, будь-які холодні потоки повітря не бажані для іксори, під час провітрювання дану квітку краще ховати.

Оптимальний полив

Крім достатньої кількості сонячних променів, для іксори дуже важливий полив, він повинен бути таким, щоб земляний ком не пересихав, для цього квітку потрібно поливати два-три рази в тиждень, в залежності від температури в кімнаті.

Порада

Для поливу використовуйте м’яку відстояну воду кімнатної температури.

Чим вище піднімається стовпчик термометра, тим в більшій кількості вологи потребує рослина.

Перша ознака того, що іксора відчуває дефіцит води — опалі нижні листки рослини, оскільки відновлюється ця квітка досить важко, то краще постійно стежити за рівнем вологості землі і не допускати зневоднення грунту.

Температура і вологість

Середня кімнатна температура чудово підходить для вирощування іксори, дана квітка абсолютно спокійно переносить температуру +18-+30 градусів, єдине, про що слід пам’ятати, це різкі перепади температури, яких слід уникати. Іксора чудово адаптується і до спеки, і до прохолоди, але перехід повинен бути плавним, жодних стрибків, на батьківщині цієї рослини діапазон температур літо-зима і день-ніч не великий, тому постарайтеся створити в квартирі умови близькі до рідних.

Читайте:   Очиток (седум): основні правила догляду, поливу і розмноження

А ось вологість потрібно постійно підтримувати на рівні 60-70%, для цього гарні всі засоби: регулярні обприскування, зволожувач в кімнаті, ємності з водою. У зимовий період, коли в квартирі включається центральне опалення, постарайтеся підтримувати вологість на такому ж рівні і переставити квітка подалі від джерела обігріву.

Необхідна підгодівля

Для регулярного і рясного цвітіння іксора потребує постійних підгодівель, в середньому добрива потрібно вносити раз на два тижні, але взимку все підгодівлі краще припинити і дати можливість рослині відпочити. У квіткових магазинах можна знайти добрива для орхідей, так от вони чудово підійдуть для підгодівлі іксори.

Пересадка рослини

Перші 5-6 років рослину іксору потрібно пересаджувати щороку, а після того, як квітка розростеться, буде достатньо оновлювати верхній шар землі. При пересадці потрібно брати горщик трохи більший за попередній, з отвором для стоку зайвої води. На дно ємності викладається дренажний шар, а корінь присипається свіжої земляною сумішшю, яка повинна складатися з листової землі, дернової, піску і невеликої кількості торфу.

Після пересадки рослину потрібно рясно полити, квітці знадобиться кілька тижнів на звикання, після чого іксора продовжить зростання.

Розмноження іксори в домашніх умовах

Розмножують іксору черешками, для цього після цвітіння зрізають кілька черешків, на яких не було квітконосів. Після цього матеріал для посадки або підсушують і укорінюють в міні-теплиці, або ставлять свіжий живець у воду і чекають появи корінців. Якщо ви вирішили розмножити іксору першим способом, то постарайтеся придбати заздалегідь торф’яну суміш для цих цілей, у неї шанси для рослини прорости збільшуються в двоє. Для другого методу можна використовувати прискорювач зростання, яким потрібно помазати нижню частину живця, де очікуються корінці.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*