Головна / Сад та Город / Посадка часнику навесні – секрети гарного врожаю

Посадка часнику навесні – секрети гарного врожаю

Посадка часнику навесні Часник одна з небагатьох культур, яка після посадки не вимагає до себе ніякої уваги. Особливо це відноситься до підзимної посадки, так як сходи з’являються, коли в грунті багато вологи і вони встигають вирости і сформувати врожай до піку літньої посухи і спеки.

Зимовий часник прибирають в серпні, тому він не відрізняється високою лежкістю. Але з-за високої врожайності і невибагливості частіше вирощують озимий часник.

Але якщо осінь видалася похмурої і провести посадку не вдалося, можна садити часник навесні? Зрозуміло, можна, тільки потрібно придбати саме ярий сорт часнику.

Деякі дачники помилково вважають, що один і той же сорт можна садити як восени, так і навесні. У малосніжні зими або при недостатньо глибокому садінні часник може вимерзнути. У таких випадках садівники проводять посадку навесні, використовуючи залишки часнику, зберігалася на їжу. Сходи, звичайно, з’являться, але врожай буде мізерний, а цибулини дрібними.

Купуємо і готуємо посадковий матеріал часнику

Часник розмножується тільки вегетативно: зубки цибулини і бульбочки (тільки у стрелкующихся сортів). Зубки є нирками з точкою зростання і зачатками листя. Бульбочки також можна використовувати для посадки, але за вегетаційний сезон вони дадуть цілісну цибулину, непридатну для подальшого розмноження. Для ярих сортів можливо розмноження тільки зубками.

Перш ніж купити часник для посадки, потрібно вивчити перелік районованих сортів. Придбати в садових магазинах або замовити через інтернет по пошті можна що завгодно, тільки ніхто не дасть гарантію високої врожайності і хорошою вызреваемости саме в конкретному регіоні.

Посадка часнику навесніНаочне відміну ярого (зверху) від озимого часнику: зубчики більш дрібні й розташовані в кілька рядів, відсутня по центру квіткова стрілка (єдине виключення сорт Гулівер)

Читайте:   Якісний посадковий матеріал: гарантія схожості і збереження сортових ознак

З ярих сортів часнику на території Росії районовані Абрек, Викторио, Гуллівер, Алейський та ін. Їх можна сміливо вирощувати в Підмосков’ї і Середній смузі Росії, для Уралу, Сибіру і Далекого Сходу необхідно підібрати сорти місцевої селекції.

Дуже багато реклами садивного матеріалу сортів зарубіжної селекції з досить хорошими характеристиками. Їх також можна вирощувати тільки слід уважно вивчити біологічні особливості. Купувати краще посадковий матеріал від спеціалізованих насінницьких господарств.

Цибулини часнику перед посадкою розділяють на зубки. Робити це потрібно акуратно, щоб не пошкодити шкірку. Після цього зубки загортають у змочений рушник і поміщають в холодильник на кілька днів. Також можна намочити їх напередодні посадки в злегка теплій воді на 12 годин. Для прискорення проростання зубки можна обробити стимулятором росту.

Посадка часнику навесні

Насіннєвий часник власного виробництва необхідно сортувати. Великі зубки використовувати в основний посадці для подальшого зберігання, а дрібні (якщо шкода викинути) рідко можна висадити в міжряддях моркви для відлякування морквяної мухи серед кущиків раннього картоплі для зниження заселеності колорадським жуком. Такий часник добре використовувати для консервації та річного вживання.

Терміни посадки і підготовка грунту

Часник холодостійкий, він починає проростати ледь середньодобова температура підніметься вище нуля. Яровий часник висаджують, коли грунт прогріється до 5 — 10 ?C. У Підмосков’ї такі умови створюються ближче до середини квітня. Коли садити часник на Далекому Сході залежить від весняних температур, за багаторічними спостереженнями оптимальні умови для часнику складаються до початку травня. Затягувати з посадкою не рекомендується, так як він може не встигнути дозріти. При дотриманні агротехніки яровий часник готовий до збирання в Середній смузі в кінці серпня — початку вересня.

Часник формує слабку кореневу систему, тому потребує хорошому зволоженні і високу родючість. Реакція ґрунтового розчину повинна бути близька до нейтральної, на слабокислих ґрунтах вносять золу. За два тижні до посадки вносять перегній або компост.

Читайте:   Підживлення часнику навесні як гарантія високої врожайності

Посадка часнику навесні

Якщо ділянка була вскопан восени, весною достатньо провести його боронування граблями з довгими зубцями або скористатися плоскорізом. Не варто закладати перегній, перекапывая на штик лопати. Інакше малопотужна коренева система часнику не зможе скористатися поживними речовинами.

Плануючи місце для посадки, необхідно дотримуватися культурооборот. Часник можна повертати на попереднє місце або ділянка зайнятий іншими цибульними не раніше, ніж через 4 роки. Добрими попередниками будуть баштанні, бобові і капуста.

Посадка часнику навесні

Щоб восени отримати багатий врожай великих цибулин з гарною лежкістю, потрібно правильно посадити часник навесні. Всі агротехнічні заходи по посадці повинні бути спрямовані на прискорення проростання зубков, так як вегетаційний період ярого часнику довше, ніж озимого.

Часник садять рядками, роблячи борозенки глибиною 4 див. Садити зубки глибше, як озимий часник, не рекомендується. Якщо грунт недостатньо пухка, на дно борозенки можна насипати суміш попелу й піску. Зубки розкладають на відстані 5 — 6 см, однак для великоплідних сортів крок можна і збільшити. Щоб було зручно проводити прополки і розпушування, міжряддя роблять близько 40 див.

Посадка часнику навесні

При іншому способі посадки ділянку ретельно вирівнюють і розмічають ряди, а замість борозенок роблять за допомогою трубки з запаяним кінцем неглибокі отвори для зубков. Коли всі отвори заповняться, ділянку знову вирівнюють, засинаючи таким чином зубки.

Не рекомендується при посадці вдавлювати зубки в грунт, як іноді практикується з озимим часником. Під дією заходів стимулювання проростання до моменту посадки вже можуть з’явитися зачатки корінців, які легко пошкодити.

Посадка часнику навесні повинна проводитися у вологий грунт. Якщо стоїть суха погода, проводяться штучні поливи. Сходи з’являються на 2-му тижні.

Догляд за сходами ярого часнику

Як вже було зазначено вище, яровий часник потребує пильнішої уваги. Крім обов’язкового поливу до появи сходів і 4 тижні після, необхідно проводити підживлення. Сходи ярого часнику добре реагують на азотні добрива і хлористий калій. Мінеральне добриво можна замінити компостом або настоєм коров’яку.

Читайте:   Покрокова інструкція, як правильно виростити огірки у відкритому грунті

Друга підгодівля проводиться в період утворення цибулин комплексними добривами. Для формування гарного врожаю рослини мають потребу у фосфорі і калії.

Посадка часнику навесні

На протязі всього періоду вегетації грядки часнику необхідно рихлити і звільняти від бур’янів. Поливи у другій половині вегетації проводяться лише під час тривалої посушливої погоди.

Яра форма часнику, як правило, не дає стрілок, тому ступінь зрілості визначають тільки по листю. Збирання врожаю можна проводити, коли листя пожовтіє і почнуть підсихати. Цибулини дуже болісно переносять механічний вплив, забиття знижують їх лежкість.

Посадка часнику навесні

Бажано не висмикувати їх з грунту, а викопувати. Земляні грудки можна відбивати, краще обережно очистити їх рукавичкою. Вибрані цибулини на деякий час залишають на грядці, щоб вони обсохнули. Потім їх переносять під навіс для дозрівання. Через кілька днів стебла обрізають, відступаючи від цибулини 5 див.

Правильно зібраний яровий часник менш примхливий в період зберігання і успішно зберігається до нового врожаю.



Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*