Головна / Сад та Город / Як виростити розсаду помідорів на підвіконні в домашніх умовах?

Як виростити розсаду помідорів на підвіконні в домашніх умовах?

Як виростити розсаду помідорів на підвіконнПриблизно чотири місяці буде потрібно на те, щоб насінина томату перетворилося у дорослу рослину з соковитими плодами. І цей період пов’язаний з чималими трудовими витратами агронома-початківця. Щоб зусилля не виявилися марними, необхідно врахувати особливості кожного циклу розвитку томату.

1. Термін дозрівання томатів залежить від сорту. Деякі садівники роблять свій вибір на підставі вподобаного зображення на упаковці з насінням. Це помилка.

Виробники, часом, дають невірну інформацію. Важливо враховувати скоростиглість томатів та вагу готових плодів.

До зазначеного на упаковці терміну отримання врожаю необхідно додати 25-30 днів. Березнева розсада дасть урожай не раніше липня. Перед купівлею насіння корисно порадитися з досвідченими городниками.

2. Для отримання розсади необхідно підібрати ящики зручного розміру. Грунт повинен бути високої якості. Краще його придбати в спеціалізованих магазинах, так як виробники додають у ґрунт всі необхідні корисні речовини для швидкого росту рослин. Для дезінфекції грунту можна додатково використовувати слабкий розчин марганцівки.

3. Для швидкого отримання корінців насіння можна замочити на 2-4 дні. Насіння сіють у зволожений грунт на глибину 1 см. Після цього розсадні ящики треба накрити плівкою. Це забезпечить потрібний мікроклімат для кращого проростання.

Як виростити розсаду помідорів на підвіконн

Через кілька днів з’являться перші сходи. З цього моменту додаткове укриття ящиків не потрібно.

Як виростити розсаду помідорів на підвіконн

4. Молоду розсаду томатів необхідно забезпечити достатннім освітленням. У темний час доби і в похмуру погоду можуть знадобитися додаткові джерела світла.

Як виростити розсаду помідорів на підвіконн

Полив розсади повинен проводитися по мірі висихання верхнього шару грунту. Потрібно уникати як нестачі, так і надлишку вологи.

5. Підрослу розсаду необхідно пересадити в окремі об’ємні ємності. Для цієї мети підійдуть різні баночки, скляночки або упаковки від соку.

Як виростити розсаду помідорів на підвіконн

У кожному горщику потрібно зробити невеликі отвори для кращої вентиляції. Щоб зміцнити кореневу систему, кожен саджанець треба поглиблювати в грунт до першого листка.

Читайте:   Корисна спаржа, вирощування і догляд

Як виростити розсаду помідорів на підвіконн

6. Під час другого місяця зростання розсада збільшиться в розмірах і буде готова до висадки в теплицю або відкритий грунт. Передчасне цвітіння в домашніх умовах небажано. Треба намагатися не допускати цього.

7. Висадка у відкритий грунт відбувається після припинення весняних заморозків. При наявності на ділянці теплиці, розсаду томатів можна пересаджувати на початку травня. Рослини необхідно висаджувати з невеликим нахилом. Необмежені в просторі рослини швидко підуть у ріст.

Як виростити розсаду помідорів на підвіконн

8. Через деякий час саджанцям потрібна опора, запилення і формування куща. Для запилення досить легкого поплескування по стебелькам, щоб пилок потрапляв на сусідні рослини.

Як виростити розсаду помідорів на підвіконн

Для формування куща у розсади помідор видаляють зайві листки, які забирають поживні речовини, але при цьому не приносять особливої користі. Томати не виносять підвищеної вологості. Досить повноцінного поливу раз в тиждень.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*