Головна / Дизайн кімнат / Ванна кімната / Душові кабіни у ванну: конструктивні особливості та функціональні можливості

Душові кабіни у ванну: конструктивні особливості та функціональні можливості

Душові кабіни у ванну

Приступаючи до кардинальної реконструкції ванної кімнати, насамперед слід вирішити, чи залишиться в ній містка ванна чи варто віддати перевагу душовій кабіні. Якщо площа приміщення невелика, то вибір за душовою кабіною: завдяки її компактності в ванный стане быльше выльного мысця і в ній можна буде розмістити ще й шафку для різних дрібниць. До того ж і вода почне витрачатися економніше.

Вибирають душову кабіну, враховуючи не тільки її вартість і тип, але і параметри тиску води в системі, особливості самого приміщення, його інтер’єр.

Різновиди душових кабін

Існують дві основні групи, на які ділять всі душові кабінки: відкриті і закриті. У відкритих кабінок або душових куточків спрощена комплектація: стінка з дверцятами і піддон. Вони встановлюються нерухомо, найчастіше в кутку, тому місця їм потрібно по мінімуму. Функціональні можливості обмежуються прийняттям душу і ціна їх невелика. Якщо придбати змішувач на цьому сайті, то у вас вже буде готова “кімнатка” для прийняття душу.

Закриті кабінки завжди герметичні і оснащені піддоном, стелею, стінами, одна з яких з дверима.

Пропонуються і душові кабіни, об’єднані з ванною; піддон в них не передбачений, замість нього встановлена ванна невеликого розміру висотою не менше 40 см. Кабінка у такої конструкції може розташовуватися в центрі ванни, з одного з країв або захищати її повністю.

Різновиди душових кабін

Вибір піддону

Важливим конструктивним елементом кабіни є піддон. Низькі піддони краще встановлювати в тих ванних кімнатах, де не існує проблем зі зливом, інакше при забрудненні каналізації вода швидко розіллється по всьому приміщенню. Глибокий піддон зручний тим, що частково може замінити ванну, але доведеться постійно переступати через високий бортик.

Читайте:   Які меблі краще підійдуть для ванної кімнати?

Піддон душової кабіни акриловий

Від форми піддону будуть залежати зовнішній вигляд кабінки і способи її установки. Він може бути квадратним і прямокутним, кутовим і напівкруглим, трапецієподібним і асиметричним. Від матеріалу виготовлення піддону залежать довговічність, комфортність користування і безпека.

Для керамічних характерні практичність і надійність, але удари вони переносять болісно: утворюються подряпини і сколи. Нагріватися вони будуть довше за інших. У сталевих піддонів всі параметри на висоті, але звук води, що б’є об піддон, дуже гучний.

Найоптимальнішим поєднанням відмінних експлуатаційних характеристик і естетичного зовнішнього вигляду мають акрилові вироби. Легкі і міцні, вони не вбирають забруднення, дрібні подряпини на його поверхні майже непомітні, а великі можна видалити. Акрил швидко нагрівається і легко миється.

Набагато рідше зустрічаються піддони з натурального і штучного каменю, а також з чавуну.

Габарити душових кабін

Вибираючи кабінку, слід виходити не тільки з площі приміщення, але і, в першу чергу, враховувати комплекції і рыст всіх членів сім’ї. Хоча мінімальний розмір піддонів 70х70 см, але, щоб відчувати себе комфортно під час миття, рекомендується купувати кабінку з піддоном не менше 90х90 см. Висота варіюється в діапазоні від 170 см до 250 см.

Габарити душових кабін

Стіни і дверцята

Матеріалів, використовуваних для виробництва стін, всього два: загартоване скло і пластик. При уявній крихкості скляні конструкції надійні і довговічні. Пластик поступається склу за багатьма параметрами, але більш доступний за ціною. Товщина стінок повинна бути не менше 3 мм, краще вибрати 5-7 мм, так як від цього показника залежить збереження тепла всередині кабіни. Стіни кабінки можуть бути прозорими, матовими, також їх фарбують в будь-який колір.

Двері, якими укомплектовують душові кабіни, можуть відчинятися або розсуватися, кількість стулок доходить до трьох. Частіше встановлюють розсувні стулки, що дозволяє раціонально використовувати вільні сантиметри площі. Важливий момент – якість ущільнювача, саме він гарантує герметичність, попереджаючи протікання води.

Читайте:   Как выбрать душевую кабинку для дома

Додаткові функції

В бюджетних душових кабінках встановлений тільки змішувач, в більш дорогих моделях функції значно розширені: можна скористатися гідромасажем, тропічним і контрастним душем. Можна провести озонування повітря, хромотерапію, послухати радіо або музичні записи. Керує всіма функціями електронна консоль, і якщо вона буде обладнана дисплеєм, то налаштувати необхідні параметри буде набагато простіше.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*