Головна / Рослини на ділянці / Еухаріс — вирощування і догляд в домашніх умовах

Еухаріс — вирощування і догляд в домашніх умовах

Еухаріс вирощування

Еухаріс часто називають амазонської лілією або домашнім дзвіночком, а все завдяки надзвичайно красивим білим кольорам, які при правильному догляді з’являються два рази в рік. Еухаріс можна сміливо віднести до не вибагливих домашніх рослин, адже ніякого особливого догляду еухаріс не вимагає, головне — це спочатку правильно підібране місце і регулярний рясний полив. Але про все по порядку, у сьогоднішній статті ми пропонуємо дізнатися, яким повинен бути догляд для того, щоб ця рослина цвіла і як часто можна пересаджувати дану квітку.

Підходяще місце

Потреба у сонячному світлі у еухаріса досить велика, тому постарайтеся знайти в квартирі добре освітлений куточок, куди не потрапляють прямі сонячні промені. Якщо вазон тривалий час буде перебувати в тіні або півтіні, то він може перестати цвісти і його листя незабаром зблякнуть.

Влітку еухаріс можна виносити на свіже повітря, на незасклений балкон або відкриту терасу, при цьому важливо стежити за температурою та наявністю протягів.

Еухаріс вирощування

Оптимальний полив

Еухаріс потребує рясний регулярний полив, пересихання грунту досить негативно позначається на його зовнішньому вигляді, листя в’януть, а стебло стає м’яким. Але й інша крайність — надмірна кількість вологи, також не підходить для цієї квітки, як і в інших цибулинних, перезволоження ґрунту може стати причиною загнивання цибулин.

Для поливу слід використовувати виключно відстояну м’яку воду, тому що жорстка вода може стати причиною різних захворювань рослини. Також не варто поливати рослину холодною водою, краще всього підійде кімнатна температура води, для цього слід набирати воду з-під крана заздалегідь і протягом доби дати можливість воді відстоятися.

Читайте:   Кротон — правильна посадка і догляд

Температура і вологість

Одне з народних назв еухаріс — амазонська лілія, а все тому, що ця квітка виростає в басейні Амазонки. Від туди і теплолюбивість квітки, і його потреба у високій вологості повітря. В домашніх умовах досить просто підтримувати відповідний температурний режим +21-+26 градусів в літні місяці і не нижче +16 градусів — взимку.

Якщо на літо ви винесли вазон з цією квіткою на відкритий балкон або не засклену терасу, слідкуйте за температурним режимом, а особливо вночі, прохолодну ніч з температурою нижче +16 градусів ця рослина може не пережити.

Прохолодна зимівля зі зниженням температури до +17-+19 градусів допоможе вашому эухарісу цвісти двічі на рік.

Для підтримки високого рівня вологості постарайтеся щодня обприскувати еухаріс два рази в день, але як тільки рослина зацвіте слід негайно припинити цю процедуру, інакше після попадання води на квітки вони почнуть буріти.

Еухаріс вирощування і догляд в домашніх умовах

Необхідні підгодівлі

Внесення добрив особливо критично в період бутонізації і цвітіння, а з жовтня по березень підгодівлі можна припинити взагалі або звести до мінімуму.

Найчастіше квітникарі рекомендують комплексний підхід, для цього слід чергувати органічні і мінеральні добрива. Цибулини у еухаріса дуже сприйнятливі до складу і насиченості ґрунту, тому з підгодівлями головне не перестаратися, добрив краще недодати, ніж внести зайву кількість.

Пересадка рослини

Цибулини еухаріса досить ніжні, тому рослина дуже погано переносить будь-які пересадки і перевалки. Після оновлення ґрунту квітка може довго не цвісти, зупинитися в рості, а іноді і захворіти, тому пересаджувати цю рослину слід не частіше ніж раз в 3-4 роки, виконувати цю процедуру слід дуже акуратно, щоб ушкодження цибулини були мінімальними.

Для пересадки слід підібрати горщик, який трохи більше, ніж попередній, також потрібно взяти землю, прекрасно підійде універсальна грунтова суміш для квітучих кімнатних рослин, як тільки квітка опиниться в новій ємності, її потрібно рясно полити.

Читайте:   Іпомея - квітуча ліана для вашого саду

Обов’язково потрібно використовувати при пересадці дренаж, як правило, його викладають на дно горщика, це може бути керамзит або річковий пісок.

Еухаріс фото

Розмноження еухаріса в домашніх умовах

Як і всі цибулинні рослини, еухаріс найпростіше розмножити цибулинами-дітками, які з’являються в період цвітіння цієї квітки. Тому ранньою весною, можна викопати бульбу, яка складається з великої кількості цибулин і розділити її на декілька частин, щоб у кожній було не менше 3-4 цибулин.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*