Головна / Будівлі на ділянці / Пергола своїми руками – покрокова інструкція, матеріал і тип конструкції

Пергола своїми руками – покрокова інструкція, матеріал і тип конструкції

Пергола своїми рукамиДана конструкція приваблива тим, що може бути зведена практично з будь-якого матеріалу та встановлена де завгодно. Основне призначення перголи – захист від сонячних
променів, створення затіненого простору. Дослівний переклад цього терміну з латини – навіс.

Перголи можуть бути як окремо стоячі, так і примикати до якої-небудь споруди, будучи її органічним продовженням або своєрідною прибудовою. На відміну від поширених «зелених» тунелів, вони забезпечують затінення на протязі всього року.

Основні функції пергол

  • Перетворення дизайну ділянки, її архітектурна прикраса.
  • Надійна опора, на якій розвиваються в’юнкі рослини.
  • Створення зони відпочинку.
  • Захист певного сектора території (доріжок, майданчиків, басейнів) від прямих променів сонця.

Власне, тип перголи вибирається виходячи з того, яке завдання вона повинна вирішувати. Але конструктивна особливість зрозуміла – кілька розташованих на певному інтервалі одна від одної арок, об’єднаних одним легким дахом (навісом, тентом, причому не обов’язково суцільним). Або ряд стовпів, скріплених поверху перекладинами в єдину конструкцію з покриттям (монолітним або гратчастим) по всій площі.

Пергола своїми руками

Напевно, немає сенсу пояснювати читачеві, як робити розмітку території, копати лунки і правильно (з надійною фіксацією в грунті) встановлювати опори. Це настільки елементарні речі, що нічого нового тут вже не придумаєш. Від статті буде набагато більше користі, якщо в ній розглянути можливі варіанти пергол, їх специфічні характеристики і деякі особливості вибору матеріалів.

Ширма

Одна з найпростіших конструкцій, яка монтується або вздовж огорожі ділянки (наприклад, якщо огорожа з штахетника і територія проглядається ззовні), або безпосередньо на ній (всередині) з метою поділу на певні зони.

Читайте:   Як зробити ганок з металу своїми руками

Ширма

Навіс

Монтується або з примиканням до дому, або як окремо розташована споруда. В останньому випадку може забезпечувати затінення стоянки для авто, дитячого майданчика, штучного водоймища і так далі.

Навіс

Тунель

Як правило, така конструкція монтується уздовж садових доріжок, одночасно захищаючи їх від опадів, та «маскуючи» частину території, коли потрібно що-небудь приховати від стороннього погляду.

Тунель

Козирок

Зазвичай такі легкі перголи монтуються для захисту вікон будинку, розташованих на найбільш освітленій стороні. В цьому випадку не доведеться прикривати їх шторами (жалюзі), порушуючи природну циркуляцію повітряних потоків. Ними можна прикрити лавочку, облаштувавши міні-зону відпочинку.

Козирок

Деякі правила монтажу

  • Конструкція, незалежно від матеріалів, повинна створювати враження легкості, деякої «невагомості». Масивність, «монументальність» навряд чи додадуть привабливості цьому елементу дизайну. Захоплення зайвими розмірами перголи ні до чого доброго не призведе.
  • Існує обмеження по висоті конструкції, так як вона може «парусить». Монтувати перголу більш ніж на 2 – 2,5 м вгору не рекомендується. Перш ніж прийняти остаточне рішення, слід визначити напрям панівних вітрів і їх максимальні пориви, характерні для даної місцевості.
  • Відповідність габаритів з параметрами території і інших будівель. Пергола не повинна своєю формою і розмірами вносити дисонанс в загальний дизайн ділянки.

З чого будувати перголу

Питання одночасно і просте, і складне.

правила монтажу перголи

Деревина

Вона може використовуватися і в якості опор, і для елементів перекриття. Її перевага – естетичність. Навіть у зимовий період, при відсутності на ділянці зелені, така конструкція не втратить своєї привабливості (за умови, що матеріал добре оброблений і змонтований). Якщо пергола встановлюється на прибудинковій території, напевно, такий варіант кращий.

Але не можна забувати і про недоліки деревини. Якщо не буде за нею постійного догляду, то її вразить грибок або поступово (від вологи) «поведе». Отже, необхідність в ремонті якщо не капітального, то часткового буде забезпечена. До того ж навіть найсуворіше дотримання всіх правил обробки деревини не є гарантією її довголіття. Така конструкція, та ще під відкритим небом, прослужить не більше 10 років.

Читайте:   Стеклянный козырек как современный и функциональный элемент дизайна здания

Метал

Матеріал більш надійний, хоча і вартість його значно вище. Але «залізо» буває різним. Приміром, якщо є можливість організувати земляні роботи (копати ямки), то можна обійтися трубами (в якості стовпів) відповідного перерізу. Як варіант – гвинтові палі, які досить вкрутити в грунт в визначених точках.

Недолік – для складання всієї конструкції знадобиться зварювальний апарат. Якщо окремі елементи скріплювати болтами, то немає гарантії, що під поривами вітру, під вагою снігу вона поступово не розхитається. Другий мінус – необхідність регулярного фарбування. Хоча є і суттєвий «плюс». Такі перголи можна прикрасити різноманітними металевими візерунками, зробленими з дроту, смугового або окремих фрагментів листового заліза.

Пластик

Полімерні труби в якості опор можуть бути використані для легкого монтажу навісу арочного типу. А ось в якості верхнього покриття відмінно підійде стільниковий полікарбонат. У продажу є листи різних розмірів, в тому числі, і великогабаритні, а їх кріплення на саморізах ніякої складності не представляє.

Висновок з усього вищевикладеного можна зробити однозначний – єдиної рекомендації, схеми, технології облаштування пергол не має. Все залежить від габаритів ділянки, її дизайну, а також фантазії і вміння господаря.

Відео: пергола з гойдалкамиЗалишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*