Головна / Рослини на ділянці / Настурція: поради по поливу, догляду і розмноженню

Настурція: поради по поливу, догляду і розмноженню

Настурція

Настурція – дуже популярна однорічна рослина, яку можна часто зустріти на дачних клумбах. Крім красивих квіток настурція приваблює квітникарів простотою у догляді. Вона потребує достатньої кількості світла, помірного поливу і рідких підгодівель. Сьогодні ми поговоримо про те, як змусити настурція рясно і довго цвісти.

Підходяще місце

Якщо ви посадите настурцію в тіні або півтіні, то, швидше за все, так і не побачите її квіток, зате в надлишку насолодитеся густим килимом із зеленого листя. Для рясного цвітіння даній рослині необхідно велика кількість сонячних променів, тому клумба, яка розташована на сонячній частині ділянки, стане прекрасним місцем для настурції.

При виборі підходящого місця слід звернути увагу на наявність протягів, дана квітка дуже негативно реагує на сильні холодні потоки повітря.

Також зверніть увагу на ґрунт, на відміну від багатьох інших квітів, настурції не підходить родюча земля, для того, щоб квіток було багато й цвіли вони якомога довше, грунт повинен бути бідним.

Вирощування з насіння настурції

Оптимальний полив настурції

Застої води настурція переносить досить погано, тому квітці слід забезпечити помірний полив. Якщо літо видалося досить дощовим, то додатково настурцію не потрібно поливати, вона візьме потрібну кількість вологи з грунту.

Поливати настурцію найкраще дощовим методом, щоб волога рівномірно розподілялася по всьому периметру рослини.

Необхідні підгодівлі

Надмірна кількість добрив згубно для даної квітки, тому підживлення рослині потрібно виключно у вегетаційний період і використовувати для цих цілей слід калійні і фосфорні добрива. Вносити мінеральні добрива потрібно не частіше, ніж раз на місяць, цього буде достатньо для рясного цвітіння настурції.

Читайте:   Модульный цветник

полив настурції

Пересадка настурції

Корінь настурції дуже тендітний і ніжний, тому пересаджувати рослину слід методом перевалки, для цього викопують кореневище з грудкою землі і пересаджують на нове місце. Спочатку, настурція може трохи зів’янути, але кілька рясних поливів допоможуть квітці прижитися.

Настурція – однорічна рослина, тому якщо квітка після пересадки не вижила, переживати не варто, в наступному році ви зможете посіяти насіння на новому місці.

Пересадка настурції

Способи розмноження настурції

Настурцію найчастіше розмножують насінням, одні воліють їх висаджувати відразу в грунт, інші пророщувати насіння в домашніх умовах, а на ділянку висаджувати розсаду. Слід пам’ятати, що і в одному і в іншому випадку треба попередньо підготувати насіння до посадки, їх заздалегідь викладають у вологу марлю, для того щоб вони розм’якли.

Якщо ви збираєтеся висаджувати насіння відразу в грунт, то слід пам’ятати, що оптимальний час для цього – плюсова температура вночі. Як тільки земля трохи прогріється і пропаде небезпека заморозків можна сміливо висіювати насіння настурції і чекати сходів.

Для тих, кому ближче ідея вирощування розсади в домашніх умовах повинен запастися контейнерами з торфом і піском, насіння висіваються в куплені ємності, поливаються і накриваються склом або поліетиленовою плівкою.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*