Головна / Будівельні матеріали / Фіксатори для арматури своїми руками – покрокова інструкція

Фіксатори для арматури своїми руками – покрокова інструкція

У продажу зустрічається кілька типів фіксаторів для арматури – «трикутники», «стільчики» і ряд інших. Але як вийти з положення, якщо в потрібний момент їх немає (приміром, не вистачило)? Або розрахункова кількість фіксаторів така, що дешевше зробити їх своїми руками? З чого і як – тема цієї статті.

Тому, хто цікавиться самостійним виготовленням фіксаторів, пояснювати, що це таке, не потрібно.

Фіксатори для арматури своїми руками

Але можливо, не всі знають (а хто забув), що конфігурація цих закладних деталей вибирається залежно від того, в якій площині проводиться заливка бетонного розчину, тому не зайвим буде нагадати найбільш поширені різновиди фіксаторів.

 • Горизонтально орієнтована опалубка. У таких випадках доцільно використовувати опорні пристосування для арматури типу «стійка», «стільчик» та їх модифікації.
 • Вертикальна заливка. Для таких конструкцій застосовується «зірочка».

Основні вимоги до фіксаторів для арматури

Без знання цього не має сенсу займатися самостійним виготовленням фіксаторів хоча б тому, що не вийде правильно підібрати вихідний матеріал.

 • Підвищена міцність.
 • Абсолютна ідентичність в розмірах.
 • Інертність до рідин, агресивних хім/сполук, низьких температур і її різких перепадів.

З чого можна зробити фіксатори своїми руками

З обрізків труби

Виглядає фіксатор так:

Фіксатори для арматури своїми руками

З прутка

Таке пристосування в будівництві називається «жабою». Про доцільність її застосування замість фіксаторів суперечки не вщухають, але багато фахівців згодні з тим, що в приватному житловому будівництві вона часом ефективніше.

В основному такі деталі застосовуються для укладання верхніх у ряду арматурних прутків. Але якщо стрічка фундаменту мілкозаглиблена і навантаження після завантаження бетону передбачається порівняно невелика, то, як варіант, підходить.

Читайте:   Як обрати плитку та які види бувають?

Фіксатори для арматури своїми руками

З прутка і металевих кілець

По суті, це різновид «жаби». Кільця заливаються розчином і вмуровують деталь у вигляді літери «П».

Не слід сліпо орієнтуватися на матеріал, з якого виробляються опорні деталі промислового виготовлення. В основному це пластик, але не будь-який, а особливий, який відповідає всім перерахованим вище вимогам. Чи можна самостійно визначити усі властивості пластмаси, що є під рукою?

З чого не слід робити фіксатори

Деревина і продукція на її основі. Різні кілочки, «чопики», шматки багатошарової фанери, ДСП використовувати для укладання під арматуру не рекомендується. Основних причин дві – низька міцність і інтенсивне всмоктування вологи.

Фіксатори для арматури своїми руками

Обрізки пластикових пляшок тощо. При завантаженні бетонної маси такі опори просто расплющить.

Цегла. Пояснення просте – вбирає рідини і поступово руйнується.

Корисні поради

 • Оптимальною вважається розташування фіксаторів за принципом шахової дошки, з інтервалом 0,5 – 0,9 м, в залежності від особливостей каркаса (габарити, переріз дроту).
 • Якщо у стрічкового фундаменту відсутня так звана «підбетонка», то мінімальна висота нижніх фіксаторів – 70 мм.
 • Щоб не встановлювати саморобні опори по боковинам стрічки, замість них можна використовувати заставні дошки. Після вирівнювання арматури вони виймаються з опалубки.


One comment

 1. Дуже цікава і пізнавальна стаття!
  Але якщо Ви не знайшли потрібної інформації тут, завжди можете звернутися за тел. 096 79 78 007 Петро.
  Можу порекомендувати який саме вид фіксаторів потрібен саме Вам. На ринку їх зараз дуже багато, з різними назвами і різними функціями…. Для людини, яка вперше з цим стикається, не завжди легко зробити правильний вибір, як самих фіксаторів, так і їх виробника…

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*