Головна / Сад та Город / Як можна виростити кріп взимку на підвіконні?

Як можна виростити кріп взимку на підвіконні?

Як можна виростити кріп взимку на підвіконніЗа вікном зима покрила білою шубкою улюблену дачу. До початку нового посівного сезону ціла вічність, а так хочеться справжньої свіжої зелені – ароматної і корисної. Це бажання цілком здійсненне: багато видів зелені можна виростити на підвіконні.

Кріп – найбільш популярна пряність серед зелених культур. Агротехніка її вирощування не відрізняється особливою складністю і якщо створити необхідні умови для повноцінного розвитку кропу, то врожаю цілком вистачить, щоб протриматися до весни.

Які сорти кропу придатні для вирощування на підвіконні?

Так як умови розведення кропу в домашніх умовах істотно відрізняються від природних і рослини обмежені в просторі, харчуванні і у світлі, то не всі сорти здатні дати пишну зелень, та й ще з відмінними смаковими якостями. Найкраще висівати ранні сорти, але у середньо – та пізньостиглих зелень гуща і смачніша.

Для свого міні-городу можна вибрати наступні сорти:

1. Ранньостиглі: після появи сходів зелень готова до зрізування вже через 35 днів.

  • «Гренадер»: красивий і ніжний кріп, зелень соковита зі світлим відтінком.
  • «Грибовський»: ароматний з темно-зеленим листям, стійкий до температурних перепадів і захворювань.

2. Середньостиглі сорти: прикрасять стіл через 40-45 днів з моменту появи сходів. При бажанні вони дадуть і парасольку з насінням для приготування приправ.

  • «Аеліта» відрізняється рясним і великою темно-зеленою кроною, вираженим смаком і ароматом.
  • «Рішельє»: один з найбільш привабливих з синьо-зеленим мереживним листям.

3. У пізньостиглих сортів найбільш пахуча зелень з підвищеним вмістом вітамінів.

  • «Кибрай»: широкі листя зеленого кольору з ніжно-жовтим відтінком, солодкуваті на смак і дуже пахучі.
  • «Салют» має темне листя сизувато відтінку, урожайний сорт, зелень після зрізання відростає знову.
Читайте:   Як виростити ананас вдома?

Попередня підготовка до вирощування кропу на підвіконні

Як виростити кріп взимку на підвіконніДля вирощування кропу знадобиться насіння, земля і ємності для посадки. Тут підійдуть пластикові або глиняні контейнери і квіткові горщики. Дерев’яні ящики теж підійдуть, але через них може просочуватися вода. Дренаж обов’язковий: керамзит, бита цегла, шматочки пінопласту на дні не дадуть воді застоюватися.

Для приготування субстрату рекомендується змішати 1 частина біогумусу і 2 частини кокосового волокна. Допустима і пухка садова земля, змішана з нейтральним грунтом. Добре, якщо в наявності є лампа денного світла для освітлення посадок в короткі світлові дні.

Як виростити кріп з насіння взимку на підвіконні?

Як виростити кріп з насіння взимку на підвіконніНасіння кропу відрізняється довгим періодом проростання. Щоб його прискорити, насіння замочують в гарячій воді на дві доби, кожні 6 годин, змінюючи воду. Насінини, що не опустилися на дно, можна сміливо викидати. Після цих заходів насіння обов’язково просушують і тільки потім висівають.

Можна це робити рядками або в довільному порядку, розкладаючи їх на землю і пригортаючи грунтом шаром 1-2 см. Ємності з насінням прикривають поліетиленовою плівкою і ховають в темне і тепле місце приблизно на тиждень до появи перших сходів. На 10-12 день все насіння повинні дати паростки.

Як тільки вони масово піднімуться, плівка прибирається. Сприятливий температурний режим +17-19°, на незначне зниження кріп реагує нормально, при підвищенні температури до +20° і вище потрібно буде збільшити час підсвічування. Лампу встановлюють на півметровій висоті над кропом і освічують рослини по 5-6 годин.

Щодня горщики з кропом потрібно повертати, щоб кущики не нахилялися в один бік і не витягувалися. Полив рясний відстояною водою, підгодовують комплексним мінеральним добривом двічі в місяць. Після зрізання врожаю висівають кріп заново, краще це робити з інтервалом в 3 тижні, тоді не буде перебоїв в «постачанні» зелені.

Читайте:   Осіння підгодівля троянд та підготовка до зими - покрокова інструкція з відео

Відео: Кріп на підвіконніЗалишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*