Головна / Будівельні матеріали / Газосилікатні блоки: їх переваги і застосування в будівництві

Газосилікатні блоки: їх переваги і застосування в будівництві

Газосилікатні блоки їх застосування в будівництві

Затіваючи будівництво будинку, його майбутній власник обов’язково обмірковує, який матеріал для цього краще використовувати. Цегляний будинок обійдеться дорого, дерев’яному не менше року знадобиться на усадку, а будівництво так хочеться прискорити і здешевити. Недорого і швидко можна звести будинок з газосилікатних блоків.

Склад і структура блоків

Газосилікат входить в групу пористих бетонів і використовується при будівництві капітальних стін і перегородок, різних огороджувальних конструкцій.

Газосилікатні блокиОдержують газосилікатні блоки, змішуючи портландцемент, негашене вапно, силікатні або кремнеземисті наповнювачі, алюмінієву пудру в якості газоутворюючої добавки і воду. В результаті хімічної реакції відбувається активне виділення водню, і субстанція спінюється. Масу пропарюють в автоклавах і залишають застигати. В результаті отримують високопористий матеріал, що володіє відмінними теплоізоляційними якостями.

Застосування газосилікатних блоків в залежності від міцності

Класифікуються блоки по параметру міцності на :

  • теплоізоляційні (D400) покращують теплоємкостні характеристики існуючих стін;
  • конструкційно-теплоізоляційні (D500-D700) використовуються для зведення стін і перегородок у будинках не більше двох поверхів;
  • конструкційні (D700 і вище) йдуть на зведення капітальних стін.

За які переваги цінуються газосилікатні блоки?

Переваг у цього будівельного матеріалу чимало.

Невелика (у порівнянні з іншими будівельними матеріалами) вага: 1 м3 газосилікату втричі легше кубометра цегли, в 6 разів кубометра бетону і становить 600 кг. Тиск, який чиниться на фундамент, значно знижується і його допустима товщина складає всього 0,5 м. Трудомісткість кладки теж набагато нижча, ніж при роботі з цеглою.

Пориста структура забезпечує високі теплоізоляційні властивості; в районах з теплим кліматом не знадобиться додаткове утеплення. Акумуляційні властивості матеріалу дозволяють накопичувати тепло і виділяти його всередині приміщення. Для досягнення нормативної теплоємності необхідна товщина стіни з газосилікату – 50 см, тоді як з цегли – 1,5 м.

Читайте:   Застосування профільних труб для виготовлення сходів

Звукоізоляція в 10 разів краще, ніж в цегляному будинку.

Екологічність, відсутність токсинів.

Матеріал не горючий і не поширює вогонь: може витримати тригодинний вплив відкритого полум’я.

Легкість газосилікатних блоків дозволяє істотно спростити їх транспортування, а також процес будівництва – не доведеться залучати спецтехніку.

 

Переваги газосилікатних блоків

Ідеальна геометрія граней, оптимальна форма і розміри блоків дозволяють викладати стіни швидко і без особливих зусиль. Блоки виробляють як у вигляді паралелепіпеда, так і з різними виїмками, з шпунтованими краями, можуть мати форму лотків.

Легкість обробки – нарізати, розпиляти або прокласти штроби буде зовсім просто.

Доступна ціна на сам матеріал і низька сумарна вартість будинку: одноповерхова типова будівля обійдеться в 2-3 рази дешевше цегельної.

Недоліки теж є, але їх зовсім небагато. Так як це пористий блок, у нього менше міцність на стиск і розтяг, тому будівлі вище двох поверхів з нього не будують. Але посилити стіни можна армуванням або монолітним залізобетонним поясом по периметру.

Газосилікатним стінам властива висока гігроскопічність: це одночасно і перевага, так як стіни дихають, і недолік – може з’явитися грибок. Тому готові конструкції вимагають зовнішньої обробки: їх штукатурять, облицьовують вагонкою або блок-хаусом, монтують навісні фасади. Ось, власне, і всі мінуси.

Що цікаво, при виробництві газосилікатних блоків немає відходів: після нарізки залишки сирої маси ідуть на повторну переробку.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*