Головна / Опалення / Як вибрати газовий настінний двоконтурний котел?

Як вибрати газовий настінний двоконтурний котел?

Як вибрати газовий настінний двоконтурний котел?

Опалення і гаряча вода – це ті зручності, без яких дуже важко обійтися будь-якій людині. Для того щоб забезпечити їх наявність у себе вдома вам потрібно придбати котел.

Як вибрати газовий настінний двоконтурний котел, ми сьогодні і поговоримо.

Які існують котли?

Існують котли газові та електричні. З електричними приладами часто виникають проблеми у зв’язку з перебоями електроенергії. Тому радимо вам зупинитися на газових котлах. Вони бувають одноконтурні та двоконтурні. Двоконтурні газові котли хороші тим, що відповідають за гарячу воду та опалення. Одноконтурні пристрої відповідають тільки за тепло у вашому приміщенні, доведеться до них купувати ще і бойлер.

Настінні або підлогові?

Підлогові газові двоконтурні котли значно масивніші, ніж настінні. Якщо площа житла не перевищує 300 кв. м, то радимо зупинити свій вибір на настінному котлі двоконтурному. Він значно дешевше і легко підключається до системи опалення, точок надходження води.

як вибирати газовий настінний котел

З чого почати вибирати газовий настінний котел?

Серед величезної кількості фірм та функцій двоконтурного газового котла можна розгубитися. Ось головні критерії, на які слід звернути вам увагу:

Потужність. Визначити потужність котла досить просто. Потрібно взяти площа у кв. м вашого приміщення і розділити на десять. Вийде точна цифра. Раджу до неї додати запасних 12 кВт. Тоді вам не будуть страшні перебої. Потужність котла можна буде подивитися в тех паспорті.

газовий настінний котел

Рівень комфорту і простота в експлуатації. Звичайно, найкращими настінними двоконтурними газовими котлами є ті, у яких автоматичне керування системою. Відрізняються вони між собою ступінчастим регулюванням потужності. Оптимальний варіант – двоступеневе регулювання. Воно дозволить налаштувати нагрівання води вручну. Ви можете поставити на мінімум в теплу осінь або ж максимум в холодну зиму. Порівняно з прямим регулюванням воно менш піддається ризику поломки. Триступенева модель котла, звичайно, зручніше двоступеневої, але коштує значно дорожче.

Читайте:   Чи можна фарбувати батареї в опалювальний сезон взимку

Блок автоматичного управління. Це досить важлива частина вашого котла. Він показує температуру нагріву, а також можливі поломки в системі, які можна вчасно усунути. Чим більше функцій блок відображає, тим вище вартість самого котла.

Димар. Якщо у вас вже є димохідна труба або спеціальний отвір під неї, то варто вибирати димохідний газовий котел. Якщо такого немає, і ви не хочете пробивати стіни, то зверніть увагу на турбований газовий настінний двоконтурний котел. У них встановлена система внутрішнього згоряння. Також вони здатні самостійно всмоктувати свіже повітря для горіння. Зазвичай із зовнішньої сторони будинку встановлюється спеціальний вентилятор для таких котлів. Вони значно перевищують ціну димохідних апаратів.

Звичайний або конденсаційний. Конденсаційні настінні двоконтурні газові котли більш вигідні. Вони використовують приховане тепло і викликають конденсацію пари, що зменшить ваші витрати на опалення будинку.

Вибір виробника

Перед вами відкриється безліч варіантів марок і країн виробника. Європейські, корейські, американські двоконтурні настінні котли один одному не поступаються в розробці та функціональності. Але варто звернути увагу на чутливість теплоносія, здатність пристосування саме до вашого місця роздачі води та обігріву. Котли деяких фірм можуть відразу ж зламатися через стрибок напруги, тому в комплекті з ними доведеться купувати стабілізатор напруги.

Газовий котел Viessmann

Одним з лідируючих виробників настінних двоконтурних газових котлів є Viessmann. Котли цієї фірми легко налаштовуються, зручні в експлуатації і досить просто монтуються. Настінні газові котли Viessmann вже адаптовані під систему подачі води та опалення в Україні. Тому рекомендуємо вам звернути саме на цю фірму увагу. Вартість такого котла приблизно $650 – 1000.

Як бачите, вибрати настінний газовий двоконтурний котел не так вже й складно, головне визначитися зі своїми потребами і розміром прийнятного бюджету.


Рекомендуем прочитать:
One comment

  1. Могу посоветовать магазин отопительной техники, ми там себе заказывали котел в каталогах Феко очень широкий ассортимент отопительных устройств и цены адекватные.

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*