Головна / Сад та Город / Хвороби малини: симптоми і лікування

Хвороби малини: симптоми і лікування

Болезни малины: симптомы и лечение

Малина, як і будь-яке інше садова рослина, може піддаватися “атаці” різних шкідників. Щоб захистити її від хвороб, потрібно дотримуватися правила посадки та догляду. Шкідники, які найчастіше зустрічаються у малини, – тля, дидимелла, антракноз.

Малиновий жук

Зимують жуки та їх личинки на глибині 10 см, біля основи куща. Тому ранньою весною, ще до вильоту шкідника, злегка перекопують верхній шар грунту. Не варто садити малину під плодовими, також потрібно вчасно видаляти бур’яни. Перезимували жуки живляться на квітках плодових і бур’янах, а потім відкладають яйця в бутони і квітки малини. Щоб уникнути появи личинок, які живляться ягодами, кущі обробляють «Актеликом», 50 % к. е., 6 мл на 10 л води.

Малинная побеговая і листова попелиця

Цей шкідник пошкоджує рослини малини і служить переносником вірусних захворювань. Побеговая попелиця заселяє кінці пагонів і суцвіття, викликаючи скручування листя, стримування зростання і викривлення пагонів. Доросла особина довжиною 2,2 мм, світло-зелена, відкладає чорні блискучі яйця. Зимують яйця на однорічних пагонах біля бруньок. До часу відокремлення бутонів вже спостерігаються колонії попелиць. Пошкоджені суцвіття набувають деформуються і засихають. Листова попелиця не утворює великих колоній. Поодинокі особини або невеликі групи розміщуються знизу листя або на кінцях пагонів. Проти цих шкідників ефективно застосовувати «Актелік», 50 % к. е., у терміни, рекомендовані проти малинного жука.

Дидимелла

На стеблах малини спочатку в нижній і середній частинах з’являються великі пурпурові плями, які поступово покривають до 3/4 довжини стебла. Восени рослина вони стають сірими з чорними крапками. Плями зливаються, окольцовывают весь стебло, порушуючи надходження поживних речовин і води. Пагони в місцях ураження розтріскуються. Симптоми ураження проявляються на листках у липні-серпні — вони мають хлоротичне забарвлення і засихають. Поширенню хвороби сприяє надмірне загущення рядів і висока вологість повітря. Збудник вражає всі надземні вегетативні органи і коріння малини, і тому рослина втрачає зимостійкість.

Читайте:   Як побудувати зимову теплицю з опаленням - покрокова інструкція

Антракноз

Перші ознаки захворювання спостерігаються після цвітіння малини, в кінці травня — початку червня. Уражуються листки, черешки, пагони і плоди. Спочатку ранньою весною з’являються сірі цятки на листках і стеблах молодих пагонів, які потім розростаються плями з пурпуровими краями.

Дидимелла і антракноз призводять до передчасного відмирання стебел, листя і плодів малини.
В період розпускання бруньок і перед цвітінням кущі обробляють 1-процентною бордоською рідиною. Після збору врожаю і через 10-12 днів обробку повторюють. У розсадниках малину обробляють «Топазом» 10 % к. е 3– 6 мл на 10 л води.

Зараження може відбуватися через інструмент при обрізанні або перекопування ґрунту. Тому не можна використовувати один і той же інструмент для здорових рослин і тих, у яких з’явилися ознаки хвороб.

Щоб уникнути зараження малини, потрібно використовувати тільки здоровий посадковий матеріал. В грунт слід вносити добрива у відповідності з оптимальними нормами. Хворі рослини слід вчасно видаляти з ділянки. Але не варто висаджувати малину на місце видалених хворих кущів.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*