Головна / Будівельні матеріали / Фактурна штукатурка короїд: особливості застосування в обробці

Фактурна штукатурка короїд: особливості застосування в обробці

Фактурная штукатурка короед: особенности применения в отделке

Штукатурка «короїд» отримала свою назву за незвичайні візерунки, які залишаються після її нанесення немов після «роботи» жука-короїда. Однак підходить цей матеріал для обробки стін не завжди, володіючи рядом специфічних особливостей.

Штукатурка короїд: переваги та нюанси використання

Якщо вам потрібен оригінальний обробний матеріал, то декоративна штукатурка короїд непоганий вибір, особливо враховуючи той факт, що після нанесення вона дуже проста в догляді.

Штукатурка складається з наповнювача і гранул (невеликі круглі камінчики), рух яких за наповнювача і створює оригінальний малюнок після того, як після нанесення штукатурку прогладят спеціальним інструментом – кельмою.

Розрізняють два типи такої штукатурки – акрилова і гіпсова. Першу можна відразу наносити на поверхню стін. Друга продається у вигляді сухої суміші, яку перед нанесенням необхідно приготувати.

До переваг штукатурки короїд можна віднести:

  • Міцність
  • Довговічність
  • Безпека для здоров’я

Сам матеріал дуже легкий, що дозволяє уникнути додаткового навантаження на стіни, стійко переносить несприятливі дії (втому числі і погодні). Завдяки цим характеристикам штукатурку короїд можна використовувати не тільки для внутрішнього, але і для зовнішньої обробки стін.

Штукатурка тривалий час зберігає привабливість зовнішнього виду під дією сонця. Мити її можна водою із звичайним миючим засобом.

Фактурная штукатурка короед: особенности применения в отделке

Якщо ж говорити про недоліки, то головною з них є складність у нанесенні штукатурки. Крім того, якщо оштукатурену поверхню пошкодити, то усунути таке пошкодження буде досить складно.

Не кожному такі умови підходять, тому обов’язково зважте всі за і проти використання штукатурки саме у вашому випадку.

Нанесення декоративної штукатурки короїд

Перед нанесенням штукатурки необхідно підготувати поверхню. Для цього її спочатку треба вирівняти звичайною штукатуркою, потім нанести акрилову грунтовку, а потім вже – штукатуркою короїд.

Читайте:   Як монтувати витяжку на дах через металочерепицю

Якщо ви використовуєте матеріал для внутрішньої обробки, то має сенс вибирати дрібнозернистий тип, а для зовнішнього – грубозернистий.

Наноситься штукатурка за допомогою металевого шпателя.

Дуже важливо правильно визначити товщину шару, що наноситься, яка повинна бути не більше діаметра зерен!

Після нанесення штукатурка обробляється теркою два рази, другий – коли шар матеріалу злегка підсохне. Готовий шар штукатурки розкривають акриловим лаком.

Сама по собі штукатурка короїд зазвичай біла або сіра, але її легко можна пофарбувати в будь-який потрібний вам колір. Для цього можна додати барвник в саму штукатурку перед її нанесенням, так і забарвити вже висохлий шар.

Норма витрати штукатурки на метр квадратний як правило вказується на упаковці матеріалу. При цьому там же вказується, для якої товщини шару актуальний такий витрата.

Нюанси техніки нанесення штукатурки короїд дивіться у цьому відео:


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*