Головна / Підлога / Плінтус з підсвічуванням: як вибрати і встановити

Плінтус з підсвічуванням: як вибрати і встановити

Давайте зосередимо увагу на такому цікавому декоративному елементі приміщення, як плінтус з підсвічуванням. І разом подивимося, для яких поверхонь він підходить, як правильно його вибрати і встановити.

В чому суть плінтуса з підсвічуванням

Плінтус з підсвічуванням: як вибрати і встановити

В ремонті сучасні дизайнери використовують підсвічування по-різному – прикрашають горизонтальні і вертикальні поверхні, ніші, арки, підсвічують декоративні елементи і навіть використовують для зовнішнього освітлення. І одним з таких способів декору є плінтус з підсвічуванням, який об’єднує в собі два компоненти:

  • планку, що закриває щілину на стику двох площин;
  • кольорову підсвітку, яка вносить різноманітність в інтер’єр.

Плінтус з підсвічуванням: як вибрати і встановити

Вони являють собою планку з порожниною, в яку встановлюються світильники, закриті зверху прозорою вставкою. Такий виріб 2 в 1 дозволяє не встановлювати два абсолютно різні пристрої, а об’єднувати їх в одному і допомагає реалізувати ідею кольорового підсвічування квартири і одночасно з цим виконує цілком функціональну роль – закриває щілини.

При цьому можна вибрати потрібний колір світіння і його яскравість, а якщо використовувати в плінтусах світильники з направленим світлом, то можна регулювати і спрямованість потоків світла.

Крім того, плінтус з підсвічуванням буває:

  • підлоговим;
  • стельовим.

Так що можна розфарбувати інтер’єр і підкреслити кольоровими фарбами усі площини приміщення. Але зазвичай виділяють тільки одну площину – стелю або підлогу. Так створюється гармонійний простір, без незграбних і позбавлених смаку акцентів.

Плінтус з підсвічуванням: як вибрати і встановити

Ще однією перевагою є факт низького споживання електроенергії, так що плінтус зі світлодіодним підсвічуванням може бути включеним на всю ніч, працюючи в якості нічника, або навіть цілодобово, освітлюючи контури темного коридору або комори.

Читайте:   Утеплення підлоги на балконі керамзитом: як залити, відгуки

З яких матеріалів виготовляють плінтус з підсвічуванням

Вони допомагають змінити інтер’єр, дозволяють привнести в нього родзинку, а відмінності за матеріалом виготовлення дозволяють підібрати його для будь-якого стилю приміщення. З яких матеріалів виготовляють світлодіодний плінтус?

Пластик. Недорогі вироби, що мають великий асортимент кольорів і фактур – зустрічаються як однотонні плінтуси, так і маючі певне забарвлення, наприклад, «під дерево». Мають масу переваг – не бояться вологи, ультрафіолету, не гниють, поєднуються з багатьма сучасними оздоблювальними матеріалами для підлоги. Застосовуються для маскування щілини між підлогою і стіною.

Поліуретан. Він так само, як і пластиковий, не гниє і не піддається корозії. Але головною його особливістю є гнучкість і можливість обробки криволінійних поверхонь. Використовується для стель, так як для підлоги потрібно вибирати більш жорсткі види.

Алюміній. Відмінний вологостійкий матеріал, а вироби з нього відрізняються довговічністю, зносостійкістю і стійкістю до механічних впливів. Відмінно підходить для оформлення сучасних інтер’єрів в різних стилях.

Плінтус з підсвічуванням: як вибрати і встановити

Ще зовсім недавно на плінтус намагалися не акцентувати увагу при оформленні житлового простору. Зараз все кардинально змінилося, і такий плінтус став одним з головних елементів інтер’єру.

Плінтус з підсвічуванням: як вибрати і встановити

Які джерела світла використовують: неонове і світлодіодне

Для підсвічування плінтуса застосовують не тільки світлодіодну стрічку. Є інші освітлювальні прилади, в тому числі точкові, які вбудовують у цей виріб.

Неон. Являє собою трубку, заповнену газом, до кінців якої припаяні електроди. На відміну від світлодіодного підсвічування, що має просвіти між лампочками, тут світіння суцільне, без пропусків. Тому вона більш цікаво виглядає на стелі або на підлозі. До того ж, характеристики у неї досить непогані – освітлює з більшою інтенсивністю, споживає незначну кількість електроенергії, не нагрівається.
Світлодіоди. Реалізується в стрічках та в вигляді точкових світильників. Стрічка податлива, легко огинає поверхні, тому можна декорувати елементи з закругленими кутами. Лампочки розташовані не суцільно, а на деякій відстані одна від одної. А світіння в крапочку, з просвітами не всім подобається. Як і неонове – це економічно, споживає мало електроенергії, пожежобезпечно.

Читайте:   Можно ли покупать паркет в интернет магазине?

Плінтус з підсвічуванням: як вибрати і встановити

У плінтус зі світлодіодним і неоновим підсвічуванням можна монтувати не тільки джерела з білим світлом. У продажу є кольорова підсвітка з досить широкою палітрою відтінків на будь-який смак. За допомогою різнокольорових лампочок, випромінюючих ненав’язливе світло потрібного відтінку, можна грати з настроєм у приміщенні – робити його більш дружелюбним або інтимним.

Крім світлодіодної стрічки або діодних трубок, також у плінтус можна вмонтувати точкові світильники з направленим світлом. Розміщені на однаковій відстані один від одного, вони можуть випромінювати світло в різних напрямках, наприклад, на підлогу, на стіну одночасно, чи лише на стіну або тільки уздовж підлоги (це що стосується підлогового плінтуса). Таким чином можна досягти певного декоративного ефекту – підсвітити саме ті об’єкти, які необхідно.

До світлодіодних стрічок додається блок управління, який дозволяє включати або вимикати підсвічування, чергувати кольори, змінювати яскравість і колір світіння.

Плінтус з підсвічуванням: як вибрати і встановити

У чому полягають переваги плінтусів з підсвіткою

Ми вже торкалися цієї теми в кожному з підрозділів цієї статті. Давайте згрупуємо всі позитивні якості таких плінтусів.

Об’єднання двох функцій в одному виробі – маскування щілин і декор.
Проста і швидка швидкість монтажу.
Приховане підсвічування – найчастіше ми не бачимо джерело світла, а насолоджуємося лише його м’яким, розсіяним світлом.
Матеріали, з яких виготовлені плінтуси, дозволяють підбирати вироби для різних інтер’єрних напрямків.
Допомагає розставити акценти в приміщенні і направити промені світла на ті об’єкти, які потрібно виділити.
Дозволяє коректувати розміри приміщення, наприклад, візуально робити стелі вищими.
Можливість використовувати в якості нічника і навіть путівника по квартирі.

Крім цих переваг, у даного виробу є ще один плюс – це можливість монтажу своїми руками. Для установки можна придбати вже готовий плінтус з підсвічуванням, а можна зібрати по частинах. Знадобиться плінтус з порожніми ділянками всередині, світлодіодна стрічка, блок живлення, контролер, що дозволяє управляти світлодіодами. Зібравши все це воєдино і підключивши до розетки, ми отримуємо діючий освітлювальний прилад, випромінюючий біле або кольорове світіння.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*