Головна / Вікна / Вікна в майбутнє: все про «розумні» мансардні вікна

Вікна в майбутнє: все про «розумні» мансардні вікна

Окна в будущее: все об «умных» мансардных окнах

Сучасний будинок повинен бути розумним і регулювати комфорт проживання та комунальні витрати. Як оснастити інтелектом, наприклад, мансардний будинок, спроектований і побудований за звичайними технологіями? Потрібно просто встановити розумні мансардні вікна!

Вікна «на автоматі»: у чому перевага?

Установка вікон з автоматизованим управлінням – це сучасно, надійно і практично. Віконну стулку можна приводити в рух за допомогою дистанційного пульта або панелі, розташованої в зручному місці на стіні.

Віддалене керування вікнами особливо важливо в ситуаціях, коли вони розташовані на значній висоті, і для механічного відкриття або закриття стулки доводиться використовувати довгий допоміжний жердину.

Але виробники мансардних вікон випускають автоматику не тільки для простого відкривання або закривання стулок.

Існують рішення, що дозволяють дистанційно змінювати рівень природного освітлення в приміщенні за рахунок відкриття або закриття штор, маркізет або рольставней.

Окна в будущее: все об «умных» мансардных окнах

І все ж для більшості домовласників подібні рішення – невиправдана розкіш.

А адже при оснащенні віконної автоматики інтелектуальними датчиками і створення розумних сценаріїв роботи, автоматизовані мансардні вікна стануть не розкішним, а навпаки вкрай ефективним, раціональним і порівняно недорогим рішенням.

Окна в будущее: все об «умных» мансардных окнах

Їм можна буде доручити управління мікрокліматом в будинку, що одночасно поліпшить здоров’я і безпеку мешканців і обереже господарів котеджу від невиправданих комунальних витрат.

Переваги розумних будинків

Інтелектуальний будинок – це будівля, де інженерне обладнання і різні пристрої об’єднані в загальну мережу, що дозволяє мешканцям використовувати функції і послуги нового рівня. У більшості випадків цими пристроями можна керувати віддалено через інтернет.

Найважливіші переваги інтелектуальних систем, перш за все, – більш комфортне використання тих чи інших технічних рішень. За допомогою натискання всього однієї кнопки можна змінити стан відразу декількох приладів.

Окна в будущее: все об «умных» мансардных окнах

Так, у випадку з мансардними вікнами – можна, наприклад, рано вранці, відкрити на провітрювання стулки декількох вікон і відразу ж відкрити їх сонцезахист, впустивши в будинок не тільки свіже повітря, але і промені світанку.

Читайте:   Французькі вікна

Не менш важливо і те, що діяльність пристроїв можна запрограмувати на самостійну поведінку у відповідності з певним графіком (скажімо, по годинах і днях тижня) і в залежності від зміни параметрів навколишнього середовища.

Такий підхід дозволяє, в тому числі більш ефективно регулювати мікроклімат і контролювати безпеку.

Окна в будущее: все об «умных» мансардных окнах

Йдучи з будинку можна закрити всі вікна кнопкою біля вхідних дверей. А розумний режим провітрювання позбавить від невиправданих тепловтрат і забезпечить більш здорові показання мікроклімату в приміщеннях будинку.

Окна в будущее: все об «умных» мансардных окнах

Технології розумних котеджів

На сьогодні існують десятки технологій для об’єднання пристроїв в одну мережу і організації розумного будинку. Серед них можна виділити:

  • Рішення з використанням системної шини – спеціального кабелю, що прокладається в будівлі для передачі команд управління розумними пристроями;
  • Технології, де передача керуючих команд відбувається по електропроводці;
  • Безпровідні радіосистеми.

Шинні технології відрізняються надійністю, простотою модернізації і досить високою ціною. Вони забезпечують найбільш широкі можливості автоматизації будівлі, але їх частіше застосовують на етапі будівництва.

Якщо ж необхідно оснастити інтелектом вже зведений будинок, а також при бажанні зробити інтелектуальної якусь одну систему застосовують, наприклад, з’єднання пристроїв, за допомогою бездротового радіозв’язку.

У випадку з мансардними вікнами пристрої об’єднують з допомогою розумних модулів, що один з одним по бездротовому стандарту, наприклад, за протоколом io-homecontrol, Z-Wave і т. д.

Контролери, керуючі пристрої, сенсори і датчики, підключені до мансардного вікна, можуть обмінюватися між собою сигналами і приймати інформацію з пультів дистанційного керування.

Окна в будущее: все об «умных» мансардных окнах

При цьому важливо, що керуючий протокол забезпечує двосторонній радіозв’язок. В результаті на дисплеї панелі або пульта управління (в ролі якого може виступати смартфон) відображається статус виконання команди.

Інша перевага бездротової мережі – можливість нарощувати її, об’єднуючи розумні мансардні вікна, скажімо з розумними гаражними і в’їзними воротами, розумним дверним замком або освітлювальними системами, що працюють за сумісного бездротовому протоколу.

Читайте:   Какие пластиковые окна выбрать для остекления балкона

Які вікна краще: автоматизовані мансардні вікна

Для віддаленого управління мансардні вікна та допоміжні аксесуари до них оснащують електроприводом. Останній можна підключити до електромережі за допомогою трансформатора.

Можлива і автономна робота пристрою за рахунок живлення від сонячних панелей.

Автоматизовану систему управління для мансардних вікон можна придбати в комплекті з вікном в заводській постачання, так і змонтувати додатково на вже встановлену в будинку сумісну модель мансардного вікна.

Мініатюрний електропривод для мансардних вікон і сумісних аксесуарів монтують на рамі вікна і здалеку він майже не помітний.

Окна в будущее: все об «умных» мансардных окнах

Керувати мансардними вікнами можна за допомогою дистанційного пульта або панелі. А от можливість розумного управління пристроями забезпечують допоміжні сенсори.

Як працює система управління кліматом?

Один з прикладів реалізації системи розумний дім з використанням мансардних вікон – автоматичне регулювання мікроклімату.

Для цього до автоматичним мансардним вікнам підключають датчики:

  • Датчик вологості і датчик рівня вуглекислого газу, встановлений в приміщенні, навпаки, відкриє вікно для провітрювання у разі погіршення якості повітря в котеджі.
  • Датчик температури або розумний контролер закриє або відкриє сонцезахисний пристосування на мансардному вікні залежно від зміни температури або від прогнозу погоди.
  • Датчик дощу дозволить закрити вікно відразу після того, як на чутливу до вологи поверхню сенсора потраплять перші краплі дощу.

Окна в будущее: все об «умных» мансардных окнах

Для того щоб забезпечити здоровий мікроклімат в приміщенні достатньо вказати бажані параметри температури, рівня вологості і вуглекислого газу і встановити необхідний сценарій роботи.

Окна в будущее: все об «умных» мансардных окнах

Система буде по-різному провітрювати приміщення залежно від того, робочий день, вихідний або, наприклад, період відпустки.

Щоб модернізувати звичайні мансардні вікна, доведеться додатково встановити на них електромотор.

Окна в будущее: все об «умных» мансардных окнах

Злодій не пройде: чи можна зламати розумні вікна?

Важливе питання, яке для багатьох є перешкодою до встановлення інтелектуальних бездротових рішень – потенційна можливість злому їх програмної захисту з допомогою хакерських методів.

Читайте:   Установка укосів і підвіконь на пластикові вікна: інструкція

У наш час, коли зловмисники отримують доступ до секретних баз даних, не можна повністю виключати можливість злому будь-яких комп’ютерних систем.

Окна в будущее: все об «умных» мансардных окнах

У більшості розумних рішень безпека бездротових пристроїв не нижче, ніж захист зв’язку між банком і банкоматом. Приводи і пульти розумної системи зв’язуються між собою за допомогою закодованого сигналу.

Передавач і приймач реєструють один одного при першому застосуванні і в подальшому обмінюються шифрованими кодами (які змінюються з кожною новою командою).

Доступ через інші пульти дистанційного управління неможливий.

Монтаж розумних вікон та управління системою

Крім різноманітних сенсорів і датчиків до складу будь-якої розумної системи обов’язково включають модулі системних пристроїв та логічної автоматики.

У випадку з бездротовими рішеннями для цього застосовують комутатори і шлюзи, необхідні для сполучення пристроїв і зв’язку їх з пультами управління.

Системні пристрої дають можливість підключити розумні вікна до Wi-Fi-роутера для можливості управління системою за допомогою смартфона.

Окна в будущее: все об «умных» мансардных окнах

Потім на телефони господарів достатньо встановити спеціальну клієнтську програму, яка в зручному вигляді представить дані про стан всіх підключених пристроїв і дозволить запрограмувати їх режим роботи.

Встановлення та налаштування клієнтських додатків, а також підключення керуючих бездротових модулів зазвичай не становить серйозних труднощів і може бути легко виконана непрофесіоналом.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*