Головна / Будівництво і ремонт своїми руками / Як герметизувати стик між ванною і стіною: ідеї та поради

Як герметизувати стик між ванною і стіною: ідеї та поради

Після установки нової ванної виникає питання, чим і як закрити стик між виробом і стіною, щоб в цю щілину потім не потрапляла вода під час купання, а також дрібне сміття та різні предмети. Давайте розберемося, як вирішується ця поширена проблема.

 Головні причини виникнення щілини

Зазначена зона фактично взагалі не вентилюється, з-за чого на поверхні, найчастіше, досить швидко починає з’являтися пліснява. А це вже, в свою чергу, шкодить застосованим оздоблювальним матеріалам. Тому питання про те, як герметизувати стик між ванною і стіною, рано чи пізно постає абсолютно перед кожним власником житла.

Як герметизувати стик між ванною і стіною

У процесі ремонту, майстри деколи роблять ряд певних помилок, які і приводять зрештою до утворення вищезазначеної щілини:

 • Занадто коротка ванна. Більшість таких конструкцій, на відміну від тих же санвузлів, мають стандартну довжину. Так, наприклад, при відстані між стінками в 1,68 м, виріб, має — 1,7 м, ніяк не поміститься. У цьому випадку, власникові доводиться купувати більш коротку конструкцію (1,6 м), яка і стає причиною утворення небажаної щілини.
 • Недотримання геометрії наявного приміщення. Подібна помилка цілком може призвести до того, що в результаті кути не будуть мати рівно 90 градусів.
 • Монтаж ванни в невідповідний для цього час. Як відомо, облицювання стін плиткою рекомендується виконувати виключно після закінчення установки виробу.
Кахель зазвичай спирається на борт конструкції, не дозволяючи з’являтися зазору. Однак, іноді майстру може здаватися, що подібний підхід вимагає укладання досить-таки великого шару клею під плитку. Тут треба звернути увагу, в першу чергу, на кути приміщення (вони бувають округлені). За допомогою професійного перфоратора, таку округлість можливо усунути.
Читайте:   Зеркальный шкаф для ванной комнаты: рекомендации по выбору

Якщо придбана ванна все-таки має невідповідні габарити, необхідно трохи «проштробити» стіни, після чого вже вмонтувати виріб. Досвідчені фахівці без будь-яких проблем зуміють виконати це завдання в найкоротші терміни.

 Як можна ефективно вирішити проблему?

Втім, якщо стик все ж з’явився, рекомендується скористатися одним із запропонованих варіантів, щоб надати йому максимально естетичний вигляд і позбутися від передбачуваних труднощів:

 1. Використання спеціальної затірки.
 2. Застосування якогось водостійкого герметика.
 3. Закладення стику з допомогою бордюрів і плінтусів (йдуть в комплекті разом з кахлем).

Перший спосіб рекомендується вибирати тільки тоді, коли зазор, що утворився має маленькі розміри. Оптимальним рішенням вважається біла затирка або та, яка буде збігатися за кольором з міжплиточними швами. По суті, матеріал купується у відповідності із загальним дизайном приміщення. Затирка володіє прекрасною вологостійкістю. Більш того, якщо провести обробку так званим фуга-блиском (надійно захищає поверхню не тільки від грязі, але і від появи іржі), вона дозволяє зберігати колір протягом тривалого періоду часу.

Якщо розмір щілини — близько 3 см, рекомендується звернути увагу на другий спосіб. Однак, дуже важливо попередньо виконати запінювання. Дана процедура вимагає ідеально чистих і, звичайно ж, сухих поверхонь. Крім усього іншого, бажано вибирати білий герметик, так як він максимально гармонійно зможе доповнити фактично будь-який дизайн кімнати.

Як герметизувати стик між ванною і стіною

Домогтися більш рівного шва цілком реально, якщо знати деякі «трюки». Одним з них є акуратне наклеювання на зазор малярного скотча. Після остаточного висихання, його знімають, само собою.

Відповіддю на питання про те, як варто герметизувати стик, який з’явився між новою ванною і стіною, цілком може стати застосування бордюрів, виготовлених з високоякісної кераміки. Втім, таке рішення не користується особливою популярністю серед споживачів. Більш затребуваними варіаціями вважаються вироби, зроблені їх хорошої пластмаси, а також своєрідні стрічки-бордюри (клеяться), що використовуються в поєднанні з герметиками. Що стосується плінтусів, то їх укладають точно так само, як і просту плитку.

Читайте:   Принципи вибору меблів для ванної кімнати: основні моменти

Чим необхідно закладати стик?

Ліквідувати зазор, найчастіше, можливо за допомогою наступних матеріалів:

 • певні розчини;
 • силіконовий герметик;
 • монтажна піна.

Будівельний розчин — відмінний спосіб для усунення зазору

Варто більш детально розглянути зазначені методики.

Якщо майстер віддав перевагу готовим розчинам, йому необхідно виконати кілька простих операцій:

 1. Спочатку, варто очистити як самі краї ванни, так і ділянку стінки, яка стикається з ними, щоб прибрати накопичений бруд і залишки різних будівельних матеріалів.
 2. Після цього, дані поверхні потрібно злегка змочити водою, а ще чим-небудь «заткнути» щілину, розташовану під краєм виробу.
 3. Зазор, що знаходиться безпосередньо між конструкцією і кахлем, акуратно заливають розчином.
 4. Коли все ретельно підсохне, майстер повинен буде наклеїти зверху, наприклад, стрічку-бордюр. Це дозволить значно поліпшити зовнішній вигляд приміщення.

Як позбутися від щілини за допомогою герметика?

Стик, що володіє мінімальними розмірами, часом замазують та всілякими силіконовими герметиками:

 • Як і минулого разу, поверхню рекомендується очистити і добре просушити. Подібний підхід стане гарантією найкращого схоплювання речовини.
 • Після нанесення того ж герметика, його слід розмазати по шву, щоб зробити шар максимально рівним. Виконати таку процедуру можна шпателем, якоїсь лопаткою або навіть пальцем.
 • Всі виступаючі надлишки розчину треба швидко видалити за допомогою звичайної ганчірочки (мокрою).

Щоб герметик не потрапляв ні на саму ванну, ні на стіни, потрібно використовувати простий паперовий скотч. Його рівномірно наклеюють уздовж зазору перед початком роботи.

Ключові нюанси нанесення монтажної піни

Найпростіший спосіб — застосування монтажної піни. Всю процедуру поділяють на кілька етапів:

 1. Поверхні ванни і стінки слід обов’язково очистити, як зазвичай.
 2. Матеріал наноситься в зазор, після легкого струшування балончика. Там піна дуже швидко розширюється, займаючи таким чином весь простір.
 3. Коли речовина досить просохне, його надлишки по краях акуратно обрізають канцелярським ножем. Зверху вже клеять або той же бордюр, або гарний кахель.
Читайте:   Пасивний будинок: особливості збереження енергії

Як герметизувати стик між ванною і стіною

Дуже важливо стежити за тим, щоб монтажна піна потрапляла виключно на необхідні ділянки. В іншому випадку, видалити її в підсумку буде неймовірно складно. Крім того, вкрай небажано, щоб матеріал потрапляв і на руки. Якщо не змити його вчасно, потім віддерти речовина від шкіри теж буде важко.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*