Головна / Сантехніка / Як заховати труби у ванній під плитку: корисні поради

Як заховати труби у ванній під плитку: корисні поради

Як заховати труби у ванній під плитку

У правильно спланованому дизайні ванної кімнати немає місця каналізаційній розводці. Всі труби і додаткові елементи ретельно маскуються за різними пристосуваннями. В залежності від матеріалу оздоблення стін приміщення вибирають відповідну ширму для розведення.

Підготовчі роботи

З допомогою різних будівельних прийомів можна спорудити зручну нішу для підведення води і каналізації. Вибираючи підходящий спосіб маскування трубопроводу, потрібно передбачити можливі варіанти доступу до проблемних вузлів магістралей.

Початком всієї роботи має стати повна перевірка комунікацій на дефекти. На трубах не допускаються сліди іржі, слідів від води і тріщин. Проводиться попередня теплоізоляція розводки в поролонові «кожухи».

Виконують монтаж очисних фільтрів і розмічають місця для встановлення технічних оглядових лючків. Стан стін повинно відповідати санітарним вимогам: відсутність конденсату, грибка, плісняви. Якщо є недоліки, їх усувають з допомогою антибактеріальних обробок.

Перед покупкою обшивального матеріалу, потрібно оцінити розташування комунікацій та вибрати зручний спосіб закрити всю систему. Якщо ванна кімната облицьована плиткою, то обшивка труб повинна відповідати дизайну.

Вибираючи спосіб обшивки стін і труб каналізації, потрібно пам’ятати про необхідний доступ до всіх важливих сполучних вузлів.

Приховуємо розводку

Перед тим, як заховати труби у ванній під плитку, розведення обшивають листами гіпсокартону. Це універсальний будівельний матеріал, стійкий до підвищеної вологості і низьких температур. Таким прийомом часто користуються будівельники у випадках облицювання стін приміщення різними видами плитки.

Для виконання монтажних робіт знадобляться наступні інструменти і пристосування:

 • листи вологостійкого гіпсокартону;
 • шурупи і дюбелі;
 • шуруповерт і монтажний ніж;
 • набір профілів для монтажу всієї конструкції.
Читайте:   Монтаж поліпропіленових труб своїми руками для початківців

Для формування каркаса під короб потрібний профіль направляючого призначення.Його рекомендують купувати з оцинкованої сталі. Цей вид металу стійкий до впливу корозії і відрізняється довгим терміном експлуатації.

На стінах роблять помітки в місцях кріплення несучих елементів конструкції. Для нанесення ліній користуються рівнем, схилом і простим олівцем. Окреслюють зовнішній контур самого короба.

По накресленій вертикальній лінії виставляють направляючий профіль. До стіни ванної його монтують дюбелями.

На наступному етапі монтують ще 2 стійки. Всі кріплення виконуються за допомогою будівельних шурупів з маленькими ніжками.

Як заховати труби у ванній під плитку

Вимірявши відстань між вертикальними напрямними, нарізають профіль на відповідні відрізки. Такі заготовки вставляються між вертикальними стійками і кріпляться саморізами.

Після остаточної установки каркаса починають укладати листи гіпсокартону. Такі заготовки можна вирізати заздалегідь виходячи з розмірів коробу. Обробний матеріал кріпиться зі всіх сторін каркаса за допомогою шурупів. Їх можна вкручувати у заготовку більше, ніж на 1 мм.

Всі надлишки матеріалу видаляють ножівкою. Підрівнюють торцеві стики. Утворений простір між стіною і торцем каркаса потрібно залити монтажною піною.

Для отриманої конструкції потрібно забезпечити хороший обмін повітря. Для цього вгорі коробу виконують монтаж основи витяжного пристрою. Щоб отримати доступ до фітингів і кранів на захованих трубах, потрібно визначити місце врізки оглядового люка.

Сильно вкручені шурупи можуть пошкодити поверхню гіпсокартону і привести в непридатність усю плиту.

Оздоблювальні роботи та укладання плитки

З того моменту, як в отриманий короб можна буде сховати розведення труб у ванній кімнаті і облицювати плиткою, потрібно виконати деякі підготовчі роботи:

 • всі стики і з’єднання обробляють піною або герметиком;
 • зовнішнім кутовим профілем підсилюють всю конструкцію та надають більш рівний вигляд всьому коробі;
 • вставляють в заздалегідь вирізаний отвір каркас від оглядового люка і фіксують;
 • поверхню з гіпсокартону потрібно обробити грунтовкою і прошпаклювати;
 • коли шар шпаклівки висох, поверхню вирівнюють і відшліфовують наждачним папером або спеціальною дрібною сіткою;
 • листи очищають від будівельного пилу, зволожують і наносять шар клейкого розчину для плитки;
 • укладання виконують облицювання симетрично викладеними на стінах елементів.

Дверцята люка можна задекорувати такою ж облицювальною плиткою.

Отримуємо готову конструкцію, яка приховала вертикальні труби з подачею води і каналізаційним зливом.

Читайте:   Наборы смесителей GROHE в ванную комнату: функциональность, идеальное качество, совершенство форм

Монтаж теплових отворів

Якщо потрібно приховати в короб труби з подачею гарячої води, потрібно подбати про правильну циркуляцію повітря усередині конструкції. Через облаштовані отвори теплі потоки будуть потрапляти в приміщення ванної кімнати, і виконувати функцію обігріву повітря.

Для виконання отворів працюють дрилем зі спеціальною насадкою. Глянсовий шар кахлю зчищають і акуратно свердлять дірки потрібних діаметрів. У цьому випадку важливо не пошкодити плитку. Для таких отворів в будівельних магазинах можна знайти верхній декор у вигляді поворотних кришок різної форми і діаметра.

Як заховати труби у ванній під плитку

 

 

Кладка плитки на обшивку

На підготовлену гіпсокартонну поверхню кріплять будівельну сітку. Вона стане основою для укладання керамічного облицювання.

Роботи виконуються на лицьовому боці ширми. Ряди відбиваються симетрично вже покладеним комбінаціям на стінах ванної. Кладка починається від стелі, щоб ряд з відрізаними елементами знаходився в самому низу.

Викладують бічні ділянки і горизонтальний виступ. Виконують монтаж направляючих конструкцій для прихованих дверцят розсувного пристрою оглядового вікна. Засувку злегка поглиблюють в стіну, і пристрій стає майже непомітним.

Характеристики сантехнічних люків

Конструкція люка дає доступ до встановленим кранів, фітингів та лічильниками на трубах ванної кімнати. Кілька варіантів конструкції дозволять зробити потрібний вибір.

Як заховати труби у ванній під плитку

Готовий короб люка з дверцятами. Виконуються з пластикового матеріалу, легкого металу або нержавіючої сталі. Додаткова обробка для такого пристрою не виконується.

Дверцята-невидимка на роликах. Такий пристрій практикують, якщо труби сховані за стіну, облицювання плиткою. Дверцята ніші декорується аналогічної обробкою. В результаті розсувна конструкція стає непомітною на загальному тлі стін. Пристрій складається з сталевого каркаса типу і гіпсоволоконної дверцята. Випускаються з різним периметром, завдяки чому можна зробити підбір потрібної конструкції.

Оглядові люки під фарбування мають каркас із алюмінієвого профілю і дверцята із гіпсокартону. Цю конструкцію можна тільки фарбувати.

Читайте:   Звідки необхідно починати укладання плитки

Добре продуманий елемент, що приховує сантехнічні пристрої ванної кімнати, послужить не тільки ширмою для труб, а стане відмінним доповненням до інтер’єру приміщення.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*