Головна / Сантехніка / Сифон для раковини з переливом – вибір сифона, види, установка

Сифон для раковини з переливом – вибір сифона, види, установка

У будь-якому сантехнічному магазині можна побачити кілька видів сифонів, які виконують зливне завдання в мийках, унітази, раковинах, душових кабінках. Сифони для переливних раковин випускаються в кількох варіантах.

Сифон – пристрій, установка якого виконується в області зливу та каналізаційної труби. Іншими словами, це вигнутий механізм, на переломі якого накопичується стік з зливного отвору, тому його основне призначення – організувати компетентний відтік води в каналізацію.

Важлива частина конструкції сифона – переливний механізм у вигляді трубки. Саме він призначений для захисту мийки, ванни чи раковини від заповнення водою шляхом скидання зайвої рідини. Подібну функцію здійснює сифон для раковини з переливом.

Сифон для раковини з переливом

 

 

Види сифона для переливних раковин

За зовнішнім виглядом і механізму розрізняють п’ять видів сифонів: темно-зелені, гофровані, трубчасті, плоскі і приховані.

Сифони першого виду влаштовані досить просто. У конструкції виробу є головний випуск, що приєднується до каналізаційної комунікації. До зливного шляху раковини тісно примикає труба стоку води. Пляшкові сифони також придатні для раковин у ванній кімнаті, але в основному їх встановлюють в кухонних мийках.

Сифон пляшкового типу має високий коефіцієнт міцності і корисності. Сантехнічний досвід виявив у виробі деякі плюси. Це: легкість чищення засмічень без потреби демонтажу, простота підключення відвідного патрубка, можливість елементарного підключення шланга пральної машинки.

Головний мінус використання сифона – велика ймовірність протікання через наявність деякої кількості стиків.

Гофрований Сифон – представник найпростішого виду, що має зовнішні подібності з гофрованої пластиковою трубою. Обриси тіла предмета схожі на латинську «S», тому зафіксувати сифон такої форми можна за допомогою хомута.

Майстри виділяють деякі плюси обладнання. Це: мінімальна кількість сполук, невеликий ризик протікання, гнучкість гофрованої труби, яка виключає труднощі з підключенням, легкість установки.

З перерахованих вище властивостей зрозуміло, що під’єднати гофрований сифон під силу навіть не досвідченому майстру або людині, що робить роботу в перший раз.

Гофрований сифон володіє деякими вадами: висока ймовірність засмічення через шорсткість внутрішньої поверхні виробу, видалення засмічення можливо з демонтажем сифона.

Трубчастий сифон встановлюється переважно в раковинах ванної кімнати. Механізм пристрою складається з жорсткої труби, зігнутої у вигляді літери «U» або «S». Незважаючи на примітивність конструкції, трубчасті сифони складно встановлювати, так як відпадає можливість їх розтягування та згинання.

Основний мінус вироби – досить великий розмір. Через це сифон здатний зайняти чималу площа під раковиною. Якщо ви придбали раковину скромних габаритів, слід віддавати перевагу сифонам іншого виду.

Читайте:   Эффективные способы очистки канализационных труб от жира

Плоскі сифони – зливні пристрої з нестандартною плоскої конструкцією. Застосовні у випадках, коли інші види за розмірними ознаками не відповідають конструкції раковини.

Приховані сифони мають особливість – нестандартна область установки. Після монтажу його абсолютно не видно, так як знаходиться сифон або за перегороджуюим елементом, у ніші або на стіні. Подібні вироби монтуються біля настінної або відкритої раковини. Приховані сифони прекрасні в організації зливу раковини та пральної машинки.

Сифон для раковини з переливом

 

 

Матеріали виготовлення сифонів різного типу

Матеріали для лиття сифона повинні відповідати технічним характеристикам для більш тривалого терміну служби. Вони неодмінно повинні бути невразливими перед високими температурами і хімічними реагентами. Як правило зливні пристрої для мийок бувають пластикові, чугунні, нікелеві, латунні, латунно-бронзові, металеві.

 • Самий практичний і економний варіант – в зливний конструкції використовувати пластикові сифони. Ці моделі не здатні іржавіти, гнити, піддаватися корозії. Їх легко чистити, мити, обробляти хлорвмісними розчинами. Установка пластикових зливних механізмів не вимагає використання сифонів з пластику не потрібно додаткового матеріалу-ущільнювача. Цю задачу в них виконує муфта.
 • Також надійні хромовані сифони з латуні та бронзи. Вони мають малу схильність до корозії і іржавіння, але тим не менш можуть окислюватися. З-за цього з’являються на нерівностях тверді частинки і відхідні відкладення, що веде до поступового засмічення. Пластикові зливні пристрої поступаються їм в цьому плані і вважаються набагато практичнішими.
 • Металевий сифон знайшов свою популярність в останнє десятиліття і став популярним завдяки міцності, естетичності та гігієнічності. Вироби з металу виробляються з зовнішнім покриттям, що додає пристрою декоративну функцію. Матеріал виготовлення – сталь або сплави металів. Вартість металевих сифонів на порядок відрізняється від інших варіантів, що ще раз доводить високу якість виготовлення і довговічність пристрою.

Сифон для раковини з переливом

Де встановлюють сифони в залежності від їх виду?

Як стало відомо, існує багато видів сифонів, різних за матеріалом виготовлення і будовою. Тільки кожен з них рекомендується застосовувати по відношенню до різного сантехнічного устаткування.

 • Сифон для ванни складається з зливної і переливної труби. Місце їх з’єднання знаходиться перед водяною заглушкою. Починаючи з цього стику, труба стає загальною і зливає воду в каналізаційну яму.

Порада: купуючи сифон для ванни, важливо знати, що труби зливу і переливу повинні вільно змінюватися по довжині. Сам пристрій не повинно бути монолітним.

 • Сифон в злив душової кабінки встановлюється у ванну кабінки, а його монтаж проводиться в підлозі.
 • Сифон для пральної машини поміщається в короб, який прикріплюється ззаду техніки, з краю або поверх.
 • Сифони з переливом для кухні переважні для умивальників. Сифон повинен мати розгалужену розводку для можливості приєднання іншої побутової техніки. Монтується під раковиною.
 • Для мийок, умивальників та раковин кращі сифони трубні, пляшкові і гофровані.
Читайте:   Какой фильтр для очистки воды приобрести для дачи?

Перед тим, як встановити будь-яку побутову техніку потрібно підібрати потрібний сифон, такий, щоб відповідав її будові.

Що таке переливний отвір на раковині?

Це нехитрий отвір у будові раковини несе важливу функцію – попередження виходу води за межі сантехнічного обладнання. Якщо з якихось причин раковина наповнилася, і воді вже нема куди діватися, при наявності переливного отвору, вона починає проливатися в його порожнину, а після в каналізаційний стік.

Перелив виникає в декількох випадках. Основні з них – людина навмисно закрила зливний отвір в раковині і забула вчасно перекрити подачу води і засмічення.

Під час переливу вода досягає певної відмітки, на якій знаходиться переливний отвір. Через переливний механізм вона починає сочитися в сифон і, якщо останній справний і немає засмічень, вода потрапляє в зливну яму.

Сифон для раковини з переливом

 

 

Установка зливу і переливу на раковині

Зрозуміти, що з себе представляє сифон для раковини з переливом можна дізнавшись про встановлення системи. Почнемо.

Пристрій загального зливного модуля зливу і переливу має шланга з пластику. Саме він відводить стік від переливного отвору в раковину в злив або сифон. При використанні сифона «бонджо» переливний пристрій монтується першочергово, до моменту робіт по установці сифона. Тим не менш еластична труба модуля з компресійною спайкою поєднується з самим пристроєм. Далі все проходить в такому порядку:

 • Під зливну крайку зробити нанесення герметика з силікону або встановити округлу прокладку з гуми.

Порада: перш ніж зливний хвостовик з’єднувати з отвором раковини, потрібно обробити різьблення ФУМ-стрічкою.

 • У нижній стороні помістити ПВХ-шайбу і затягнути велику затискну гайку, здавивши злив до герметичного нанесення, яке може замінити гумова шайба.
 • Вставити втулку з різьбою переливний шланги в отвір зливу в раковині.
 • Надіти на втулку ущільнювальну шайбу.
 • Взяти пасатижі і прикрутити решітки зливу.

Установка раковини з переливом та монтаж сифона

Основна відмінність раковини від умивальника або мийки полягає в тому, що завдяки матеріалу виготовлення (це можуть бути кераміка, мармур, акрил), вони більш гігієнічні і не дозволяють з’являтися корозії, цвілі і іржі.

Під’єднання раковини з переливом відбувається практично за таким же принципом, що і мийки.

Насамперед встановлюється кількість кранів і загальний переливний/зливний модуль. Це робиться першочергово, перед тим, як вмонтувати саме тіло раковини.

Далі потрібно припинити подачу води в крани і прибрати стару раковину. Це можна зробити, від’єднавши труби і кріплення. Якщо ви плануєте подальше їх використання, то достатнім буде демонтувати одну раковину.

Читайте:   Современная ванная комната: новые виды сантехники

Закріпіть нову раковину в залежності від її виду. Так, її можна вмонтувати в стільницю, або на тумбу. Допоможе в цьому додане в комплекті кріплення. Якщо є необхідність герметизувати краї, зробіть це.

Візьміть дві труби: одна перерізу діаметром 15 мм підводить холодну воду, друга – труба відгалуження гарячої води (перетин 15 мм). Прокладіть дві труби від стояка. Труби холодної і гарячої води обладнайте малогабаритними запірними кранами і зістикуйте з кранами за допомогою гнучких мідних сполучних трубок.

Проведіть монтаж сифона. По задній стінці раковини, через стіну простягніть від сифона трубу зливу з перерізу діаметром 40 мм. Система повинна виходити на дворовий дощоприймач. Після установки зливна труба не повинна цілком досягати поверхні води. Гострим ножем зробіть в дощоприймачі один з кутів.

Порада: якщо сифон під час зливу води видає вируючі, шумні звуки, його можна замінити безшумним зливним механізмом, який «заковтує» повітря і компенсує розрідження в стоковому шляху. Аналогічною дією володіють спеціальні трійники, які вміщуються відразу за наявними сифоном.

Сифон для раковини з переливом

Збірка сифона для раковини з переливом

Як ясно, певна група раковин виготовляється з механізмом переливу води. Така конструкція дозволяє захистити сантехніку від виходу води за її межі, а, отже, затоплення кімнати.

Перш ніж зібрати сифон, потрібно встановити прокладку на нижній патрубок, який вставляється в низ конструкції раковини. Заглушка нижній частині раковини за конструктивної особливості може прикручуватись впритул. З кроком не перестарайтеся, адже це загрожує пластмасі деформацією і псуванням. Прикручувати заглушку потрібно, не застосовуючи фізичного тиску.

Сифон забезпечений верхнім патрубком, який прямує до місця зливу в раковині. На патрубок одягається гайка та корпусні прокладки. Деталь прикручується до верхнього перерізу сифона.

Далі підключається елемент, що має вигляд лійки. Він має бічний відвід спайки з переливною трубою.

На тоненьку гофровану трубку надівається натискна гайка і конусоподібна прокладка меншого діаметру. Потім приєднується деталь до бічного приєднання на лійкоподібної периферії пристрою.

В інший кінець гофрованої трубки ввертають верхню деталь, що має вигляд лопатки. Її механізм влаштований з пластиковими пазами, які забезпечують якісне і міцне згуртування з переливною трубою.

Сифон для раковини з переливом

Висновок

Купуючи раковину, віддавайте перевагу варіантам з переливним отвором. Отже, в доповнення до такої сантехніки купується правильний зливний пристрій, тобто сифон. Ця система зливу допоможе уникнути протікання води, підтоплень, а своєчасна чистка зливного механізму не дозволить неприємним каналізаційним запахам просочитися в приміщення і зробить ваше життя максимально зручним і комфортним.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*