Головна / Сад та Город / Порядок внесення весняних добрив для городу – від органіки до мінеральних

Порядок внесення весняних добрив для городу – від органіки до мінеральних

Для нормального розвитку рослин необхідно забезпечити оптимальні умови. Городники знають, що це неможливо без ретельної підготовки ґрунту – він стане основною для вегетативного росту майбутнього врожаю. Важливо правильно підібрати технологію і методи. Спочатку вирішується, які саме добрива необхідно вносити навесні на вашому городі.

Робимо компост для городу

Найпоширеніший спосіб — самостійна підготовка компосту. Це природний тип добрива, який можна зробити самостійно. Але для цього потрібно виконати підготовчі роботи ще восени. У результаті вже В травні можна буде поліпшити характеристики ґрунту на городі.

Порядок внесення весняних добрив для городу

В залежності від інгредієнтів розрізняють наступні типи компосту:

 • Збірний. Для них використовуються органічні побутові відходи. Залишки їжі складуються в компостну ємність і заливаються гнойовою рідотою. Герметичність не потрібно, так як в процесі формування виходить азот – він не повинен утримуватися в добриві.
 • Торф і гній. Співвідношення компонентів – 1:1. Їх потрібно укладати окремими шарами товщиною до 25 см. Для поліпшення характеристик можна додати фосфоритовую борошно. Суміш необхідно зарити для мінімізації впливу кисню.
 • Вермикультивованний. Основа — продукти для переробки органіки черв’яками (солома целюлоза, трава). Ящик повинен добре провітрюватися. Зверху насипається шар землі. Обов’язкова підживлення водою.

Порядок внесення весняних добрив для городу

Використання тільки гною або торфу може нашкодити майбутньому врожаю. У великій концентрації В ґрунті городу вони здатні негативно впливати на кореневу систему рослин.

Скільки потрібно органічних добрив

Важливо правильно розрахувати обсяг корисних компонентів і внесений у грунт обсяг. Це залежить від поточного стану ґрунту, типу рослин, що висаджуються на городі і кліматичних особливостей регіону. Надлишок органіки – причина появи грибка і інших, аналогічних захворювань.

Читайте:   Грунт для розсади: готуємо якісну грунтосуміш самостійно

Порядок внесення весняних добрив для городу

Рекомендації по удобрення грунту:

 • Ранньою весною здійснюється підживлення сухими субстратами. Рівень вологи ще високий, а її надлишок згубно вплине на кореневу систему.
 • У травні потрібно додати суміш доломітового борошна і деревної золи у співвідношенні 1:1. Потім робиться поступове зволоження грунту.
 • Після внесення потрібно контролювати стан розсади. При появі захворювань застосувати лікувальні засоби. Їх вигляд залежить від типу рослин.

Порядок внесення весняних добрив для городу

Головне правило застосування органіки – не зловживати. Якщо після внесення сухих сумішей стан майбутнього врожаю хороший – можна поступово додавати зволожені засоби у верхній частині ґрунту. Після цього грунт потрібно полити.

Вибираємо мінеральні добрива

Для збільшення концентрації мінеральних речовин у живильному середовищі рослин використовують спеціальні добрива. Вони безпосередньо впливають на рівень зростання і позначаються на обсязі майбутнього врожаю. Важливо дотримати прийняті норми. Самостійне приготування може призвести до порушення пропорції і як наслідок – появи негативних факторів.

Порядок внесення весняних добрив для городу

Для грунту зі стандартними характеристиками рекомендуються наступні норми внесення:

 • суміші з вмістом калію – 200 г/м2;
 • фосфорні – до 250г/м2;
 • азотні, до яких відносяться селітра, сечовина (карбамід – 300 г/м2.

Останні необхідно застосовувати тільки в тому випадку, якщо грунт відчуває гостру нестачу органіки. Для кожного типу рослин розробили комплекс мінеральних добрив, що включає всі вищеописані компоненти. Є й універсальні склади, але їх спільна дія малоефективна порівняно з вузькоспрямованими. Додавати потрібно за кілька днів до початку посадки. В іншому випадку вода може змити їх з верхніх шарів грунту.

Порядок внесення весняних добрив для городу

Як правильно удобрювати грунт

Правильно розрахований обсяг добрив не гарантує гарний урожай. Важливо вибрати відповідну технологію їх внесення в грунт. Оптимальний варіант – дотримуватися інструкції виробника. Якщо ж такої немає – необхідно дотримуватися загальних рекомендацій.

Читайте:   Посів розсади: терміни посіву насіння, період дозрівання і час висадки

Порядок внесення весняних добрив для городу

Існують три основних способи добавки корисних компонентів в грунт:

 • Прямоточна. Готовий склад рівномірно розподіляється по всій поверхні городу.
 • Змішана. Добрива перемішуються з грунтом на глибину, необхідну для нормального розвитку кореневої системи.
 • Глибинна. Готовий склад розміщують у нижній частині ґрунту, присипавши зверху землею.

Найчастіше використовується перший метод, другий і третій застосовується тільки для спеціалізованих технологій вирощування.

У відеоматеріалі докладно розповідається, які добрива з мінеральної групи потрібні навесні для городу:


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*