Головна / Будівельні матеріали / Як монтувати витяжку на дах через металочерепицю

Як монтувати витяжку на дах через металочерепицю

Для облаштування даху використовують велику кількість покрівельних матеріалів, які відрізняються високим рівнем герметичності і тривалим експлуатаційним терміном. На сьогоднішній день лідируючі позиції на ринку товарів і послуг займає металочерепиця і це не дивно, адже даний матеріал володіє великою кількістю переваг, високими технічними характеристиками, його може дозволити собі кожен. Так як покрівлі в більшості випадків є багатошаровими, для них потрібна наявність примусової вентиляційної системи. Цілком можливо оформити вентиляційні грибки на дах металочерепицею, вони здатні продовжити термін служби всієї конструкції, в тому числі і захистити дерев’яні елементи кроквяної системи.

Особливості покрівельної вентиляції для металочерепиці

Для того, щоб після завершення монтажних робіт під дахом будинку повітряні потоки циркулювали, потрібно встановлювати не тільки грибки, але і вентиляцію підпокрівельного простору металочерепиці. Завдяки такому підходу повітря буде рухатися безперешкодно, забезпечуючи якісний продув простору під покрівлею будови.

Якщо розглядати, які саме обов’язки повинні виконуватися використовуваними грибками і вентиляцією покрівлі з металочерепиці, то можна виділити наступні важливі моменти:

 • Через грибки здійснюється вивітрювання скупченої під дахом водяної пари. Важливо розуміти, що коли під покрівлею відсутній пар, він не може накопичуватися на різних поверхнях у вигляді конденсату. Завдяки якісній вентиляції використовуваний будівельний матеріал в процесі експлуатації не руйнується.
 • Здійснюється регулювання температурного режиму даху. Завдяки вентиляційним виходам – грибкам, по всій поверхні даху підтримується однаковий температурний режим, в результаті чого в зимовий період не з’являється бурульок.
 • Завдяки наявності вентиляційних грибків кількість тепла в процесі нагріву покрівельного матеріалу під прямими сонячними променями суттєво зменшується.
 • Завдяки провітрюванню підпокрівельний простір не перегрівається в літній період, а саме це буде чинити істотний вплив на підтримку оптимального температурного режиму всередині приміщення.
Читайте:   Металлочерепицу какого производителя выбрать на skrovlya.kiev.ua

Якщо в процесі облаштування даху передбачена примусова вентиляційна система, то варто також подбати про наявність вентиляційних виходів, які за формою нагадують грибки.

Як монтувати витяжку на дах через металочерепицю

 

Якщо розглядати грибки, призначені для труб вентиляції на металочерепицю, то вони можуть бути звичайними і термостійкими. Звичайні, як правило, використовують переважно для витяжки з кухні і льоху, ванної кімнати. Термостійкі грибки встановлюють на труби, які призначені для відведення продуктів горіння з печей і труб. Таким чином, вентиляція даху з металочерепиці неможлива без використання грибка.

Як монтувати витяжку на дах через металочерепицю

Якщо розглядати встановлення грибка для вентильованої покрівлі з металочерепиці, то варто відзначити, що установка здійснюється на дах відповідно до будівельних норм і стандартів.

Грибок, призначений для облаштування проходу вентиляції через металочерепицю, складається з наступних елементів:

 • ковпак;
 • елементи кріплення;
 • труба, призначена для відводу газів;
 • дефлектор;
 • прохідний вузол;
 • вентилятор, який використовується для видалення повітря, коли тяга знижується;
 • гофрована труба, яка дозволяє з’єднувати горизонтальні елементи воздуховоду;
 • ізоляційний шар;
 • аератор.

Грибок – обов’язковий елемент даху житлової будови.

Вибір місця для виведення вентиляції на дах з металочерепиці

Установка вентиляційної труби на даху з металочерепиці має бути продумана в момент проектування будинку. Вивід обов’язково повинен здійснюватися через дах, на поверхні якого встановлюють спеціальні вентиляційні грибки. Під час здійснення робіт рекомендується дотримуватися будівельних норм і правил, які регламентують висоту, а також діаметр використовуваних труб, матеріал і місце розташування з урахуванням ухилу даху. Для того щоб забезпечити якісне провітрювання підпокрівельного простору, необхідна присутність вітру в тій місцевості, де здійснюється будівництво житлового приміщення.

В процесі монтажу вентиляційного виходу на металочерепиці рекомендується дотримуватися наступних правил:

 • на кожні 60 кв. м повинен припадати 1 вентиляційний грибок;
 • під час здійснення монтажних робіт від коника необхідно зробити відступ, який дорівнює максимум 60 см;
 • якщо на поверхні даху планується зробити вивід для декількох труб, то отвори обов’язково повинні знаходитися на однаковому рівні;
 • після того як роботи здійснені, за допомогою герметика потрібно максимально ретельно закрити всі місця виводів грибків – необхідно це для того, щоб через наявні отвори в підпокрівельний простір не потрапили атмосферні опади;
 • в процесі облаштування рекомендується використовувати спеціальний шаблон, який йде в комплекті з купованою продукцією, подібний шаблон варто прикласти на поверхню даху, обвести, після чого встановити кріпильні елементи для кріплення грибків.
Читайте:   Пластифікатор для бетону С-3: інструкція по застосуванню

В процесі здійснення монтажних робіт виробник радить використовувати тільки ті елементи, які йдуть в комплекті з купованою продукцією. Такий підхід дозволить отримати надійну конструкцію, при цьому монтаж буде досить якісним.

Установка вентиляційного виходу на металочерепицю

В процесі монтажних робіт варто заздалегідь подбати про наявність виходу вентиляції. Важливо розуміти, що природна вентиляція даху з металочерепиці здійснюється завдяки наявності спеціальних вентиляційних виходів, які являють собою металеві труби з кожухами з пластику (в більшості випадків їх зовнішній вигляд нагадує грибки).

Поверх аератора обов’язково повинен знаходитися спеціальний ковпак-дефлектор, за допомогою якого є можливість істотно збільшити тягу і захистити використовуються труби від попадання в них природних опадів. Багато фахівців рекомендують здійснювати монтаж вентиляційного грибка на даху максимально відповідально, щоб згодом рівень герметичності покрівлі не був порушений.

Покроковий алгоритм дій виглядає наступним чином:

На листах металочерепиці роблять спеціальну розмітку, де планується вихід вентиляційних труб і установка грибків.
Необхідний отвір вирізують за допомогою ножиць, призначених для роботи по металу. Після того як отвір зроблено, рекомендується краї зрізу покрити спеціальним захисним фарбувальним складом.

Як монтувати витяжку на дах через металочерепицю

Частину покрівельного пирога прибирають так, щоб вентиляційні проходи через металочерепицю пройшли безперешкодно. В отриманий отвір на даху вставляють прохідні елементи, які попередньо оброблені за допомогою силіконового герметика. Фіксація здійснюється за допомогою саморізів.

Як монтувати витяжку на дах через металочерепицю

Вентиляційні грибки обов’язково повинні знаходитися у вертикальному положенні. Правильність розташування перевіряють за допомогою будівельного рівня, кріплення також здійснюється з використанням саморізів. Всі місця примикання рекомендується після завершення всіх робіт проклеїти клейкою стрічкою і спеціальним ущільнюючим герметиком.
Як видно, встановлювати вентиляційні грибки не так складно, в результаті чого виконати всі роботи можна самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців.

Читайте:   Черная полиэтиленовая строительная пленка: ее характеристики и применение

Увага! Від якості виконаних робіт безпосередньо залежить експлуатаційний термін покрівлі житлового приміщення.

Поради та рекомендації

Багато фахівців рекомендують максимально ретельно підходити до монтажу вентиляційного виходу для металочерепиці. Для того щоб монтаж був якісним, необхідно дотримуватись будівельних норм і вимог, згідно з якими визначається розмір використовуваних труб. Всі роботи по установці вентиляційних грибків краще планувати в момент складання проекту з будівництва будинку.

Так як для грибків потрібно розрізати металочерепицю, то варто розуміти, що в даному випадку цілісність матеріалу буде порушена. В результаті цього покрівельний матеріал може бути схильний до появи грибка та іржі. В даному випадку варто негайно обробити місця зрізу спеціальними захисними складами.

Після того, як монтаж грибків буде виконаний, необхідно максимально ретельно закрити всі наявні зазори, щоб запобігти проникнення природних опадів в підпокрівельний простір, при цьому експлуатаційний термін залишиться на належному рівні.

Важливо! В цей же час можна зайнятися облаштуванням витяжки на даху з металочерепиці.
Вентиляційні грибки на даху з металочерепиці є досить важливими елементами, які обов’язково повинні бути присутніми. Для того щоб монтажні роботи пройшли досить швидко, рекомендується дотримуватися покрокового алгоритму, а також враховувати поради та рекомендації фахівців.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*