Головна / Дизайн кімнат / Спальня / Як облаштувати вузьку спальню: ідеї та фото інтер’єрів

Як облаштувати вузьку спальню: ідеї та фото інтер’єрів

Люди у всі часи прагнули до правильних форм. Квадратні кімнати цінувалися більше, ніж прямокутні, так як їх простіше облаштувати. Тому в радянські часи робота над дизайном вузької спальні в хрущовці викликала багато запитань. Але рівень розвитку технологій не стоїть на місці – зараз можна реалізувати будь-які ідеї господаря квартири.

У даній статті Buduemdim розповість, як оформити інтер’єр маленької вузької спальні. Наші рекомендації допоможуть облаштувати витягнуту кімнату красиво, стильно і функціонально.

Вузька спальня – проблема чи простір для дизайнера?

Існує стереотип, що вузька і довга кімната — головний біль для власника. Здається, що облаштування інтер’єру такого приміщення не принесе позитивних результатів. І справді доведеться “попотіти”, щоб грамотно оформити інтер’єр витягнутої кімнати. Дотримання правил роботи з інтер’єром вузької спальні гарантує чудовий результат. А тепер власне секрети, які допоможуть функціонально розташувати меблі і створити зорові ілюзії, щоб зробити приміщення максимально гармонійним:

1.Підбірка шпалер
Тут є кілька варіантів:

  • Поклеїти світлі шпалери на довгу стіну;
  • Або темні – на коротку;
  • Або обклеїти торцеву частину шпалерами тепло-яскравих кольорів, наприклад, апельсинового. За допомогою теплих кольорів об’єкти стають візуально більше і ближче.

Як облаштувати вузьку спальню

2.Розташування ліжка
Якщо ліжко двоспальне, то враховуйте, що ліворуч і праворуч від спального місця має залишитися 70 сантиметрів. Краще поставити ліжко поперек вузької стіни. Але якщо стільки місця немає, тоді розташуйте ліжко поперек довгої стіни.

Як облаштувати вузьку спальню

Односпальне ліжко доцільніше ставити уздовж торцевої сторони. Можна ще 70 сантиметрів залишити між однією довгою стіною і бортом ліжка.

Як облаштувати вузьку спальню

Якщо кімната висока, то використовуйте це з вигодою — встановіть двоярусне ліжко.

Як облаштувати вузьку спальню

3.Асоціації з квадратом
Завдяки зоровим асоціаціям в голові  людини квадратні меблі створюють правильний вигляд вузької довгої спальні.

Читайте:   Чем обставить спальню: какую мебель для нее выбрать?

Як облаштувати вузьку спальню

4.Освітлення кімнати
Джерела світла краще розташовувати тільки в центрі, а не по периметру, і не варто використовувати великі громіздкі люстри. Розташовуйте торшери і настільні лампи на різних висотах — це дозволить підкреслити достоїнства кімнати і приховати недоліки.

Як облаштувати вузьку спальню

5.Нестандартні меблі
Якщо ви не купуєте готові меблі, а робите на замовлення, тоді у вас є прекрасна можливість за допомогою неї виправити пропорції приміщення. Якщо кімната дуже довга, тоді шафа у короткої стіни зробіть глибокою або ж встановіть у ніші гардеробну.

Як облаштувати вузьку спальню

Робочий стіл біля вікна поєднуйте з полицями, стелажами і висувними ящиками. Нестандартні меблі благотворно впливають на сприйняття кімнати.

Меблі уздовж довгої стіни, навпаки, повинні бути ергономічними.  Наприклад, над ліжком уздовж стіни повісьте вузьку полку. Вона замінить тумбочки і заощадить безцінні 45 сантиметрів ширини кімнати.

Як облаштувати вузьку спальню

6.Кутова шафа

Шукайте в меблевому магазині таку шафа, щоб та займала всю висоту кімнати або зробіть на замовлення. Бажано купуйте меблі без великих елементів декору, і які знаходяться в одній колірній гаммі з іншими предметами інтер’єру.

Як облаштувати вузьку спальню

Якщо ви хочете просту шафа для одягу в спальню, то в цьому випадку врахуйте правило вибору меблів: чим більша висота і менше займана площа, тим краще для господарів кімнати. Оптимальний варіант – вузька шафа для одягу в спальню 40 см завтовшки, не більше. Інакше втрати площі будуть великими.

7.Дзеркала уздовж стіни
Вузька спальня нагадує вагончик. Щоб візуально розширити межі приміщення, використовуйте простий ілюзійний фокус — дзеркала. Відзеркалювальна поверхня зробить вузьку кімнату ширше в 2 рази.

Порада від Buduemdim: Обов’язково розставляйте дзеркала перпендикулярно коротким стінам, інакше ви зробите кімнату ще вже.

Читайте:   Зеркало в интерьере спальни: где и как его разместить?

Як облаштувати вузьку спальню

Дзеркала можуть бути в красивих рамах до підлоги, висіти на стінах в якості декоративних об’єктів або виступати частиною фасаду шафи.

8.Колірна координація
Щоб не акцентувати увагу на розміри кімнати, створіть візуальний центр, який буде повністю переключати увагу на себе. Це досягається шляхом виділення яскравим кольором або шпалерами з соковитим принтом на якійсь частині стіни посеред кімнати. Зоровий центр повинен бути контрастним, яскравою, максимально помітним.

Як облаштувати вузьку спальню

9.Зонування простору
У довгастої спальні є перевага — її можна поділити на 2 зони. Наприклад, ліжко розташуйте в глибині кімнати — це буде зоною сну. А у ногах поставте красивий журнальний столик, і ви отримаєте зону відпочинку.

Як облаштувати вузьку спальню

Ось такі от поради для облаштування вузької спальні ми для вас підготували. Не бійтеся працювати над дизайном, і у вас все вийде!


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*