Головна / Дизайн кімнат / Кухня / Як самостійно і правильно спроектувати кухню

Як самостійно і правильно спроектувати кухню

Кожна господиня мріє, щоб кухня в її будинку була світлою і просторою. А ще зручною, багатофункціональною і ергономічною, коли все необхідне розташоване поруч, на відстані витягнутої руки. А правильне планування робочої території допоможе мріям збутися.

Як спроектувати кухню самостійно. Кроки планування

 1. В першу чергу слід вивчити приміщення, виміряти всі сторони і підготувати креслення з нанесенням розмірів. Бажано проект малювати на спеціальному папері або на звичайному зошитовому аркуші в клітинку. Надалі буде простіше орієнтуватися в застосованому масштабуванні.
 2. На підставі конфігурації і розмірів приміщення виконується розробка плану розміщення кухонного гарнітура, плити з витяжкою, духовки, мийки, обіднього стола та інших функціональних елементів. Важливо на цьому етапі визначитися з моделлю меблів, яка буде відповідати конфігурації кухні, і відповідати вимогам господарів.
 3. Основоположні моменти, які необхідно врахувати, розробляючи проект кухні – це розташування вікна та двері, розеток і вимикачів, вентиляційного каналу, батареї, труб та ін., які також необхідно вказати на кресленні.

Спроектувати кухню можна самостійно, якщо знати, якими бувають основні варіанти планування.

Як спроектувати кухню

Варіанти планування кухонних меблів

Існує декілька варіантів для створення сучасного проекту кухні.

Лінійна модель

Це найбільш компактна модель, що дозволяє встановлювати меблі у вузьких приміщеннях. Всі елементи меблів розміщені по один бік уздовж стіни. Їх місткість залежить від кількості навісних шаф, які можуть розміщуватися в один, два або три яруси, в залежності від висоти приміщення. Нижній ряд тумбових столів може чергуватися з сучасною побутовою технікою, що робить кухню багатофункціональною, практичною і зручною, так як на невеликій площі знаходиться все найнеобхідніше.

Читайте:   Зберігання спецій. 10 компактних способів

Як спроектувати кухню

Приклад послідовності атрибутів: Плита – Робочий стіл – Мийка – Холодильник. Якщо довжина стіни дозволяє, тоді перед холодильником може розміщуватися тумба з робочою поверхнею або пральна машинка. Приблизно стандартна довжина лінійної кухні становить від 450 до 500 см.

Двохлінійна модель

Це найкращий варіант для кухонь, в яких часто і багато готують. Така модель підходить для довгих вузьких наскрізних приміщень вагонного типу. Особливістю є наявність великої площі робочої поверхні, завдяки чому не створюються якісь незручності в процесі приготування їжі. Варіацій розміщення функціональних елементів досить багато, тому вони розробляються в індивідуальному порядку. Головна вимога для створення зручної роботи – паралельні секції повинні знаходитися на відстані не менше 120 см один від одного.

Як спроектувати кухню

П-образна модель

Відрізняється універсальністю і підвищеною місткістю, так як максимально охоплює периметр кухні. А грамотно підібрані меблі забезпечить підвищену зручність і надає свободу дій. Це краща модель, з допомогою якої створюється ергономічний робочий трикутник з максимальним використанням простору. Велика робоча зона дозволяє одночасно «чаклувати» над приготуванням смачних страв кільком людям.

Як спроектувати кухню

П-образна кухня може бути симетричною і асиметричною, але центральна частина завжди залишається вільною. В основному така модель встановлюється в котеджах, де відповідне планування приміщення розробляється спеціально ще на попередньому етапі проектування. При великому бажанні дану модель можна монтувати і на просторій кухні в квартирі, але в цьому випадку потрібна ретельна розробка плану для функціонального розміщення кожної секції і побутової техніки.

Г-подібна модель

Г-образна, чи кутова модель завдяки компактному робочому трикутнику забезпечує комфорт і займає мінімум простору. Вона ідеально підходить для невеликих кухонь в квартирах. Вільна центральна частина дозволяє встановлювати обідній стіл, що підвищує зручності перебування на такій кухні. Для кутового варіанту застосовна барна стійка. А конфігурація меблів дозволяє встановлювати кутову мийку.

Читайте:   5 вишуканих дизайнів світу: Бельгія

Як спроектувати кухню

Острівна модель

Є оптимальним варіантом великих і просторих кухонь. Це може бути як П-образна, так і кутова модель меблевого кухонного гарнітура, де центральну частину завжди займає робоча поверхня у вигляді великогабаритного столу. При бажанні він може оснащуватися мийкою, варильною плитою або барною стійкою зі стільцями. Найбільш прийнятні розміри острівної моделі складають 120 х 120 см.

Як спроектувати кухню

Основні правила розміщення меблів і техніки

Щоб дизайн кухні спроектувати правильно, слід керуватися правилами розміщення меблевих атрибутів і побутової техніки. Завжди потрібно дотримуватися правила трикутника, яким передбачається створення ергономічною, комфортною і зручною робочої зони.

В основу планування кожної кухні обов’язково входять три найважливіших атрибута:

 • плита;
 • холодильник;
 • раковина (мийка).

Як спроектувати кухню

Перерахуємо основні правила:

 1. Плита не повинна встановлюватися впритул до стіни кухні, так як в такому положенні створюються незручності в процесі користування. Краще всього, коли між стіною і плитою знаходиться невелика вузька тумба шириною не більше 15 см з висувною секцією, в якій можна зберігати різні кухонні речі.
 2. У кутовій кухні не слід розміщувати плиту в торець кутової тумби – дверцята плити незручно буде відкривати і висока температура може пошкодити поверхню столу, що близько стоїть . Плита і холодильник не повинні контактувати поверхнями. Це не естетично і шкодить холодильнику. Мінімальна відстань 15 см.
 3. Розміри мийки, в тому числі її глибину, потрібно визначати виходячи з приблизного обсягу її разового завантаження. Слід враховувати габарити найбільшою посуду, яка є в розпорядженні господині. Незайвим буде придбати основний або додатковий змішувач з висувним душем.
 4. Кухонний стіл з робочою поверхнею завжди знаходиться між плитою і раковиною, мінімальна її ширина становить 40 см, а оптимальна варіює від 60 до 90 см. Для зручності кухонний стіл може оснащуватися висувними ящиками, об’ємними лотками і численними полицями, де зберігається посуд і кухонне начиння першої необхідності.
 5. Витяжка обов’язково розміщується над поверхнею електричної плити на висоті від 70 до 75 см, якщо плита газова, тоді висота становить від 75 до 80 см.
 6. Розташування пральної і посудомийної машин повинне бути поруч з мийкою, де їх найзручніше підключити до зливу і водопроводу.
Читайте:   Зникаючі кухні — модні тенденції в інтер'єрі

Інтер’єр кухні буде виглядати оригінально і стильно, якщо розміщення меблів виконано у відповідності з конфігурацією і розмірами приміщення.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*