Головна / Підлога / Як оформити стики плитки і ламінату

Як оформити стики плитки і ламінату

Як оформити стики плитки і ламінату

Актуальна на сьогоднішній день тенденція поєднувати два види підлогового покриття в одному приміщенні вимагає вашого уважного ставлення, і вміння фахівців, які втілюють задумане рішення. Справа в тому, що добротний і акуратний вигляд підлоги залежить як від рівня підготовленості базової поверхні, так і від деяких елементів, які використовуються під час монтажу різних видів покриття.

Сьогодні ми розповімо про способи оформлення стиків між плиткою і ламінатом, а також, про особливості та умови використання кожного з варіантів у різних випадках.

Корковий компенсатор

Почнемо з варіанту, який передбачає використання спеціальних смуг коркового матеріалу, так званого, компенсатора — універсального, екологічного і вельми естетичного. До того ж, оформлення стиків таким способом на сьогоднішній день є не настільки побитим, як у випадку з поріжками, і виглядає незвично.

Але в роботі з корковим компенсатором важлива точність при укладанні обох видів покриття, тому що щілина між ними повинна бути по всій довжині однакової ширини і глибини, до того ж, висоти плиткового та ламінованої підлоги повинні розташовуватися на одному рівні.

Корковий компенсатор
Корковий компенсатор

Гнучкий металевий профіль

З точки зору дизайну, тонкий, малопомітний «г»-подібний профіль металевий для стиків різних покриттів є одним з найбільш вдалих способів. Він підходить для оформлення як прямолінійних стиків, так і для плавних переходів, і візуально виглядає акуратно і естетично.

Існують зовсім вузькі (до 3 мм), широкі (від 18 -20мм) гнучкі профілі, які часто використовують у тому разі, коли підібрати декоративні поріжки в тон плитки чи ламінату не можливо.

Важливо знати, що даний спосіб стиковки можна застосувати лише в тому випадку, коли обидва покриття формують суцільну і рівну поверхню підлоги. Слід, також, зазначити, що гнучкий профіль незамінний, якщо стики між покриттями мають складну форму.

Читайте:   Выбор подложки для паркетной доски: плюсы и минусы разных видов

Гнучкий металевий профіль
Гнучкий металевий профіль

Поріжки

Якщо оцінювати об’єктивно, «молдинги –поріжки» для стиків двох видів покриттів для підлоги – це, швидше, пережиток минулого, і сьогодні такий спосіб назвати естетичним складно з двох причин. Перша – постійна загроза спіткнутися про що виступає над поверхнею підлоги поріжок, друга – довгий і непростий процес пошуку відповідного за кольором і фактурі стикувального елемента.

Крім того, вам, ймовірно, відомі випадки, коли при невмілому і недбалому монтажі поріжків їх кріплення незабаром послаблювалися, і під молдинг забивався бруд і дрібне сміття.

Тим не менш, до цих пір безліч відвідувачів будівельних магазинів віддають перевагу саме поріжкам, можливо, в силу необізнаності про інші варіанти оформлення стиків, або з причини невисокої вартості.

Не рекомендуємо купувати, а тим більше, встановлювати на стиках блискучі сріблясті або золотисті поріжки, так як вони виглядають абсолютно без смаку і, насправді, погано поєднуються з сучасними покриттями. Якщо ви, після довгих пошуків, все ж вирішили встановити поріжки, вони повинні поєднуватися з кольором і фактурою одного з покриттів (або бути на один-два тони світліше або темніше).

варіанти оформлення стиків

Герметизація стиків

Використання герметиків для обробки стиків плитки та ламінату – це просто знахідка, і особливо вдале рішення, яке підійде для будь-якої кімнати і товщини шва між покриттями. Все, що потрібно зробити, наповнити щілину, що утворилася між ламінатом і плиткою, силіконовим герметиком з відтінком одного з матеріалів. Необхідність у ретельному монтажі металевого профілю або поріжків відпаде, а ви отримаєте естетичні, акуратні і непомітні стики між покриттями, у яких не буде накопичуватися бруд.

Роботу по обробці стиків герметиком або будівельною піною краще доручити фахівцеві, який зможе точно розрахувати кількість витраченого матеріалу для того, щоб шов був надійно ізольований і скріплений.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*