Головна / Дизайн кімнат / Ванна кімната / Як оформити ванну кімнату плиткою? Корисні рекомендації

Як оформити ванну кімнату плиткою? Корисні рекомендації

Традиційно для облаштування ванних кімнат застосовується кахельна плитка. Якщо в радянські часи вона була одноманітною і непримітною, то сьогодні деякі види плитки являють собою справжні шедеври, з допомогою яких можна розробити оригінальний і комфортний дизайн санвузла.

Сучасний інтер’єр ванної кімнати плиткою спрямований на наближення дизайну до оформлення житлових кімнат будинку. Саме тому вітаються нетрадиційні способи кладки, незвичайні поєднання кахельної плитки з іншими оздоблювальними матеріалами, сміливі колірні рішення і облаштування приміщення в єдиному стилі.

Кахельна плитка, як ідеальний матеріал для обробки “мокрих зон”

Плитка по праву вважається одним з найбільш підходящих матеріалів для облаштування приміщень (окремих зон) з підвищеною вологістю. У кахлю є кілька переваг:

  • Естетичність. Дизайн ванної кімнати плиткою виглядає вишукано і витончено, що забезпечується різноманіттям форм, малюнків і фактур матеріалу.
  • Довговічність. Плитка стійка до вологи, деформації, ударів, стирання, впливу ультрафіолету, хімічних реагентів і високих температур.
  • Невибагливість в догляді. Очистити кахель від розлучень і забруднень дуже легко: досить протерти плитку вологою ганчіркою. Допускається також використання агресивних чистящих засобів і асептичних складів.

Як розташувати плитку у ванній кімнаті?

Крім класичної прямокутної плитки на ринку представлені мозаїка, шестигранна (соти), а також моделі складної конфігурації. Є кілька способів укладання кахельної плитки у ванній. Вибір конкретного варіанта залежить від конфігурації приміщення, стилістичного оформлення та особистих уподобань власника.

Класика жанру

Кахельну плитку можна розташувати звичним для більшості людей способом: паралельно стінам. Такий варіант є найбільш економічним, оскільки характеризується мінімальною кількістю відходів. Цей фактор має величезне значення не тільки при бюджетній обробці санвузла кахельною плиткою, але при виборі шикарного інтер’єру, передбачає використання ексклюзивної дорогої продукції.

Читайте:   Каким должен быть шампунь для жирных волос: рекомендации по выбору

Як оформити ванну кімнату плиткою

Як оформити ванну кімнату плиткою

По діагоналі

Чудовий варіант укладання плитки. За рахунок незвичайного розташування кахлю приміщення візуально розширюється, крадуться виступи стін і нерівності підлоги, інтер’єр виглядає дуже ефектно. Сама технологія досить складна, вона передбачає великі витрати часу, сил і матеріалів.

Як оформити ванну кімнату плиткою

Цегляна кладка

Цей спосіб використовують при наявності прямокутної плитки. Можна вибрати цегельну кладку для дизайну облицювання ванної кімнати плиткою, а можна покрити нею підлогу і/або всі стіни. На підлозі плитка “під цеглу” виглядає дуже солідно, а на стінах матеріал асоціюється з промисловим або сільським стилем інтер’єру. У будь-якому випадку цегляна кладка зробить зовнішній вигляд приміщення більш креативним. Такі дизайнерські рішення притаманні стилям  лофт, кантрі і сучасний мінімалізм.

Як оформити ванну кімнату плиткою

Як оформити ванну кімнату плиткою

Мозаїка

Не можете визначитися з тим, як обробити ванну кімнату плиткою? Рекомендуємо придивитися до мозаїки. Матеріал ідеальний для викладки фрагментів по малюнку і облицювання криволінійних поверхонь. Можна комбінувати однотонні та різнокольорові квадратики, створюючи чудові візерунки. Чудово виглядає поєднання мозаїки з великої кахельною плиткою.

Як оформити ванну кімнату плиткою

Як оформити ванну кімнату плиткою

Як оформити ванну кімнату плиткою

Як вибрати колір плитки для ванної кімнати?

Колористика дизайну санвузла багато в чому залежить від площі приміщення. Само собою, в малогабаритних ванних кімнатах краще використовувати плитку світлих тонів, так як це візуально розширить простір.

Як оформити ванну кімнату плиткою

Як оформити ванну кімнату плиткою

У просторих приміщеннях можна дати волю фантазії. На сайті buduemdim.com.ua представлено багато сміливих дизайн-проектів, що передбачають оформлення ванної в червоному, синьому, чорному та інших темних тонах. Треба зауважити, що подібні відтінки всіма сприймаються по-різному. Деякі люди відчувають себе дискомфортно в такій обстановці, а деякі, навпаки, відчувають прилив сил і енергії.

Як оформити ванну кімнату плиткою

Як оформити ванну кімнату плиткою

Як порахувати плитку для ванної кімнати?

Найпростіше обчислити необхідну кількість кахельної плитки поділити площу поверхні, що облицьовується на площу однієї плитки. Якщо, наприклад, площа плитки 15х15 см, а площа облицювальної поверхні 1 м2, розрахунок буде виглядати наступним чином:

Читайте:   Какая мебель лучше подойдёт для ванной комнаты?

10 000 см2 / 225 см2 = 44,44 шт.

Порада: завжди залишайте парочку кахельних плиток “про запас”, адже в процесі укладання матеріал може пошкодитися. Ексклюзивні колекції випускаються в обмеженій кількості, тому не факт, що ви знайдете потрібну плитку.

Тепер ви знаєте, як вибрати плитку в ванну кімнату. Не бійтеся експериментувати з формами, квітами і способами укладання. Хороший дизайн вимагає часу, сил і старань! Якщо вам сподобалися рекомендації buduemdim.com.ua, діліться статтею з друзями в соц. мережах.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*