Головна / Рослини на ділянці / Як позбутися від порослі вишні

Як позбутися від порослі вишні

Вишні і сливи живуть мало не у кожного на дачі або присадибній ділянці. Та, правда, як без них уявити класичний український фруктовий сад? Вони регулярно плодоносять, не вимагають ретельного догляду, та й просто неймовірно красиві. Але є у таких дерев одна підступна особливість – вони щорічно формують густі зарості дрібних кореневих паростків. При цьому чим старше дерево, тим більше паростків воно дасть. Хочете знати, як позбутися від порослі вишні раз і назавжди? Тоді читайте далі.

Які сорти дають кореневі пагони

Якщо ваша плодоносна вишня, черешня або навіть слива щеплена, тоді вам немає ніякого пуття від щорічних проростків, адже всі такі вишеньки будуть дичками. В іншому випадку найбільш міцні і життєздатні паростки можна використовувати для розмноження культури, але в будь-якому випадку велику частину вишневої порослі доведеться регулярно вирубувати. Для такого способу придатні Апухтинска і Володимирська вишні.

Як позбутися від порослі вишні

Але існують сорти, що дають величезну кількість кореневих відростків, однак останні зовсім непридатні до розмноження – наприклад, Молодіжна або Полівка. А є, навпаки, сортові різновиди, для яких не властиве утворення кореневих паростків: це переважно кущові вишні Любська, Шоколадниця, Багряна.

Як видалити поросль

Коли в саду все чітко і ясно, кожне дерево на своєму місці, а розміщення квітників ретельно розплановане, поросль вишні, що з’являється в найнесподіваніших місцях, може неабияк розсерджений навіть самого терплячого садівника, порушивши невгамовне бажання скоріше її вивести. В якості головного заходу по боротьбі з такими непроханими «гостями» найчастіше використовується видалення методом викопування. І зовсім дарма!

Читайте:   Шавлія лікарська – трава благополуччя та здоров’я

Як позбутися від порослі вишні

Справа в тому, що у вишні, як і у всіх порослевих культур, існує специфічна програма заміщення – на місці одного, викопаного з корінням пагону, на майбутній рік зросте кілька нових. І так далі до нескінченності. В результаті ви ризикуєте через кілька років перетворитися на людину, кожну весну повністю перекопуючу свій сад. Зрозуміло, така перспектива нікому не потрібна.

Так як же позбутися від порослі вишні на ділянці, щоб знищення паростків не носило системний характер? Дуже просто: позбутися від кореневої порослі можна, просто вирізаючи її секатором. Вивести поросль вишні вдасться, якщо зрізати її на рівні приблизно 30 см від поверхні землі. Після того, як паростки будуть прибрані, цей корінь більше не зможе давати нових пагонів. Таким чином, всього за кілька років ви зможете повністю «відучити» дерево давати непотрібні пагони, якщо будете регулярно знищувати поросль вишні, навіть саму незначну.

Як позбутися від порослі вишні

Але це далеко не єдиний спосіб, якщо хочете знати, як ефективно боротися з порослю вишні. Є ще один, спочатку трудомісткий метод, але дуже результативний. До того ж він благотворно впливає на ефективність плодоношення. Його дія заснована на тому факті, що здатність давати паростки мають тільки ті корені, які розташовані порівняно неглибоко – приблизно в 40 см від поверхні. Все, що залягає глибше, не таїть ніякої небезпеки щодо розглянутого питання.

Отже, щоб не дати вишеньці можливості розростатися, поступіть таким чином: визначте навколо саджанця коло діаметром близько 1,5 м і вкопайте по колу шматки шиферу на глибину до півметра. Такий «паркан» не дасть можливості кореневій системі розростися в ширину, а навпаки, відправить коріння глибше. Щоправда, всередині самого кола порослі не уникнути, але на такому обмеженому просторі вивести її не складе труднощів, і з часом настане повне позбавлення. А можна схитрувати, і вкрити внутрішню поверхню круга товстим шаром захисної мульчі (використовуючи сухі листя, скошену траву або солому), тоді проб’ються крізь неї лише поодинокі паростки, а вже від них ми якось позбудемося.

Читайте:   Правила поливу декоративних рослин

Деякі вважають за краще прибирати поросль за допомогою спеціальних препаратів – гербіцидів. Але перед тим як знищити паростки таким способом, обов’язково зважте усі ризики, адже всі відростки мають єдину кореневу систему з материнською рослиною, а зайва порція хімії вашій вишні ні до чого.

Як позбутися від порослі вишні

Запобігаємо появі порослі

Досвідчені садівники знають не тільки як видалити, але і як запобігти активному росту порослі. Наприклад, помічено, що рясний і рідкісний полив робить процес менш інтенсивним. Також корисно мульчувати дерева, вчасно боротися з шкідниками, регулярно проводити санітарну обрізку.

Проблема порослі несе не тільки естетичну, але і практичну шкоду: якщо з нею не боротися, вона здорово знижує урожайність вишні. І не дивно, адже харчуючись соками від коренів, паростки забирають у дерева дорогоцінну життєву енергію. Але з вами такого не станеться, так як ви тепер знаєте, як вивести прикру поросль.

Відео «Як позбутися від порослі»


З цього відео ви дізнаєтеся про те, як позбавитися від порослі.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*