Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Як швидко і надійно позбутися від цвілі в лазні

Як швидко і надійно позбутися від цвілі в лазні

Боротьба з патогенними мікроорганізмами вимагає, насамперед, акуратності і терпіння в роботі, тому, перед тим як позбутися від грибка в лазні, потрібно зробити саму повну ревізію, яку тільки можливо, враховуючи особливості конструкції парної та передбанника. Далі справа за механічною і хімічною обробкою. Найчастіше, перед тим як прибрати грибок в лазні з дерева, доводиться позбавлятися від верхнього шару деревини, інакше по-іншому дуже живучий мікроорганізм видалити просто неможливо.

Як швидко і надійно позбутися від цвілі в лазні

Шукаємо причини навали грибка-патогена

Специфіка поширення мікрофлори полягає в тому, що стіни, а частіше чорнова підлога, лаги, облицювання і кути приміщення заростають грибком повільно, практично непомітно для очей господарів при регулярному користуванні лазнею. Зазвичай проблему розростання цвілі в лазні, пошук, як позбутися, вирішують вже після того, як колоди або брус почорніли, потемніли або вкрилися темними сітчастими плямами з точками.

Буде правильним, перед тим як намагатися позбутися від грибка в лазні, в першу чергу визначити умови і джерело зараження деревини. В іншому випадку боротьба з цвіллю в лазні буде нескінченною.

Причин, за якими патогени вражають дерев’яні стіни і підлогу лазні, всього три:

  1. Помилки при облаштуванні утеплення і фундаменту лазні. Слабкий ущільнювач щілин між вінцями, контакт нижнього ряду бруса з грунтом, відсутність продухів в підполі;
  2. Слабка піч для великого приміщення парилки і передбанника. Запасеного тепла в парильні явно не вистачає на повноцінну сушку від вологи;
  3. Відсутність вентиляції в приміщенні або підполі. Неправильна робота припливно-витяжних систем або безграмотне використання вікон і продухів.

До відома! Рухомий потік повітря видаляє воду в 4-5 разів ефективніше, ніж нагріта поверхня.

Фахівці називають ефективну вентиляцію найкращим засобом захистити дерев’яну конструкцію лазні від грибка будь-якого типу. Тому, перш ніж шукати засіб, як прибрати грибок в лазні, приміщення необхідно ретельно оглянути. Смужки і плями цвілі підкажуть, де саме повинні рухатися повітряні потоки від припливного вентиляційного вікна до витяжного отвору.

Читайте:   Чим закрити цоколь будинку на гвинтових палях: всі способи

Як швидко і надійно позбутися від цвілі в лазні

Зрозуміло, що тільки вологим прибиранням, настилом нової гідроізоляції і переробкою вентиляції знищити грибок в лазні не можна. Але, в будь-якому випадку, зроблені доробки допоможуть в боротьбі, так як доведеться працювати в закритому приміщенні, в атмосфері з випарами хімікатів і літаючими спорами цвілі.

Як швидко і надійно позбутися від цвілі в лазні

Підготовка до обробки, як позбутися від грибка безпечно для себе

Після того як були визначені вогнища виникнення і поширення цвілі, можна планувати обробку деревини і частково фундаменту хімічними препаратами, що вбивають патогенний мікроорганізм. Іншого, більш безпечного і ефективного способу, як позбутися від цвілі в лазні, поки не придумали.

Процес складається з трьох етапів:

  • Видаляємо всі деталі дерев’яної лазні, уражені грибком. Вкрай важливо позбутися від зараженої деревини;
  • Зачищаємо поверхню колод, бруса або деталей перекриття жорсткою щіткою з металевою щетиною;
  • Перед тим як вивести грибок в лазні, необхідно максимально просушити стіни і позбутися від поверхневої вологи. Останнім етапом деревина і цокольна частина коробки обробляється спеціальним дезінфікуючим препаратом.

Порада! Зазвичай після дворазової обробки стіни лазні сушаться і через два-три дні замиваються чистою водою.

Зрозуміло, що для роботи в приміщенні буде потрібен респіратор, захисний одяг, рукавички. Позбутися в лазні від грибка нескладно, але існує ризик занести спори грибка в чисті приміщення лазні або в житловий будинок.

Механічне видалення цвілевого нальоту

Очищення приміщення від грибка починається з нижнього ярусу лазні, якщо перші вінці підозріло потемніли і змінили колір, то в першу чергу потрібно буде позбутися від плінтуса, мостин підлоги і лагових балок. Зазвичай в ситуації, коли грибок забрався на нижню частину стіни лазні, і навіть жорстке просушування не дозволяє позбутися від темно-сірого нальоту, підлогу потрібно розбирати і перестилати.

Читайте:   Электроэрозионный станок и его применение

Однією з причин, по яких грибок може потрапити в приміщення лазні, вважається неефективна гідроізоляція в парі з покладеними плитами мінеральної вати або засипанням керамзитом. В цьому випадку потрібно позбутися від усіх елементів підлоги.

Разом зі згнилим і хворим грибком деревом видаляють частину грунту під лазнею, як правило, така процедура дозволяє позбутися від грибкових спор, що розрослися на внутрішній стороні бетонної фундаментної стрічки. Заодно перевіряється стан гідроізоляції бетону. Іноді цвіль проростає по цеглі і бетону, якщо на фундамент затікає тепла волога або конденсат.

У цьому випадку стрічку очищають від слідів грибка і обробляють концентрованими розчинами солей хрому і заліза. Позбутися від цвілі на цеглі і бетоні досить складно, тому доводиться комбінувати кілька препаратів. Подібна обробка основи лазні не представляє особливої небезпеки для людей, так як буде закрита утеплювачем, і навіть допомагає позбутися від гризунів і древоточців.

Нижній ярус лазні зачищають зсередини електрошліфувальною машиною, недоступні місця зчищають ручною теркою з наждачним папером. Потрібно постаратися позбутися від усього нальоту цвілі, не вдаючись до зволоження поверхні стін лазні.

Якщо коробка лазні складена з оциліндрованих колод, то потрібно буде витягти весь джутовий або ватний утеплювач, забитий в щілини між вінцями. При цьому бажано підняти колоду, щоб зачистити від старого льону на стиках і обробити опорні площини.

Після механічної зачистки поверхню, уражену грибком, обмітають сухим віником, щоб збити деревний пил, і приступають до хімічної обробки стін лазні.

Як правильно замити стіни від грибка

Перша і головна умова використання хімічних засобів полягає в тому, щоб в боротьбі з грибком і цвіллю не отруїтися і не отримати опіки самому. Навіть якщо планується позбутися від цвілі за допомогою високоефективних фірмових препаратів, які позиціонуються в рекламі як абсолютно нешкідливі, все одно необхідно використовувати респіратор і гумові рукавички.

Читайте:   Огляд кращих перфораторів Бош

Відразу варто відмовитися від використання формаліну — карболової кислоти, будь-яких видів отрут, засобів для миття і дезінфекції сантехнічних виробів. Навіть якщо вдасться позбутися від грибка, надалі всім цим доведеться дихати в лазні.

Самим нешкідливим вважається перекис водню. Стандартний аптечний розчин в 3% показує слабку ефективність, добре допомагає 7-10% розчин, але працювати з ним потрібно вкрай обережно, можна отримати опіки.

В якості спеціалізованих препаратів для видалення грибково-пліснявих нальотів використовують Іній, Біотол, Неомід-Біо. Зазвичай розчини розбавляють в пропорції, зазначеній на етикетці, і наносять вручну двічі протягом двох годин.

Готовий розчин наносять на стіни м’яким пензлем невеликими порціями. На вертикальній поверхні рідина може швидко скочуватися вниз, на підлогу. Тому, щоб підвищити насичення деревини, зволожену препаратом частину стіни енергійно затирають щіткою з жорсткою щетиною. Вважається, що такий спосіб дозволяє позбутися від грибка навіть на розтрісканій поверхні набагато краще і швидше, ніж при дворазовій обробці.

Дідівські методи, як позбутися від грибка

Один зі старих способів захисту дерев’яних конструкцій лазні, сараю, хати припускав використання відкритого полум’я. Щоб позбутися від шашеля, гнильної сині або цвілі, брус або колоди стін лазні попередньо скребли і обпалювали дьогтьових факелом.

Як швидко і надійно позбутися від цвілі в лазні

Поверхня вінців нагрівалася до 150-200 оС, будь-які патогени і комахи в таких умовах гинули за кілька хвилин. Розігріту деревину відразу ж затирали глиняним тестом з галуном. Після того як уражена ділянка лазні остигала, глина відвалювалася, мікротріщини і пори, в яких могли перебувати спори, залишалися ізольованими від вологи.

Сучасні методики і рецепти, за допомогою яких можна позбутися від грибка, мають високу ефективність, а крім того, хімія дає пролонгований ефект, розрахований на кілька років. Можна спробувати позбутися від грибка випалюванням вінців газовим пальником, але, враховуючи пристрасть власників лазень просочувати стіни захисними мастилами, невдала спроба може закінчитися пожежею.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*