Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Як правильно нагострити керамічний ніж

Як правильно нагострити керамічний ніж

Керамічні ножі не вимагають постійного заточування, як, наприклад, металеві. Однак чи з часом, чи в результаті неправильного використання постає питання і про заточення керамічного леза. Щоб не шукати спеціалізовану майстерню по роботі з керамікою, розповімо про основні правила такої роботи, і ви самі зможете точити тупі керамічні леза.

Для того, щоб наточити керамічні ножі в домашніх умовах, існують спеціальні точила. Справа в тому, що будь-який матеріал можна обробити тільки більш твердим матеріалом. Кераміка володіє підвищеною твердістю, тому для її заточування застосовують точила з алмазним напиленням.

Керамічні ножі по принципу заточування поділяються на два види – з однобічною або двосторонньою заточкою. Найбільш поширена двостороння заточка, так як нею може користуватися як «правша», так і «лівша». По своєму устрою точила діляться на механічні і електричні.

Широкою популярністю користуються точила корпорації Кіосера (Японія). Вони є універсальними, так як забезпечують не тільки вирівнювання ріжучої частини леза, але і регулюють кут заточування. Автоматика забезпечує правильний вибір необхідної відстані між точильными площинами залежно від товщини леза. А так як у всіх ножів ця товщина не однакова по всій довжині, то такий пристрій забезпечує якісну заточку всієї ріжучої частини. Крім цього, в моделі передбачена система очищення робочого місця від крихт і пилу, що утворюються.

Можна точити і на точильному верстаті, але тільки на малих обертах і з застосуванням алмазного круга. Слід врахувати, що вимоги до леза керамічного ножа не такі, як до металевого. В ідеалі розріз кромки ріжучої частини повинен бути опуклим. А от металеві леза так заточувати не можна. Причина в тому, що кераміка – матеріал крихкий. Слід врахувати і те, що процес заточування кераміки досить довгий, і вимагає акуратності і багато терпіння. Вибравши відповідне пристосування, ознайомтеся з нюансами його застосування.

Читайте:   Самостійне кріплення полиць до стіни своїми руками

Майте на увазі, що керамічний ніж можна точити обмежену кількість разів. Тому не використовуйте його при рубці кісток. Сильно заморожені продукти розрізати також не варто. І ніколи не використовуйте керамічний ніж на скляній поверхні.

 Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*