На головну / Інструменти для будівництва і ремонту / Як правильно нагострити керамічний ніж

Як правильно нагострити керамічний ніж

Керамічні ножі не вимагають постійного заточування, як, наприклад, металеві. Однак чи з часом, чи в результаті неправильного використання постає питання і про заточення керамічного леза. Щоб не шукати спеціалізовану майстерню по роботі з керамікою, розповімо про основні правила такої роботи, і ви самі зможете точити тупі керамічні леза.

Для того, щоб наточити керамічні ножі в домашніх умовах, існують спеціальні точила. Справа в тому, що будь-який матеріал можна обробити тільки більш твердим матеріалом. Кераміка володіє підвищеною твердістю, тому для її заточування застосовують точила з алмазним напиленням.

Керамічні ножі по принципу заточування поділяються на два види – з однобічною або двосторонньою заточкою. Найбільш поширена двостороння заточка, так як нею може користуватися як «правша», так і «лівша». По своєму устрою точила діляться на механічні і електричні.

Широкою популярністю користуються точила корпорації Кіосера (Японія). Вони є універсальними, так як забезпечують не тільки вирівнювання ріжучої частини леза, але і регулюють кут заточування. Автоматика забезпечує правильний вибір необхідної відстані між точильными площинами залежно від товщини леза. А так як у всіх ножів ця товщина не однакова по всій довжині, то такий пристрій забезпечує якісну заточку всієї ріжучої частини. Крім цього, в моделі передбачена система очищення робочого місця від крихт і пилу, що утворюються.

Можна точити і на точильному верстаті, але тільки на малих обертах і з застосуванням алмазного круга. Слід врахувати, що вимоги до леза керамічного ножа не такі, як до металевого. В ідеалі розріз кромки ріжучої частини повинен бути опуклим. А от металеві леза так заточувати не можна. Причина в тому, що кераміка – матеріал крихкий. Слід врахувати і те, що процес заточування кераміки досить довгий, і вимагає акуратності і багато терпіння. Вибравши відповідне пристосування, ознайомтеся з нюансами його застосування.

Читайте:   Різання металу: які інструменти знадобляться в будинку?

Майте на увазі, що керамічний ніж можна точити обмежену кількість разів. Тому не використовуйте його при рубці кісток. Сильно заморожені продукти розрізати також не варто. І ніколи не використовуйте керамічний ніж на скляній поверхні.

 


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Ваш email не будет опублікований.Необхідні поля відмічені *

*