Головна / Дизайн кімнат / Ванна кімната / Як правильно вибрати акрилову ванну – огляд всіх параметрів

Як правильно вибрати акрилову ванну – огляд всіх параметрів

Як правильно вибрати акрилову ваннуАкрилова ванна, на відміну від традиційної чавунної, вимагає більш уважного вибору і оцінки «з усіх сторін». Справа в особливостях матеріалу, з якого вона зроблена. Акрил (якщо не вдаватися в технологічні нюанси) – різновид пластичних мас.

Звідси і уважність, і деяка «обережність», і ретельність, якими має супроводжуватися придбання даного виробу. Що врахувати, за якими критеріями вибирати (а то вийде, що згодом стане «болісно боляче») – про це ми і поговоримо в даній статті.

Щоб було більш зрозуміло все інше, зазначимо, що загалом процес виготовлення даної продукції складається у формуванні листового акрилу. Йому надається необхідна (в залежності від виконання виробу) конфігурація, а потім проводиться додаткове нанесення захисних (зміцнювальних) покриттів (в кілька шарів) з полімерних смол і скловолокна. Отже, з чого почати вибір акрилової ванни:

Габарити

Як вибрати акрилову ванну Природно, що вони визначаються розмірами приміщення, де ванну передбачається встановити. Але є загальні (усереднені) критерії, від яких залежить зручність користування, причому для всіх членів сім’ї, незалежно від зростання і віку.

  • Глибина ємності. Доцільно орієнтуватися на показник близько 50 см.
  • Висота ванної. Досить приблизно 70 см. Більш високі бортики ускладнять користування. Це стосується, в першу чергу, людей похилого віку або мають надлишкову вагу.
  • Довжина. Немає необхідності пояснювати, що потрібно взяти до уваги зростання самого великого члена сім’ї. Якщо йому буде зручно, то всім іншим – і поготів.
  • Ширина. От як раз в цьому порадників бути не може. Яка ванна здається зручніше, ту і треба брати. Головне, щоб помістилася в місці установки і не створювала перешкод своїми габаритами.

До речі, багато фахівців, цілком серйозно, рекомендують, не соромлячись, прямо в магазині залізти в вподобану ванну і перевірити свої відчуття. Адже зручність, комфортність прийому процедур грає не останню роль.

Читайте:   Дизайн ванної кімнати з пральною машиною

Зміст статті (Содержание)

Форма

Зрозуміло, що чим заготівля товщі, тим складніше з нею працювати. Деякі Виробники, що випускають ванни найоригінальніших форм, спрощують собі задачу, використовуючи в якості вихідного матеріалу листи тонший. На чому це позначається, описано нижче.

Каркас

Він купується окремо, але без нього ємність, як правило, не встановлюється. Як він змонтований, з якого матеріалу зроблений (метал краще), передбачена можливість його фіксації до підлоги і яким способом? До речі, чим більше точок опори, тим стійкіше і надійніше конструкція.

Комплектуючі

Крім того, що акрилову ванну потрібно встановити, її доведеться підключати. Сливи, з’єднувачі тощо – де їх придбати, якщо знадобиться замінити? І продаються вони окремо в даному населеному пункті? Чим замінити, якими аналогами? З цим питанням потрібно розібратися гранично уважно.

Товщина листа

Саме від цього показника залежить міцність виробу. Потрібно врахувати, що вага набраної в ємність води досить значний. Плюс – маса приймає ванну. Найкращий варіант, коли товщина полотна становить не менше 5 мм (не плутати із загальною товщиною стінок виробу). Такі ванни вважаються найбільш якісними. Лист акрилу завжди розташовується зверху, всі інші верстви – армуючі.

Кількість шарів

Щоб зрозуміти, наскільки добре зроблено армування, досить подивитися на зріз борту. Кожен хоч раз у житті зустрічався з листкової фанерою. Це, в принципі, те ж саме. Чим більше шарів, тим краще.

Запах

Він завжди присутній, якщо в процесі виробництва використовувалася якась «хімія». Чим нижче якість використаних речовин, тим запах різкіше.

Відтінок

На поверхні хорошою ванни не повинні проглядатися плями або «розлучення». Тому вже простий візуальний огляд дає певну поживу для роздумів.

Читайте:   Які меблі краще підійдуть для ванної кімнати?

Дно ємності

Фахівці рекомендують вибирати вироби з абсолютно гладкою поверхнею. Саме в таких ванн не можна приховати наявні технологічні прорахунки і як наслідок – дефекти. Деякі моделі на дні мають різні «здуття», який-небудь рельєф, що часто пояснюється турботою Виробника про травмобезопасності. Практика показує, що нерідко це одна з хитрощів маркетологів, що дозволяє видавати низькосортну продукцію за більш якісну. Тому потрібно не полінуватися і провести долонею по всій поверхні ванни.

Деякі Виробники використовують метал (у вигляді прутів) для додаткового посилення бортів і днища.

Розповідь не буде повним, якщо не зупинитися на «ціну питання». Найдешевші (китайського виробництва) ванни коштують приблизно від 5 500 рублів. Якісні вітчизняні вироби – від 8 000 рублів. Імпортна продукція щодо визначення коштує дорожче (+ транспортні витрати). Тому такі ванни за ціною 9 000 рублів потрібно купувати з обережністю. Чи Не занадто дешево?

Багато залежить і від форми. Наприклад, примірники для кутового розміщення обійдуться на 3 – 4 тисячі дорожче традиційних, прямокутних аналогів.

Добре зарекомендували себе ванни таких Виробників, як «Ravak», «Cersanit», «Kolpa-san», «Riho», «Aquanet». Серед вітчизняних – «Тритон», «Радомир». Перераховувати всіх немає сенсу, так як їх досить багато.

Практичні рекомендації

  • Вирушаючи в магазин за акриловою ванною, незайве буде прихопити з собою ліхтарик. Він краще Продавця «розповість» про якість продукції. Щоб визначити, чи достатня товщина виробу, необхідно включити ліхтар і притулити до бортику. Якщо світлове пляма проглядається з протилежного боку, то краще відмовитися від такої покупки. Крім того, потрібно зробити таку перевірку в різних точках – по стінах, по дну. Товщина може бути неоднаковою по всій поверхні ванни, що також підтверджує низьку якість товару.
  • Міцність виробу перевіряється простим «простукуванням» корпусу. Глухий звук свідчить про надійність зразка.
  • Ванна з литого акрилу вважається більш якісною, ніж з екструдованого.
Читайте:   Переваги використання натяжної стелі в інтер'єрі ванної

На закінчення хочеться сказати, що не варто сподіватися на повну та об’єктивну консультацію Продавця, тим більше, що в статті дано вичерпну інформацію. Не кажучи вже про те, що багато з них в певному сенсі «лукавлять»; не кожен має в своєму будинку ванну саме з акрилу, отже, може бути і не «в темі».

Всі свої поради та рекомендації вони засновують, як правило, на описі товару, яке зроблено самим Виробником. Так що об’єктивність і неупередженість навіть самого ввічливого, симпатичного і «багато знає» менеджера з продажу викликає певні сумніви.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*