Головна / Побутова техніка для дому / Як правильно вибрати мікрохвильову піч для дому – поради фахівця

Як правильно вибрати мікрохвильову піч для дому – поради фахівця

Як правильно вибрати мікрохвильову пічУявлення про цей побутовий прилад як засіб розігрівання їжі або пристрій для «розмороження» дещо застаріле. Сучасні моделі мікрохвильових печей є
багатофункціональними агрегатами. Перш ніж вирішувати питання про те, яку мікрохвильовку краще всього вибрати для дому, слід ознайомитися з усіма можливостями, якими вони характеризуються.

Щоб допомогти читачеві вибрати оптимальний варіант мікрохвильової печі і розібратися з усіма конструктивними особливостями, розберемося, на що слід звертати увагу в першу чергу.

Характеристики робочої камери

Матеріали (захисний шар)

Емаль. Найбільш поширений (і найдешевший) варіант в печах найпростішої конструкції і з мінімумом можливостей. Таке покриття термостійке, але термін експлуатації багато в чому визначається його інтенсивністю. Крім того, як забезпечується догляд за виробом? В одного техніка служить багато років, а кому-то такої ж моделі вистачає на рік-два. Але «мінус» є – покриття з емалі досить легко дряпається, а тому вимагає дбайливого звернення.

Як правильно вибрати мікрохвильову піч

«Нержавейка». Така камера вважається універсальною, незалежно від того, які режими роботи передбачені конструкцією мікрохвильовки. Єдиний недолік – складність догляду. До сталі прилипають жири, а ось «вивести» такі відкладення досить важко. Хоча якщо користуватися піччю акуратно, то цей недолік не такий вже й значний.

Біокераміка. Можуть бути й інші матеріали, які позиціонуються виробниками які володіють високими антибактеріальними властивостями. Але практика показує, що у багатьох приладів з керамічної камерою є «мінус» – недостатня стійкість перед значними термічними впливами. Наприклад, для печі з функцією «ел/гриля» – не кращий варіант. Але це багато в чому залежить від виробника. Тому, перш ніж зупинити вибір на даній моделі, варто звернути увагу на бренд. Те, що зазначено вище, для виробів відомих виробників не характерно.

Читайте:   Профессиональное тепловое оборудование: индукционные плиты, жарочные шкафы

Суттєвий «мінус» в іншому – висока вартість (в 2 рази більше, ніж у «емалевого» аналога), а тому такі моделі захоче придбати не кожен, хоча в даному випадку ціна цілком відповідає якості. По всім іншим пунктам печі з камерою з кераміки перевершують своїх «побратимів» – по терміну служби, зручності догляду і так далі.

Об’єм

Один з основних параметрів, на які слід звернути увагу. У кожного з нас свої «орієнтири», але якщо слідувати рекомендаціям фахівців, для 1 людини буде достатнім показник у 12 л, для двох – до 20. Інша справа, якщо пічка багатофункціональна, і купується для приготування різних страв. В цьому випадку потрібно враховувати розміри посуду, який зможе поміститися в камері, так і розміри самої кухні, якщо вона маленька. Бажано, щоб об’єм камери був як мінімум 30 л.

Як правильно вибрати мікрохвильову піч

Потужність приладу

Зразковий діапазон для всіх моделей мікрохвильових печей – від 0,45 до 1,7 кВт. Вважається, що чим цей показник вище, тим більше буде «мотати» лічильник, а це підходить не всім. Але таке уявлення не зовсім вірне. Так, потужна піч споживає ел/енергії більше, але адже і розігрівання їжі відбувається швидше. Потрібно співвідносити даний показник з підходящим для наших умов об’ємом камери і шукати найбільш прийнятний варіант.

Спосіб управління

Як правильно вибрати мікрохвильову пічНа дешевих моделях, як правило, всі перемикання здійснюються вручну. Такі конструкції, незважаючи на відносну простоту, відрізняються довгою безвідмовною роботою, і в цьому їх великий «плюс».

Електронне управління може бути сенсорним або кнопковим. І те, і інше дуже зручно. У чому різниця в плані практичності? Сенсорна Панель більш зручна, сучасна, і її легше мити. Недолік кнопок в тому, що при інтенсивній експлуатації написи поступово стираються. Та й у районі посадочних «гнізд» часто скупчується бруд, що ускладнює догляд за виробом. Однак, на думку професіоналів, саме таке виконання органів управління (тактильне) відрізняється більшою надійністю.

Читайте:   Як вибрати кращу вбудовану посудомийну машину - 7 важливих факторів

Функції і можливості

Виробники, намагаючись привернути увагу потенційного покупця, в цьому питанні постійно змагаються, намагаючись здивувати нас якимись незвичайними «наворотами». Інше питання – а чи потрібні вони нам? З таких позицій і слід оцінювати вподобаний виріб. Має сенс переплачувати за ті функції, які на практиці залишаться незатребуваними, якщо до того ж врахувати, що мікрохвильова піч – не єдиний побутовий прилад, який є в нашому домі?

Як правильно вибрати мікрохвильову піч

Відзначимо лише найбільш поширені, а читач і сам розбереться, що йому дійсно потрібно.

  • Розігрів.
  • Розморожування.
  • Приготування страв. Такі моделі дуже зручні. Один раз «забивши» програму за рецептом, можна лише вибирати потрібну страву з переліку всіх, наявних у пам’яті печі. Але ось наскільки потрібна така супер-модель? Для дачі, безсумнівно, річ корисна, з урахуванням того, що на ділянку ми приїжджаємо, як правило, працювати, а не витрачати час на кухонні «шедеври». А вдома, де у нас під рукою є все – і плита, і різні кухонні приналежності, і до того ж час?
  • Пароварка.
  • Гриль.

Як правильно вибрати мікрохвильову піч

На такому режимі, як конвекція, варто зупинитися докладніше. У конструкції печі є вентилятор, який забезпечує циркуляцію повітряних потоків, що робить можливим більш рівномірне прогрівання закладеної «маси». Це особливо добре для тіста, коли готується випічка. Але така модель потрібна, тільки якщо під рукою немає духової шафи. Тому для дачі – відмінний варіант, тим більше при тривалому проживанні на ділянці. Свіжими булочками і пиріжками така піч повністю забезпечить.

Більш досконала технологія, схожа за призначенням – інверторна. Але вона зустрічається не часто.

Додаткові функції

  • Парове очищення. Значно полегшує працю господині по догляду за камерою.
  • Видалення запахів. З назви зрозумілий зміст даної функції. Але потрібна, в принципі, в тому випадку, якщо піч інтенсивно використовується для приготування страв, причому по черзі і з різних продуктів, що залишають стійкий, специфічний запах.
Читайте:   GSM усилители сигнала сотовой связи: особенности их устройства и параметры выбора

Конструктивне виконання

Тут коментувати особливо нічого – піч може бути мобільна (переносна) або вбудована. Перший варіант хоч і зручніше, але обійдеться значно дорожче.

Як правильно вибрати мікрохвильову піч

Корисні поради

Є досить стійка думка, що мікрохвильовки є джерелами випромінювань в діапазоні НВЧ, отже, незважаючи на всі їхні переваги, вони небезпечні. Немає сенсу пояснювати всі нюанси інженерних рішень в плані захисту хоча б тому, що не всім зрозумілі різні технічні терміни.

При покупці не потрібно розглядати сертифікат, паспорт, вишукуючи спеціальні позначення, особливо якщо про них немає повної ясності. Можна зробити значно простіше – наочно переконатися в тому, наскільки ефективно облаштований захист.

Все, що знадобиться – 2 телефона мобільного зв’язку. Один поміщається в камеру печі, і дверцята закриваються. Природно, мікрохвильовка не включається в мережу ел/харчування. Досить з іншого телефону набрати номер першого і натиснути на дзвінок. Якщо сигнал пройде, то від покупки краще відмовитися. Пічка з високоякісним ЕМ-захистом надійно блокує будь-який сигнал, отже, вона дійсно абсолютно безпечна.

Якщо мікрохвильова піч вибирається з розрахунком на те, що з її допомогою будуть готуватися якісь страви, то краще моделі з функцією «автоповара». Весь процес повністю автоматизований, що значно економить час.

Орієнтуватися лише на вартість мікрохвильовки не зовсім правильно. Спочатку потрібно визначитися, що ми хочемо отримати від неї, для чого купуємо. А на що звернути увагу, читач вже знає.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*