Головна / Рослини на ділянці / Яку газонну траву вибрати для дачі – докладний опис видів трави та поради

Яку газонну траву вибрати для дачі – докладний опис видів трави та поради

Яку газонну траву вибратиЗапитання не таке просте, щоб можна було сказати – «без різниці». Вона є, і в багатьох випадках нехтування правилами вибору оптимального виду трави для своєї ділянки напевно обернеться постійної «головним болем». Щоб не витрачати даремно корисний час по приїзду на дачу із-за складнощів догляду за територією, слід розібратися із видами газонних трав та їх властивостями.

До речі, а чому потрібна саме така, «особлива» рослинність? Чим гірше трава звичайна, яку не треба купувати? Основні відмінності – у дернині (вона у газонних видів більш щільна), листочках (аналогічно – дрібніше і «м’якше») і швидкості росту. Але навіть такі початкові знання не гарантують, що купивши будь-який вид газонної трави, дачник залишиться повністю задоволеним.

На що звернути увагу при виборі насіння

Інтенсивність розвитку

Раз розмова йде саме про дачі, то мається на увазі, що господар ділянки постійно тут не проживає (найбільш поширений варіант), а приїжджає лише періодично. Цілком логічне запитання – з якою метою? Не треба бути великим садівником», щоб зрозуміти – роботи завжди більш ніж достатньо: прополоти грядки, полити територію, оновити побілку на стовбурах дерев, провести обприскування насаджень і багато чого ще. А якщо до цього додасться і необхідність частого підстригання газону (до речі, ось цю траву косити не треба), то як все це поєднати, враховуючи постійну обмеженість по часу? Адже його реально на всі заходи просто не вистачить.

Читайте:   Поливочные шланги: особенности разных видов

Судячи за деякими відгуками в інтернеті, саме ігнорування (або елементарне незнання) такої особливості деяких видів рослин призводить до того, що власник наділу, приїжджаючи на ділянку через 4 – 5 днів після попереднього візиту, виявляє досить високу поросль (особливо після рясного дощу) на місці акуратно підстриженого газону. І замість того, щоб зайнятися грядками, волею-неволею доводиться працювати на штучних галявинах.

Яку газонну траву вибрати

Призначення газону

Якщо добре подумати, то навіть окремі ділянки нехай і невеликої дачної території, якщо все робити «по розуму», повинні облаштовуватися по-різному. Фахівці розрізняють кілька видів газонів – декоративні (партерні), спортивні, паркові, лучні. У чому принципова різниця? На одних можна ходити, бігати без ризику пошкодити траву, а по іншим – не рекомендується.

Склад грунту і кліматичні умови

Навіть якщо трава і обрана за всіма правилами, виникає ще одне питання – а як вона приживеться? Адже дачні ділянки відрізняються, в тому числі, і характеристиками грунту.

Особливості догляду за травою

І в першу чергу – періодичність поливу, знову-таки, враховуючи, що регулярно на дачі ніхто не проживає.

Ось і виходить, що вибрати траву для свого дачного ділянки не так вже й просто. І все-таки загальна рекомендація наступна – бажано орієнтуватися на ті види рослинності, які більше підходять для облаштування газонів типу луговий або парковий в даній місцевості.

Яку газонну траву вибрати

Такий різновид, як спортивний (якщо облаштовувати його за всіма правилами), потребує ефективного дренажу, а займатися такою додатковою роботою бажаючих серед пересічних дачників знайдеться небагато. Саме тому акцент слід зробити на луговому або парковому. Цілком достатньо для того, щоб ходили дорослі і грали на травичці діти.

Чим вони відрізняються від інших? По-перше, по них можна бігати без побоювання витоптати «зелений» килим. По-друге, на таких майданчиках, як правило, висаджується не один різновид трави, а кілька (таке своєрідне асорті). Цим забезпечується належна щільність дернини.

Читайте:   Строманта – особливості догляду та вирощування

Деякі рекомендації щодо складу газонів

Всього лише приклади, тому вважати їх єдиними не слід. Варіантів більш ніж достатньо. Всі дані – у %.

Парковий

  • Склад №1 – по 20 (тонконіг звичайний + вівсяниця овеча), за 30 (мітлиця біла + райграс пасовищний).
  • Склад №2 – 60 (райграс), 25 (вівсяниця червона), 15 (мітлиця звичайна).

Луговий

Основні трави – мятлик і пирій (упереміж).

Яку газонну траву вибрати

Види трав

Розглянемо особливості деяких представників флори, які можна використовувати в процесі створення травосумішей.

Костриця

Овеча і червона – обмежень у висаджуванні ніяких. Ці різновиди рослини невибагливі до освітленості, вологості грунту, добре переносять механічні дії (не вытаптываются).

Костриця

Лугова – більш примхлива трава. Любить регулярний полив, родючий грунт (доведеться підгодовувати) і не відрізняється стійкістю до механічних навантажень. Тому, як правило, застосовується як доповнення до основних видів, використовуваних при складанні травосуміші.

Райграс пасовищний

Ще один «універсал», який вкрай невибагливий, а тому і зручний для дачної ділянки. Відмінна особливість – сходи піднімаються дружно і досить швидко.

Райграс пасовищний

Мятлик луговий

Зростає де завгодно і переносить практично будь – які негаразди- низьку температуру, прямі промені сонця або навпаки, тінь. Не витоптується і не потребує частого поливу. Однак не відрізняється стійкістю перед іржею і борошнистою росою.

Мятлик луговий

Мітлиця

Любить рясний полив, утворюючи густий, невисокий зелений килим. Недолік – підходить не для кожного ґрунту. Наприклад, на надмірно засоленому або суглинку починає сохнути.

Мітлиця

Тонка – цей різновид не любить вапняних грунтів. У всьому іншому – практично аналогічна «родички».

Конюшина біла

Ця трава – на любителя, так як однорідності структури «зеленого» покриття по всій площі не добитися за характерною особливості дрібних листочків (вони потрійні). Крім того, не переносить тривалого затінення, тому висадити «де завгодно» не вийде.

Читайте:   4 обов’язкових весняних обробки саду від хвороб та шкідників

Конюшина біла

Корисна порада

Перш ніж висаджувати газонну траву, необхідно позбутися від тієї рослинності, яка вже є на даній ділянці. Причому не просто скосити, а видалити разом з кореневою системою. Інакше «дика поросль досить швидко «заб’є» знову посаджену. Так що, швидше за все, доведеться повністю знімати верхній шар ґрунту по всій розміченій площі і засипати нову, «чисту» землю.

Перш ніж йти в спеціалізований магазин за придбанням насіння, бажано розібратися з такими питаннями, як норми їх висадки, особливості закладення в грунт (глибина) і рядом інших моментів. Тоді можна буде визначитися і з тим, скільки конкретно і якого насіння потрібно купити. Сподіватися лише на знання продавця не зовсім розумно, тим більше що він не має ні найменшого уявлення про конкретну, нашу ділянку.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*