Головна / Побутова техніка для дому / Як правильно вибрати робот-пилосос – важливі характеристики та бренди

Як правильно вибрати робот-пилосос – важливі характеристики та бренди

Багато господинь мріють про робота, який виконував би за них усю домашню роботу. На жаль, поки ця мрія не здійсненна, але в окремих видах робіт у господинь вже є розумні помічники, наприклад, пральна машина-автомат, посудомийна машина і мультиварка. Не так давно на ринку з’явився і розумний конкурент звичайного пилососа – робот-пилосос. Ще кілька років тому такого робота-прибиральника можна було побачити лише у фантастичних фільмах. В наші дні вони стають цілком доступними для більшості споживачів, які хочуть забезпечити ефективне, швидке, просте прибирання квартири з мінімальною участю людини.

Ринок сьогодні заповнений різними моделями роботів-пилососів, які відрізняються набором функцій, технічними параметрами і можливостями. Щоб в них орієнтуватися і вибрати потрібну модель, потрібно познайомитися з ними ближче.

Як правильно вибрати робот-пилосос

У яких випадках варто купувати робот-пилосос, а в яких ні?

Робот-пилосос буде вашим першим помічником, якщо:

  • ви прагнете підтримувати порядок і чистоту;
  • ви готові до його появи у вашому будинку;
  • у будинку немає килимових покриттів із занадто високим ворсом.

Не варто купувати цей прилад, якщо:

  • ви віддаєте перевагу підтримувати в будинку творчий безлад;
  • в квартирі по підлозі прокладені дроти, часто валяються розкидані речі;
  • між кімнатами високі пороги;
  • підлогове покриття чорного кольору або це килими з високим ворсом.

Як вибрати робот-пилосос

Критерії вибору

Приступаючи до вибору моделі робота-пилососа, потрібно вникнути в основні технічні параметри і характеристики, від яких залежить ефективність роботи приладу.

Площа, яку може прибирати робот. Це головний критерій, на який варто звернути увагу в першу чергу, особливо, якщо у вас велика квартира.

Прохідність – наскільки модель здатна долати пороги і інші перешкоди. Адже, якщо робот на кожному розі застряє, від нього буде небагато користі. Найкраще долають пороги (до 2 см) моделі iRobot Roomba серії 700 і iClebo. Дешевим китайським пристроїв це не під силу.

Читайте:   Як правильно вибрати соковижималку для дому - поради експерта

Місткість сміттєзбірника. Цей параметр особливо важливий для власників кішок і собак, а також при великій площі квартири. Якщо квартира маленька, підійдуть моделі з сміттєзбиральником 0,3 л, при площі 80 м2 – 0,5 л, якщо ж прибирати доведеться більше 80 м2 або в будинку є тварини, сміттєзбірник повинен мати об’єм 1 л.

Наявність режиму м’якого дотику. Підпружинений бампер, наявний у багатьох моделей роботів-пилососів, допомагає пом’якшити удари, якщо прилад стикається з перешкодою. Якщо ж у квартирі є нестійкі або крихкі предмети (підлогові вази, торшери та ін.), цей режим буде незайвим. Такий прилад гальмує при зближенні з перешкодою.

Як вибрати робот-пилосос

Фільтрація повітря. Деякі виробники замість якісної системи фільтрації (НЕРА) використовують просто фільтрувальний папір. На око визначити якість фільтра неможливо, тому доводиться покладатися на сумлінність виробників.

Можливість налаштування автоматичної роботи за розкладом. Звичайно, ця функція не є першорядним, але все ж вона важлива. Вона зводить до мінімуму втручання людини в прибирання: один раз налаштовується розклад, після чого робот сам починає роботу в потрібний час, а після її закінчення повертається на базу.

Комплектація. Додаткові аксесуари, що йдуть в комплекті до робота-пилососа, досить важливі: запасні щітки і фільтри, обмежувачі руху (віртуальна стіна), пульт ДУ, координатори (навігаційні пристрої).

Скільки є датчиків і яких. Датчики допомагають роботу працювати швидко і ефективно. В стандартному наборі можуть бути датчики дотику, зіткнення, падіння. У багатьох сучасних моделях є датчики забруднення, ультразвукові для визначення відстані до об’єкта, лазерні сканери для формування карти місцевості.

Доступність витратних матеріалів та сервісного обслуговування. Дуже важливий параметр. Численні китайські моделі невідомо якого походження не мають ні сервісної підтримки, ні гарантії. Вибираючи робот-пилосос, потрібно звертати увагу, чи є офіційні сервісні центри у цієї компанії в вашому регіоні, перевіряти наявність гарантійного талона та інструкції. Крім цього, варто переконатися, що в разі поломки щітки або фільтра, ви зможете купити їм заміну, інакше ваш робот може стати марним.

Читайте:   Парогенератор для бани и сауны на сайте Sistrade.com.ua по выгодным ценам

Наявність додаткових функцій. У деяких моделей є додаткові функції: ароматизація та очищення повітря, обробка підлоги за допомогою УФ ламп проти бактерій, можливість вологого прибирання та ін.

Виробники. Найпопулярнішими виробниками роботів-пилососів є компанії iRobot, XRobot, Philips, Smart Cleaner, Neato, LG, DeeBot, Asus, Samsung. Всі вони володіють функціями програмування початку і закінчення збирання.

Робот-пилосос – це дійсно зручний домашній помічник. Від нього, звичайно, не варто очікувати занадто багато чого, наприклад, супер-швидкості і ідеальної чистоти. І все ж проблема щоденного прибирання з його допомогою вирішується чудово.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*