Головна / Підлога / Як прибрати щілини і зазори в ламінаті

Як прибрати щілини і зазори в ламінаті

В процесі експлуатації або через неправильне укладання, в ламінаті можуть з’явитися некрасиві щілини, які будуть псувати весь зовнішній вигляд обробки. Дуже рідко, але все ж, зазори між ламінатом можуть утворитися, як наслідок придбання неякісного або дешевого матеріалу. Позбутися від них можна, але набагато важче. Тріщини в ламінаті утворюються через зношеність матеріалу, а також через утворення надмірних навантажень на покриття підлоги.

Через що можуть з’явитися щілини в ламінаті?

Поява щілин в ламінаті найчастіше пов’язана:

  • З порушенням технології укладання ламінату, наприклад, на непідготовлену або нерівну поверхню. Також, в процесі експлуатації, основа, на яке був покладений ламінат, може прогнутися, розтріснутися і т. д., що призведе до неминучої деформації ламінату.
  • Нерідко щілини в ламінаті з’являються і через використання неякісного дешевого оздоблювального матеріалу. На жаль, якісний ламінат коштує чимало грошей, а деякі його дешеві варіанти, привертають лише своєю ціною і зовнішнім виглядом. З нинішніми технологіями зробити “красиву обгортку” не складе труднощів, а ось що всередині, ніхто не знає.
  • Поява щілин в ламінаті може бути пов’язана і з довгим періодом експлуатації, зі зміненим кліматом в кімнаті або з надмірними навантаженнями на підлоговий матеріал.

Як би там не було, але щілини в ламінаті псують весь зовнішній вигляд обробки, тому від них потрібно позбутися, як можна скоріше.

Як прибрати щілини в ламінаті

Сьогодні на форумах і сайтах в інтернеті пропонується чимала кількість порад щодо усунення щілин в ламінаті.

Як прибрати щілини і зазори в ламінаті

Деякі пропонують такі радикальні способи, як, на мій погляд, у вигляді шпаклівок, затирки і ремонтних паст. Однак всі ці способи придатні лише в тому випадку, якщо щілини в ламінаті з’явилися через деформацію чорнової основи або при розтріскуванні самого матеріалу.

Читайте:   Ламинат: характеристики и использование

Як прибрати щілини і зазори в ламінаті

У всіх же інших випадках, щоб прибрати щілини в ламінаті, можна зробити просте пристосування, з бруска і двостороннього скотча. Таким пристосуванням вийде ефективно прибрати зазори і щілини в ламінаті, не вдаючись до його розбирання.

Як прибрати щілини і зазори в ламінаті

Отже, що буде потрібно для виготовлення такого саморобного пристосування:

  • Невеликий дерев’яний брусок з рівними і відшліфованими поверхнями;
  • Двосторонній скотч;
  • Молоток.

Також, щоб прибрати сліди скотча з ламінату, після того, як зазори будуть усунені, знадобиться миючий засіб.

Як прибрати щілини і зазори в ламінаті

Перед тим, як прибрати щілини в ламінаті, необхідно приклеїти з одного боку бруска двосторонній скотч, потім знежирити поверхню ламінату, де є тріщина, і докласти якомога ближче брусок.

Як прибрати щілини і зазори в ламінаті

Тепер, акуратним постукуванням молотка уздовж ламінату, можна приступати до усунення зазорів. Після виконаної роботи залишиться лише видалити липкі сліди від скотча на ламінаті. Як видно, прибрати щілини в ламінаті зовсім нескладно, проте дуже важливо, також визначити, через що вони саме з’явилися.

Як прибрати тріщини на ламінаті

Набагато важче справи йдуть із закладенням тріщин на ламінаті, які, як правило, найчастіше, з’являються через надмірне навантаження на ламінат або в результаті недбалого ставлення до цього популярного підлогового покриття. Тут багато в чому все залежить від розмірів тріщин, і від того, наскільки вони глибокі.

Як прибрати щілини і зазори в ламінаті

Для усунення тріщин великих розмірів, можна порадити спеціальну ремонтну замазку з подальшим шліфуванням пошкодженого місця. При нанесенні замазки на ламінат, важливо спочатку очистити поверхню і захистити ділянки на матеріалі навколо тріщини, малярським скотчем. Наноситься замазка на ламінат звичайним шпателям, а її надлишки видаляються за допомогою серветки або шматка м’якої тканини.

Можна використовувати для закладення тріщин в ламінаті і суміш тирси з будівельним гіпсом. Для цього дані компоненти змішуються в пропорціях 1: 1, після чого сухий розчин розводиться звичайною водою. При цьому консистенція затирки з гіпсу і тирси повинна чимось нагадувати консистенцію зубної пасти, не бути занадто густою, або навпаки, занадто рідкою.

Читайте:   Укладання піноплекса на підлогу під стяжку

Як прибрати щілини і зазори в ламінаті

Якщо тріщина в ламінаті занадто велика, то перед використанням замазки, вставте шматочок деревинки в пошкодження, після чого замажте його готовим розчином. У тому випадку, якщо під рукою не виявилося гіпсу або дрібної тирси, то для закладення тріщин в ламінаті можна скористатися монтажною піною.

Після того, як монтажна піна застигне, потрібно буде лише зрізати її залишки, а відремонтовану таким чином ділянку ламінату, зашліфувати дрібнозернистим наждачним папером.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*