Головна / Будівельні матеріали / Шпоновані панелі: різновиди і як з ними працювати

Шпоновані панелі: різновиди і як з ними працювати

На сьогоднішній день стінові панелі є актуальним обробним матеріалом. Завдяки різноманітності варіантів дизайну і матеріалів виготовлення ними можна оформити житловий інтер’єр в будь-якому стилі. Як правило, основою всіх стінових панелей є ДСП, ДВП, МДФ; а зовнішній шар може відрізнятися – плівка, метал, тканина, шпон. У цій статті  поговоримо про шпоновані панелі, які мають масу переваг.

Шпоновані панелі: різновиди і як з ними працювати

Що таке шпоновані панелі і з чого вони виготовлені

Основний таких панелей є ДСП або МДФ, які зверху покриваються тонким шаром шпону традиційних або цінних порід (дуб, вільха, ясен тощо). Економія очевидна: за порівняно невеликі гроші ви отримуєте елегантний і естетично привабливий оздоблювальний матеріал, який не відрізнити від натуральної деревини. Начинка, звичайно, не дуже приваблива, але ціна окупає цей недолік.

Шпон являє собою дуже тонкий зріз деревини, як правило, з цінних порід. Він з’єднується з основою за допомогою гарячого пресування і за експлуатаційними характеристиками і зовнішнім виглядом практично не відрізняється від натуральної деревини. Зате вигода для гаманця і екології істотна.

Шпоновані панелі: різновиди і як з ними працювати

Найчастіше шпоновані панелі використовують для обробки стін, але також їх застосовують для стелі. При цьому зовсім необов’язково декорувати всю поверхню стін або стелі цим матеріалом, можна його використовувати «точково» для акцентних деталей – наприклад, виготовити ефектне панно, об’єднавши кілька видів панелей в одному виробі і завершивши красу інкрустацією і ефектним обрамленням.

Перераховуємо переваги шпонованих панелей

Основна гідність шпонованих панелей полягає в тому, що вони виглядають презентабельно і з легкістю прикрасять солідний інтер’єр, будь то робочий кабінет, вітальню чи передпокій. Але це не єдиний плюс такого оздоблювального матеріалу.

  1. Натуральність. Природність в обробці в усі часи цінувалася. Зараз ця тенденція збереглася. До того ж, натуральна деревина не тільки прикрашає інтер’єр, але і не загрожує здоров’ю проживаючих в будинку.
  2. Візуальна привабливість. Інтер’єр з такими параметрами тільки виграє. Особливо добре шпоновані стінові панелі вписуються в класичний стиль інтер’єру.
  3. Розумна вартість. Якби панель повністю була виготовлена з цінних порід деревини, то її ціна була б в кілька разів вища. А так за рахунок недорогої основи вартість знижується, надаючи можливість більш широкому колу користувачів використовувати їх у ремонті.
  4. Широка палітра кольорів, яка не обмежується лише природними відтінками деревини. Мало того, в межах однієї панелі може поєднуватися кілька видів деревини, а значить і кілька кольорів і фактур.
Читайте:   Черная полиэтиленовая строительная пленка: ее характеристики и применение

 

Шпоновані панелі: різновиди і як з ними працювати

Панелі виготовляють різних видів за кольором, фактурою і розмірами. Цей факт відкриває широке поле діяльності в дизайні – з’являється можливість комбінувати їх в одному інтер’єрі, використовувати для основної обробки або тільки для декору.

Менша вага в порівнянні з панелями, виготовленими з масиву. Дійсно, за рахунок більш легкої основи, виготовленої з відходів деревообробної промисловості, шпоновані панелі важать менше.

Турбота про навколишнє середовище. На виготовлення тонкого шпону витрачається набагато менше деревини, ніж на виробництво панелі з цілісного масиву. Тобто витрата сировини буде набагато менше, а збиток природі, що наноситься регулярною вирубкою лісу, мінімальним.

Шпоновані панелі: різновиди і як з ними працювати

Універсальність. Їх можна використовувати не тільки для стін і стелі, але і для дверей, меблів і навіть для підлоги.

Легко доглядати. Вони не вимагають якогось особливого догляду. Їх можна піддавати вологому прибиранню, при цьому використовуючи легку побутову хімію без абразивів.

При установці не потрібно вирівнювання стін до ідеалу. Товсті панелі приховають недоліки рідної основи і стару обробку.

 

Шпоновані панелі: різновиди і як з ними працювати

Крім цього, також незаперечною перевагою можна вважати той факт, що обробку стін шпонованими панелями можна виробляти своїми руками, без залучення кваліфікованого персоналу.

Монтаж шпонованих панелей своїми руками: технологія

Установка шпонованих панелей може бути проведена двома методами – каркасним і клейовим.

Перший спосіб пропонує виготовлення каркаса. Для оздоблювальних матеріалів з деревини або її похідних краще використовувати дерев’яні бруси, а не металеві профілі. Залежно від розмірів і способу кріплення, решетування встановлюється вертикально або горизонтально. Наприклад, для вузьких вертикальних панелей бруси кріпляться горизонтально. Панелі мають на торцях пази (найчастіше для їх з’єднання використовується замкове або шип-паз), та кріплення по каркасному методу здійснюється за допомогою кляймерів або саморізів.

Читайте:   Интернет-магазин стройматериалов "БудОпт": широкий ассортимент и высокое качество

Такий спосіб не передбачає ідеального вирівнювання стін, і в цьому його великий плюс. Решетування кріпиться на очищену основу, при цьому допускаються невеликі вади поверхні, які сховаються під панелями.

Шпоновані панелі: різновиди і як з ними працювати

Клейовий спосіб, навпаки, використовують тільки коли основа вирівняна дуже добре. Сподіватися на те, що оздоблювальний матеріал приховає похибки стін, не варто. І ще одна умова – панелі не повинні бути занадто важкими, інакше вони можуть відпасти. Тут все як завжди – спочатку очищаємо поверхні від старого покриття, вирівнюємо, ґрунтуємо. Далі, якщо необхідно, то обрізаємо панелі в розмір. Наносимо клей на панель або на основу і притискаємо її. Після цього чекаємо повного висихання клею і тільки тоді можна переходити до подальших оздоблювальних робіт.

І ще порада – перш ніж приступати до монтажу, дайте матеріалу адаптуватися до температурно-вологісного режиму. Нехай вони полежать перед установкою 1-2 дні в приміщенні.

Що стосується довговічної експлуатації, то вона не тільки залежить від того, як ви будете доглядати за шпонованими панелями, але і від якості монтажу. Все-таки якщо ви не впевнені в своїх силах, то краще установку віддати в руки професійних майстрів.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*