Головна / Сад та Город / Як прискорити дозрівання томатів у теплиці: поради та способи

Як прискорити дозрівання томатів у теплиці: поради та способи

Городники, які вирощують помідори в теплиці на продаж, стикаються з проблемою повільного дозрівання томатів. У зв’язку з цим часто цікавляться, як прискорити дозрівання томатів? Сьогодні існує чимало способів активізувати визрівання плодів культури.

Способи

Перш ніж проводити заходи, що прискорюють дозрівання помідорів, потрібно остаточно впевнитися в тому, що на кущиках вже сформувалося досить плодів. На різних територіях способи прискорення визрівання врожаю мають місце в період з кінця липня до кінця літа.Як прискорити дозрівання томатів у теплиці: поради та способи

Для прискорення процесу дозрівання плодів зазвичай використовують механічні та хімічні способи.

Пасинкування

Цей спосіб являє собою ліквідацію бічних відростків, через які плоди не можуть дозріти швидко. Так як пагони можуть сформуватися на кущах у будь-який час їх вегетації, варто формувати кущ практично відразу після його посадки.

В одне стебло формують зазвичай індетермінантні різновиди овоча. Для цього потрібно ліквідувати всі пагони, залишивши тільки головний. Контролювати процес появи нових органів на рослинах потрібно постійно. Видаляти пагони потрібно до того, як вони досягнуть 0,07 метра в довжину.

Як прискорити дозрівання томатів у теплиці: поради та способи

Кущ можна сформувати в 2 стебла. У цьому випадку, крім головного, залишити потрібно ще той пагін, який розміщений під першою кистю.

Для формування в 3 стебла, крім основного пагона і того, який розташований під першою кистю, потрібно залишити також нижній, міцний пагін.

Вершкування або прищипування

Цей механічний спосіб передбачає примусову зупинку росту культур. Якщо не проводити заходи для високорослих тепличних томатів, вони будуть рости безперервно.Тому нові плоди, що з’являються на кущах, будуть сповільнювати розвиток вже наявних помідорчиків.

Читайте:   Умови зберігання картоплі в квартирі або в погребі

Видалення листя і квітконосів

Листя і цвіт культури не є прискорювачами дозрівання плодів. Вони забирають у рослин практично всі сили. Тому видаляти листя і цвіт необхідно. В першу чергу ліквідації підлягає листи, розташоване в самому низу куща. Такі органи нездатні до фотосинтезу, і тільки стимулюють загущеність. Особливо марними вважаються пластини, які торкаються землі. Крім того, такі органи здатні принести культурі шкоди, так як є розсадниками хвороб.

Як прискорити дозрівання томатів у теплиці: поради та способи

Цвіт видаляти потрібно в середині серпня. Зазвичай на особинах потрібно залишити близько 8 суцвіть, які здатні швидко дозріти.

Обмеження в живленні

Однією з відповідей на питання, як прискорити зростання помідорів, є розумне «голодування» рослин. Якщо правильно його організувати, збирати плоди можна на тиждень раніше.

Для цього потрібно зробити надріз на стеблі куща на висоті близько 0,08 метра від землі. В утворену «рану» варто вставити заготовлений сірник.

Другий спосіб передбачає надрив кореневої системи. Для цього потрібно взятися за середину головного стебла і плавно потягнути з землі до появи специфічного звуку – «хрускоту».

Проколи в плодах

У пошкоджених особин, як помітили досвідчені городники, спостерігаються прискорені терміни дозрівання томатів. Тому можна взяти зубочистку і проткнути кожен плід до середини. Такі рани овоч швидко затягне, але при цьому дозріє в рази активніше.

Обробка йодом

Даний спосіб є одним з найбільш популярних хімічних, завдяки якому томати дозрівають в рази швидше, навіть при пізній посадці. 4 десятка крапель йоду потрібно розвести у відрі води і обприскати отриманим розчином все листя культури. При цьому вода не повинна ні в якому разі бути холодною.

Підживлення борною кислотою

Особливо ефективне під час цвітіння культур. Завдяки речовині суцвіття будуть міцно триматися на кущах, а обприскування розчином борної кислоти зелених частин рослини стимулює запилення.

Читайте:   На яку глибину варто садити озимий часник

Як прискорити дозрівання томатів у теплиці: поради та способи

Застосування стимуляторів росту

Обприскування цими речовинами варто проводити за півмісяця до збору врожаю, після формування зав’язей.

Збір зелених плодів

Зазвичай збирають бурі плоди. Зібрані томати потрібно розкласти в приміщенні на соломі. Припустимо, розмістити в два шари. Також можна використовувати для їх розміщення ящики або коробки. Однак приміщення повинно активно провітрюватися і мати низькі показники вологості.

Зберігати заздалегідь зібраний урожай можна як в темряві, так і при світлі. Головне – уникати прямих променів сонця. В темряві овочі будуть дозрівати довго, але рівномірно.

Поради

Говорячи про те, як прискорити повне дозрівання томатів у теплиці, варто відзначити, що крім застосування способів, варто дотримуватися кількох порад.

При формуванні плодів на кущі неправильних форм, їх варто негайно видалити, щоб запобігти появи таких же неправильних. Крім того, низькоростучі плоди варто направляти на сонячну сторону. Видаленню підлягають і мляві листи.

Підрослі плоди на кущі можна видаляти, навіть якщо вони ще не набули червоного забарвлення. Вони відмінно дозріють в сухому приміщенні, особливо якщо будуть розміщені поблизу червоних плодів.

Отже, дотримуючи всі правила і рекомендації, домогтися швидкого дозрівання плодів томата нескладно.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*